Значний кадрових змін у міжсезоння не відбулося. Новачків немає. Втрати — можливе залучення гравців до головної команди. Власне, це природний процес. Після зборів всі шанси мають закріпитися у першій команді два гравці — Олексій Гусєв та Тарас Михавко.
Зимовий збір мав допомогти повернутися до складу частині гравців, які у першій частині сезону багато пропускали. Зараз для них була можливість набрати ігровий та фізичний тонус. Повноцінно працювали із командою Давид Білий, Владислав Калин, Андрій Маткевич, Юрій Авраменко.
На жаль, є зворотній процес — не працювали із командою у загальній групі півзахисник Роман Саленко та захисник Денис Дикий. Не грав у жодному спарингу захисник Максим Коробов. Воротарю Вячеславу Суркісу вирізали апендицит, тому він пропустив другу частину зборів. Форвард Владислав Герич почав виходити на поле тільки під кінець збору. Саленко під кінець першої частини сезону став провідним гравцем U-19. Герич добре почав сезону, але отримав травму ще у жовтні. Дикий починав сезон основним лівим захисником, але потім програв конкуренцію за місце у складі. Суркіс був основним воротарем команди та грав у кожному із 17 матчів (найкращий показник серед всіх гравців).
Не було навіть у списках на збори центрального півзахисника Максима Васильця. Це гравець, який викликався у збірну свого року. Я так зрозумів, що у нього також травма.
На збори Ігор Костюк взяв частину юних гравців з команди U-17 — Богдана Редушко, Олексія Рибака та Павла Люсіна. Останній взагалі 2008 року народження. Володимир Озимай хоч 2007 року народження, але вже грав восени за юнацьку команду.
Другу частину сезону юнацька команда «Динамо» розпочне без основного воротаря. Вячеславу Суркісу видалили апендицит. Він не грав під час другої частини збору у спарингах.
На воротарській позиції на зборах награвали Микиту Гудименка. Це вихованець київського «Локомотива», який приєднався до «Динамо» зимою 2023 року. Також не варто скидати із рахунків Сергія Кіблицького та Юрія Авраменка.
Конкуренція нікому ще не нашкодила. Тому дуже добре, що відразу чотири воротарі весною будуть претендувати на місце у воротах юнацької команди. Бо восени у Суркіса не було ніякої альтернативи.
Основним правим захисником може стати Олексій Рибак. 16-річний уродженець Хмельниччини з кращої сторони себе проявив на зимових зборах. Рибак також може грати на протилежному фланзі. Тут все залежить від перспектив Олексій Гусєва у першій команді. Травма Тимчика зробила Гусєва-молодшого формально другим правим захисником в ієрархії команди.
Аналогічна історія із Тарасом Михавком. Уродженець Львова одною ногою у першій команді. Це велика втрата для юнацької команди. Ігор Костюк має різні варіанти — два гравці 2005 року народження Тарас Балаба та Єгор Сизонюк, плюс два гравці 2006 року — Максим Коробов та Владислав Захарченко. Всі шанси основною має стати пара Балаба-Сизонюк. Вони разом грали в збірній 2005 року на рівні U-17. Коробов та Захарченко також гравці збірної України 2006 року народження. Захарченко не багато грав восени за юнацьку команду.
На позиції лівого захисника теж не все добре. Починав сезон Денис Дикий, але потім почав програвати конкуренцію Івану Котусії, який має стати основним гравцем весною. Дикий не брав участі у жодному спарингу зимою. На цій позиції може грати юний Рибак.
В середині поля у Костюка великий вибір гравців — Давид Білий, Данило Іщенко, Назар Ящишин, Кирило Осипенко, Роман Саленко, Володимир Озимай та юний Павло Люсін. Конкуренцію ще нікому не завадила. Основними мають розпочати сезон Іщенко, Осипенко та Білий, але подальші трансформації середини поля очевидні.
На флангах з’явилася конкуренція. Дуже сподіваюся, що не буде такого, щоб центральний півзахисник Янчишин грав на лівому фланзі, бо там не має кому грати. На початку сезону мав проблеми зі здоров’ям Кирило Пашко. Потім серйозно травмувався Андрій Маткевич. Другу частину сезону через травму не грав Владислав Калин. У Дмитра Кремчаніна були свої проблеми. Зараз наче всі в строю. Маткевича, Кремчаніна та Пашка пробували на рівні першої команди. Ця трійка буде основною. Позиції Калина трохи слабші.
Матвій Пономаренко не зміг закріпитися у першій команді. Тому найкращий бомбардир юнацького чемпіонату буде отримувати практику та набиратися майстерності команді Ігоря Костюка. Коли Матвій працював із першою командою, то якоїсь адекватної заміни йому в U-19 не було. Добре, що видужав Герич, але його ігрова та фізична форма бажає кращого. Віталій Лобко поки не дуже вразив.
Чогось нового у побудові гри чи кадровому питанні не варто чекати від юнацької команди «Динамо» весною. Дуже важливо, що молоді гравці 2006 року, які прийшли до команди влітку, помужніли та набралися відповідного досвіду. Вже повинно бути більше стабільності.
Восени дуже багато було травм та пошкоджень. Звідси питання не зіграності. Якщо не помиляюся, то в оптимальному складі U-19 жодного разу так і не працював. Постійно хтось мав якісь проблеми. Перед початком другої частини сезону знову є втрати.
Радує, що вчорашні юнаки стають на шлях дорослого футболу. Той же Пашко та Осипенко фізично окріпли за зиму.
З’явиться конкуренція та глибина складу. Зараз вибір гравців у Костюка великий. Потрібно розпорядитися наявним потенціалом. Плюс талановита молодь 2007−2008 років вже стукає у двері команди. Варто чекати дебюту на рівні U-19 Рибака, Люсіна.
Найбільше непокоїть центр оборони. Без Михавка там можуть бути проблеми, хоча за іменами наче все ок. Тепер потрібно виправдовувати аванси Балабі, Сизонюку, Захарченку та Кробову. Дуже важлива концентрація на кожному моменті. Бо восени з цим були проблеми.
Досвід Костюка(на посаді із 2017 року), глибина складу та клас футболістів( Пономаренко, Кремчанін, Маткевич, Осипенко) відкриває перед юнацькою командою дуже хороші перспективи у боротьбі за чемпіонство та гарантований вихід в Юнацьку Лігу УЄФА.