Що таке e-гривня — розповідаємо головне

Інші новини 10 Квітня, 10:25
Цифрова валюта центрального банку — Central bank digital currency, є аналогом готівки, яка є законним банківським засобом у країні.

E-гривня — позиціюється електронним видом грошових знаків держави, емітентом якої виступає Національний банк України. Цифрові базові гроші позначають стрімкий розвиток цифрової фінансової зони, що сприяє удосконаленню платіжного механізму. Завдання CBDC полягає в ефективному виконанні грошових функцій, для доповнення видів розрахунків.

Функціонал e-гривні

Усі цифрові фіатні валюти, як і e-гривня, функціонують на основі методики блокчейн. Іншими словами, електронні кошти виглядають цифрами, записаними на банківських рахунках монетарних установ. Залишок коштів на обліковому записі клієнта — одна з частин зобов'язань фінансової структури. E-гривня нагадує криптовалюту, але такою не є. Перша обмінюється на готівку або безготівку без будь-яких обмежень, причому в однаковій пропорції. Українці, як і гості VipCasino, мають право розраховуватися за сервіси та розваги на ігрових автоматах не тільки фізичним гаманцем, а й електронною національною валютою.

Експерти бачать позитивні якості розрахунку — переказ коштів стане більш прозорим. Однак з'являться можлива безперешкодність — фіскальні органи легко визначать будь-яку транзакцію. Зрозуміло, буде раціональна, легка цифра, визначить час. Але зменшення обігу готівкових коштів гарантує скорочення можливостей фінансових махінацій.



Преференції e-гривні

Фінансові фахівці наводять такі переваги Central bank digital currency:

захищеність державою — розрахунки, транзакції, інші операції гарантовані Нацбанком країни, також миттєві безпечні перерахування;

відсутність спеціального обслуговування рахунків монетарними та посередницькими структурами, що обертається дешевшими розрахунками;

виключення комісійного збору, укладеного у вартість товару, що знижує ціну;

удосконалення платіжної комунікації;

цифровізація економічної діяльності.

E-гривня зменшить ціну клірингового розрахунку, підвищить статус прозорості транзакцій.

Нацбанк держави запропонував такі прецеденти застосування цифрових базових грошей:

роздрібний безготівковий розрахунок — миттєві транзакції між індивідами, комерційними організаціями у формі аналога ортодоксальним платіжним варіантам - P2P, P2B;

таргетингові соціальні платежі, інші перерахування для витрачання на конкретні інтенції;

розрахунки за деривативами, навіть без участі монетарних організацій, використовуючи гаманці e-гривні;

корпоративні розрахунки - B2B, особливо гуртові транзакції між комерційними внутрішніми структурами;

використання CBDC як депозитів, накопичувальних рахунків із відсотковими нарахуваннями.

Полегшення фінансових процедур між фізичними, юридичними особами допоможе вдосконаленню цифрового господарювання України.