За підсумками 2023 року найкращим плеймейкером світового футболу, за версією Міжнародної федерації футбольної історії та статистики (IFFHS), було названо 32-річного футболіста «Манчестер Сіті» Кевіна Де Брюйне. Попри те, що бельгієць через травму підколінного сухожилля пропустив практично усю першу половину поточного сезону, саме він, а не Ліонель Мессі, Бернарду Сілва чи Джуд Беллінгем, також представлені у вказаному рейтингу, зайняв перший рядок у експертів IFFHS.
За «Манчестер Сіті» Де Брюйне виступає із серпня 2015 року. Саме тоді «містяни» заплатили 76 мільйонів євро німецькому «Вольфсбургу», щоб повернути бельгійця на Туманний Альбіон, де він раніше вже робив не найвдаліші спроби стати одним із найкращих в АПЛ у лавах «Челсі».
В «Манчестер Сіті» Де Брюйне реалізувати свій неймовірний потенціал вдалося значно краще, аніж у Лондоні. Бельгієць швидко перетворився на одного з лідерів колективу, а в сезоні-2022/23 допоміг «містянам» оформити перший в історії цього клубу требл – перемогти у чемпіонаті та Кубку Англії, а також тріумфувати в Лізі чемпіонів.
Втім, досить пристойний період, який Де Брюйне був змушений проводити в лазареті, у вересні минулого року зірвав плани керівництва «Манчестер Сіті» та самого футболіста щодо обговорення питання пролонгації співпраці. Діючий контракт Кевіна з «містянами» розрахований до літа 2025 року, і клуб був готовий обговорити його продовження, але хавбек опинився на медичному ліжку, чим буквально змусив топ-менеджмент «Манчестер Сіті» поставити цей процес на паузу.
Не такими полохливими виявилися щедрі футбольні інвестори із Саудівської Аравії, які кілька місяців тому вийшли на Кевіна Де Брюйне із пропозицією обговорити питання потенційної співпраці. Подейкують, що предметний інтерес до досвідченого бельгійця виявляє «Аль-Наср» – клуб, за який виступає інший геніальний ветеран сучасності Кріштіану Роналду. За неофіційними даними, ще до відкриття зимового трансферного вікна представники саудитів навіть виходили на босів «містян» із конкретною пропозицією про купівлю Де Брюйне за 60 мільйонів фунтів. Але… Нарвалися на відмову, і змушені були «згорнути вудки».
Втім, у «Манчестер Сіті» відмовили саудитам зовсім не через те, що вважають Кевіна Де Брюйне недоторканною фігурою у першій команді. «Містяни» просто дали зрозуміти, що розраховують виручити за бельгійця значно більше, а якщо говорити точніше, то 100 мільйонів фунтів. За цю суму в «Манчестер Сіті» ніхто й не пискне проти того, щоб попрощатися із 32-річним бельгійським хавбеком.
Логіка подібного рішення досить очевидна: у свої 32 роки Де Брюйне все ще надзвичайно корисний на полі, проте певні ознаки зниження продуктивності бельгієць вже чітко продемонстрував. Щоб це усвідомити, досить просто поглянути на статистику результативності дій Кевіна за останні три сезони, включаючи нинішній. І тоді стане очевидним, наскільки Де Брюйне зразка сьогоднішнього дня все-таки відрізняється з точки зору його реального ККД на полі від самого себе дворічної давнини.
Саме тому для «Манчестер Сіті» зовсім не абсурдним рішенням стане продаж Де Брюйне влітку 2024 року за гідною ціною, якою, безумовно, є 100 мільйонів фунтів. Враховуючи ту обставину, що контракт Кевіна з «містянами» спливає влітку 2025-го, наприкінці поточного сезону у «Манчестер Сіті» буде, мабуть, остання реальна можливість вигідно продати бельгійського легіонера, отримавши за це солідну суму, яка потенційно допоможе клубу активно та ефективно провести наступну трансферну кампанію, не особливо то й боячись потрапити під «жорна фінансового фейр-плей».
Вплив Кевіна Де Брюйне на гру «Манчестер Сіті» також поступово слабшає, що відзначає низка британських експертів. Наприклад, легендарний у минулому форвард «Ньюкасла» та збірної Англії Алан Ширер упевнений, що ймовірний відхід Де Брюйне позитивно позначиться на розвитку Філа Фодена.
«Я думаю, що Фоден насолоджується більшою відповідальністю, яку йому дає відсутність Кевіна Де Брюйне. Гадаю, він відчуває, що має бути тим чарівником, яким є Кевін, котрий створює так багато для «Манчестер Сіті» і робить це вже досить довго. І ось коли Де Брюйне немає на полі, вважаю, що Філ думає, що тепер це його робота – робити різницю. Він просто фантастичний гравець», – заявив Ширер.
Очевидно, що певною мірою думку Ширера поділяє та розуміє нинішній головний тренер «містян» Жузеп Гвардіола. Іспанський фахівець, втім, на позицію Де Брюйне останнім часом намагався награвати номінального центрфорварда Хуліана Альвареса. Виходило досить непогано, а тому не можна виключати варіанта, за якого у майбутньому аргентинця буде переведено в глибину, де він стане опорою та першим помічником для Ерлінга Холанда.
А ще не варто забувати, що у «Манчестер Сіті», як і в низці інших англійських грандах, не дуже то й звикли церемонитися із ветеранами, якими б заслуженими вони не були. Наприклад, минулого року «містяни» не побачили жодної проблеми у відході Ілкая Гюндогана, який на правах вільного агента став футболістом «Барселони», а влітку 2021-го «Сіті» також абсолютно безкоштовно розлучився з культовим для себе форвардом Серхіо Агуеро, котрий також вирушив підкорювати Каталонію до лав «блаугранас», але через кілька місяців через проблеми із серцем змушений був завершити кар'єру.
Крім того, у першій половині поточного сезону «Манчестер Сіті» показав, що результати команди не надто й постраждають без Де Брюйне. Команда Гвардіоли все ще зберігає шанси на другий поспіль требл, а раз так, то й потенційна остаточна втрата бельгійського генія стане для «містян» та тренерського штабу лише черговою проблемою, яку просто потрібно вчасно та якісно вирішити у робочому порядку, аби продовжувати на крейсерській швидкості рухатися до нових й нових футбольних вершин.
Зрештою, футбол – це досить прагматичний вид спорту. Тут із кожним роком стає все більше та більше економіки, і все менше та менше сентиментів. Тому не дивуйтеся, якщо в якийсь із днів найближчого літа відкриєте сторінки Sport.ua та побачите офіційне підтвердження від'їзду Кевіна Де Брюйне до Саудівської Аравії. Зараз такий варіант виглядає більш ніж логічним для усіх сторін цієї потенційної угоди, а якщо так, то чому б теорії не перетворитися на практику, особливо в ситуації, коли реальних перешкод на шляху до здійснення такого трансферу практично не видно…