Гол+пас Довбика та конкурент Циганкова поставили «Барселону» на коліна – «Жирона» гарантувала місце в ЛЧ і зробила «Реал» чемпіоном

Світовий футбол 4 Травня, 21:37
​Жирона і Барселона проводили каталонське дербі в рамках 34-го туру Ла Ліги.

Ла Ліга, 34-й тур

Жирона – Барселона – 4:2

Голи: Довбик, 4, Порту, 65, 74, Гутьєррес, 67 – Крістенсен, 3, Лєвандовскі, 45+1 (пен.)

Перемога Жирони де-юре закрила б два важливі питання – гарантія дебютної ЛЧ для самих «біло-червоних» та чемпіонство Реала (для цього вистачало і нічиєї). Допомагати Андрію Луніну зі старту вийшов не тільки Артем Довбик, а й Віктор Циганков, який вперше за місяць опинився в основі.

Початок зустрічі виявився ураганним. Вже на 3-й хвилині Андреас Крістенсен забив гол рівня елітного центрфорварда. Данський центрбек/опорник грудьми ідеально обробив верхову передачу і другим дотиком з льоту пробив у кут.

Жирона відповіла за 70 секунд. Іван Мартін уникнув офсайду на лівому фланзі, відправив Араухо у буфет та навісив точнісінько на голову Довбику. Артем без проблем оформив свій 20-й гол в чемпіонаті, відповівши Джуду Беллінгему (18). Також це був перший домашній м'яч Жирони за всю історію протистоянь з Барсою!

Потім настало певне затишшя, яке переривали моменти Циганкова. На 18-й хвилині Довбик відкотив м'яч Віктору, але під удар кинувся Кубарсі. Савіо створив ще кращу нагоду для екс-зірки Динамо. Бразилець швидко підвівся після підкату Кунде і в серці карного майданчика знайшов абсолютно вільного Циганкова – сейв тер Штегена.

До кінця тайму перевагою заволоділа Барселона. Довбик самотньо чіплявся за м'яч попереду і в силовій боротьбі посадив на жовту Араухо. Втім, Жироні не вдалося встояти до перерви. Арбітр не помітив, як Гутьєррес підбив ногу Ямала, але повтор все виправив – пенальті. Лєвандовскі впевнено реалізував 11-метровий, хоча весь тайм був у тіні. Поляк зі 17 голами також зберігає шанси на Пічічі.

Дебют другої половини також складався невдало для Жирони, тому Мічел втрутився двома замінами. Замість Циганкова вийшов Порту, який стане героєм Монтіліві. Джокеру Жирони знадобилося близько 10 секунд, щоб забити!

Гол фактично створив Довбик. Артем перехопив неохайну передачу Серхі Роберто і не пошкодував віддати партнеру на порожні. Барселона розвалилася. 17-річний Кубарсі хотів зіграти агресивно, а замість цього також обрізав команду. Порту додав до свого активу асист на Гутьєрреса, який з рикошетом від Кунде заштовхав м'яч у ворота. Вихованець Реала в цьому сезоні забиває виключно Барселоні.

На 74-й хвилині Порту виконав контрольний в голову, ще й який! Хавбек Жирони розкішно піймав закидання Савіо і з льоту вліпив повз тер Штегена. 4:2 – саме з таким рахунком «біло-червоні» били Барсу в першому колі.

Гості змирилися з провалом, а на трибунах Монтіліві витягли надувний трофей ЛЧ. Наступного сезону Жирона спробує свої сили саме в цьому турнірі! Разом з нею радіє і Реал – відтепер 36-разовий чемпіон Іспанії. Команда Довбика та Циганкова вискочила на другу сходинку, маючи один пункт переваги над Барселоною.