— Для багатьох було несподівано побачити пана Бойчука першим віце-президентом. Познайомите, хто це? Звідки ви його знаєте?
— Я знаю Павла Бойчука понад 20 років. Це професійна людина, якій я довіряю. Він експерт і в юриспруденції, і в фінансах, який зараз закриває велику частину задач.
— Чому ви зупинились на Олександрі Шевченку і Сергієві Реброві в якості ваших віце-президентів? Що стосується Реброва — більш-менш зрозуміло. Збірна, вертикаль збірної, система, структура. Що стосується Олександра Шевченка, за які заслуги?
— Львівська асоціація, яку він очолює, одна з найкращих в країні. Там чітко побудовані процеси, вона ефективно працює. Про Шевченка були дуже позитивні відгуки і як про командного гравця. Зараз Олександр має всі шанси довести це.
— Він переїхав до Києва і практично вже тут працює?
— Так, він постійно на роботі в Будинку футболу.
— Одна з важливих ролей у вашій команді — у генерального секретаря Ігоря Грищенка. Але ж і він працював в минулій УАФ. Чому він залишився?
— Я знаю Ігоря з часів роботи у збірній України. Він компетентний фахівець, добре обізнаний у футбольній системі. І що важливо, з незаплямованою репутацією. Він важлива частина команди.
— Також не можу не запитати про ще двох людей, яка останнім часом виконували основні функції — це Олег Протасов і Вадим Костюченко. Вони ні в якому статусі в УАФ не залишилися?
— Ні.
— Франческо Баранка. Він залишився, тому що в нього ще дійсний контракт, чи ви задоволені його роботою на посаді голови Комітету етики?
— У нього закінчується контракт через місяць, і ми будемо з ним розмовляти про можливу подальшу співпрацю. Це дуже серйозний напрямок. Ми будемо ставити нові задачі в діяльності цього підрозділу.
— Раніше в УАФ було лише перших віце-президентів шість, а разом з віце-президентами — 14. Вам достатньо одного першого віце-президента, який більш зосереджений на фінансах та юридичній стороні, іншого віце-президента, який зосереджений на збірних, і ще одного віце-президента, який очолив комітет дитячо-юнацького футболу?
— Як бачите, такої кількості заступників президента в УАФ вже немає. Ми поміняли структуру, виокремили напрямки, призначили людей, які будуть за ці напрямки відповідати. Коли робиш компактну команду, одразу зростає KPI і команди, і кожного працівника. Я дав зрозуміти — якщо ви берете на себе відповідальність, при потребі добирайте спеціалістів і відпрацьовуйте свій напрямок.
— Останні роки УАФ була закритою для багатьох медіа. Чи будуть зміни саме у медійній команді?
— Можу сказати однозначно: будуть. Бо ми повинні виходити на кращий рівень і в діяльності цього підрозділу. Я хочу, щоб і він теж підсилився.
Я не буду казати поки про персоналії. І це не про відкритість зараз чи закритість. Потрібно пропрацювати структуру, зрозуміти, де підсилитися, що зробити. Зрозуміти, хто не дотягує, або навпаки — комусь додати відповідальності.
— Можливо проанонсуєте ще когось зі своєї команди?
— Я ж тільки місяць на посаді. Моя команда буде формуватися і удосконалюватися постійно. Нові фахівці в ній обов’язково будуть. Нам потрібні ті, які будуть ефективно працювати і змінювати наш футбол.
Спочатку я подивився, з якими людьми можу прийти в УАФ, поговорив з ними. Мені був потрібен певний час, щоб визначитись з відповідними кандидатурами. Якщо ти береш на себе таку відповідальність, то повинен підготуватися, щоб прийти і одразу почати серйозно працювати.
Олег ЩЕРБАКОВ
Шевченко зізнався, як його син потрапив до списку гравців збірної України