— У нас в УПЛ багато клубів-аферистів, де працюють шарлатани, котрі дурять футболістів. Вчора розмовляв з Миколою Павловим - членом виконкому УАФ. Два місяці проводиться аудит - нічого не працює. Що робити футболісту, в якого «зависла» справа в Палаті вирішення спорів УАФ? Є конкретний випадок: ексгравець тернопільської «Ниви» Олег Соколов подав до Палати заяву на розірвання контракту із тернопільським клубом через заборгованість у зарплаті. Поки йде розгляд, він може заявитися за іншу команду, але, клуби бояться заявляти футболістів без рішення Палати вирішення спорів. Виходить, що футболісти в такому випадку стають заручниками ситуації.
Ми в черговий раз бачимо, що у українському футболі немає соціального захисту футболістів. Гравець отримує травму - йому не виплачують зарплату. Навіть із топ-5 УПЛ є команди, в яких гравці лікуються, роблять операції за свій рахунок. Футболісти відновлюються за власні кошти.
Прем'єр-ліга, ПФЛ ніякі питання по футболістам не вирішують. Що робити гравцям, яким не хочуть виплачувати заборгованість по заробітній платі, як в ситуації з ФК «Львів»? Заробітна плата має бути місяць в місяць, з неї платяться податки. Якщо ми «копнемо» по Прем'єр-лізі, по Першій та Другій лігах, то там ще виявиться близько 10-15 клубів, які аналогічно не платять податки, не мають страховки, не платять при травмах футболістів.
УАФ теж повинна щось робити для футболістів. До прикладу, в іноземних чемпіонатах є відрахування футболістів до пенсійного фонду, щоб отримувати пенсії після закінчення футбольного кар'єри. В нас такого немає. Чим займатимуться футболісти після закінчення виступів - в нас теж немає ніяких програм підтримки. Я розумію, що в нас в державі війна, але ми вже десятки років йдемо до Європи, але на ділі ніяких змін немає, нагальні питання по гравцях теж не вирішуються. Тому, ми будемо офіційно звертатися до УАФ з пропозиціями по цих темах, - відзначив Олег Печорний.
Микола Тимощук