Комітет арбітрів УАФ дав свої коментарі щодо вилучень у матчах за участю Динамо та Шахтаря.
У грі Динамо проти Олександрії другу червону картку та вилучення заробив хавбек Назар Волошин. Тренер Олександр Шовковський після гри заявив, що друга картка є спірною.
Комітет УАФ вважає інакше.
«Олександрія» — «Динамо». Арбітр — Олексій Деревінський. ВАА — Ігор Пасхал.
45 хв.
Гравець № 9 («Динамо»), намагаючись зіграти головою, використовує руку (лікоть), завдаючи удару по обличчю суперника. Ця дія є явно небезпечною (нерозважливою) дією, яка повинна бути покарана фолом, і має бути винесена жовта картка.
ВАА робить мовчазну перевірку, оскільки в таких ситуаціях не йдеться про червону картку (тут немає надмірної сили в діях нападника).
Експерти УАФ погоджуються і з вилученням Олександра Зубкова у матчі Шахтаря проти Ворскли. Комітет арбітрів вважає, що гравець Шахтаря небезпечно діяв проти воротаря і заслужив на пряму червону.
«Ворскла» — «Шахтар». Арбітр — Олександр Омельченко. ВАА — Денис Шурман.
56 хв.
Гравець № 11 («Шахтар») не враховує виходу воротаря з воріт і, намагаючись зіграти на випередження, не встигає відвести ногу, яка влучає в обличчя воротарю. Швидкість, з якою нападник наблизився до воріт, робить таку динаміку ведення єдиноборства небезпечною для суперника. Ми повинні пам'ятати, що однією з головних цілей правил гри, а отже, й арбітра, є саме захист гравців і, зокрема, воротарів у власній площі воріт, коли вони знаходяться на землі, щоб захистити свої ворота. Із цієї причини червону картку слід вважати правильною.
Ця візуальна динаміка (сповільнений рух) може зменшити інтенсивність контакту, оскільки відсутня швидкість, з якою нападник наближається до воротаря. Водночас видно, як гравець намагається відвести ногу, щоб уникнути неминучого контакту. З цієї причини ми можемо оцінити це втручання як граничне (на екрані монітора) і не очікуємо втручання ВАА як у випадку червоної картки, так і у випадку жовтої картки.