Лунін пропустив чотири м'ячі від конкурента Довбика: що тепер буде? Фінал Ліги чемпіонів з Куртуа? Пічічі в Серлота?

Світовий футбол 21 Травня, 08:32
Серлот очолив гонку бомбардирів, випередивши Довбика та забивши чотири м’ячі Луніну.

Куртуа відновився невчасно, враховуючи форму та рівень авторитетності в очах уболівальників та преси, які набрав Лунін за останні місяці. Анчелотті визнає прогрес та якість нашого воротаря і знову дає йому ігрову практику. Але він пропускає чотири голи, що навряд чи додає оптимізму. Та чи винен він бодай в одному з них?

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» аналізує пропущені голи Луніним у матчі проти Вільярреала, шанси нашого воротаря зіграти у фіналі Ліги чемпіонів, а також розбирається, чи зможе Довбик здобути трофей Пічічі.

Воротар на фінал Ліги чемпіонів був визначений до матчу проти Вільярреала і вже ніщо не вплине на долю Луніна?

Після другого півфіналу ЛЧ проти Баварії, у якому грав Лунін, Карло Анчелотті повернув до стартового складу мадридців Тібо Куртуа. У матчах з Гранадою та Алавесом, які нічого не вирішували з турнірної точки зору, бельгієць не пропустив жодного голу, а Реал переміг з загальним рахунком 9:0. Після цього в іспанській пресі з’явилася теорія, що тренер «вершкових» визначився хто гратиме у фіналі проти Боруссії, тому в решті матчів сезону розподілить час таким чином, що українець ще вийде проти Вільярреала, а Куртуа – в заключному матчі чемпіонату проти Бетіса, щоб освіжити ігрові кондиції та, відповідно, у поєдинку за трофей проти дортмундської Боруссії.

Поки що, на жаль, все збігається – Лунін отримав місце в старті проти Вільярреала і вперше за 24 матчі та вдруге в сезоні пропустив чотири голи (після кубкової зустрічі з Атлетико в січні – 2:4).

Загалом у сезоні 2023-24 з урахування всіх турнірів українець взяв участь у 31 поєдинку Реала, у 12 з яких відпрацював на нуль і загалом пропустив 32 голи, тобто в середньому 1,03 за матч. У Куртуа за роки в Мадриді середня кількість пропущених була такою: 1.37; 0.74; 0.86; 0.88; 1.00. Тож, в принципі, у Луніна нині типовий показник як для основного воротаря «вершкових» останніх сезонів.

39 хвилина – Москера в силовому єдиноборстві обкрадає Себальоса в чужому штрафному і навішує в район 11-метрової позначки, де Серлот виграє повітря у Мілітао і пробиває по воротах. Лунін в цей час перебуває ближче до того кута, з напрямку якого пішла стрімка передача і, враховуючи високу динаміку завершення атаки, не встигає зайняти іншу позицію в рамці, залишаючи інший кут, в який і пробив суперник, абсолютно вільним. Однозначно можна говорити, що голкіпера підставили партнери по команді – Себальос і Мілітао діяли неприпустимо дуже пасивно поблизу власних воріт. Однак і сам Лунін героєм епізоду не став, хоча СУТО ТЕОРЕТИЧНО міг би.

48 хвилина – Жерар Морено навішує з правого флангу до штрафного, Менді та передусім Мілітао не контролюють належним чином Серлота та не заважають йому бити головою з півметра від лінії воротарського. Знову однозначне питання до захисників, адже відстань між форвардом Вільярреала і воротами мінімальна, щоб голкіпер встиг зреагувати, але знову Лунін якогось феєричного сейву не здійснює. Гол на совісті захисників, але українець знову не врятував.

52 хвилина – Вільярреал розриває центральну зону суперника швидким переходом в атаку низом. Мілітао невдало йде у підкат проти Серлота, залишається відіграним і норвежець у становищі віч на віч з Луніним рішуче переграє його. Враховуючи динаміку розвитку епізоду і провал бразильського центрбека, в Андрія просто не було часу і, відповідно, можливості, зробити щось іще в цьому епізоді, аби завадити супернику оформити хет-трик. Навряд чи до нього можуть бути тут бодай якісь питання.

56 хвилина – Вільярреал стрімко розвиває атаку в заключній третинні поля. Мілітао, ймовірно, рахує папужок у левантійському небі, адже займає вкрай невдалу, просто неадекватну позицію як для такого розвитку ситуації, та встигає хіба що спласуватися перед суперником, який в дотик пробиває в дальній кут, тоді як Лунін перебуває в ближньому, як того вимагає розвиток епізоду. Питань до Андрія немає зовсім.

Погоджується із такими висновками і Карло Анчелотті , сказавши після матчу, що йому сподобалася гра Луніна, а в епізодах з пропущеними голами він нічого не міг вдіяти.

Абсолютно згодні з оцінками тата Карло й уболівальники вершкових, й іспанська преса.

Однак, будемо відвертими, доля позиції воротаря у фіналі Ліги чемпіонів була вирішена ще раніше. З 99% ймовірності проти Боруссії зіграє Куртуа. Парадоксально, але це буде його перший матч ЛЧ цього сезону. Хоча, звісно, сподіваємося, на диво в плані рішення Анчелотті і віримо в Луніна.

Напередодні передзаключного туру Прімери Артем Довбик мав 20 забитих голів і перебував на першій позиції бомбардирських перегонів чемпіонату. У матчі проти Валенсії форвард Жирони та збірної України покращив свої претензії на Трофей Пічічі забитим голом і тепер має 21 результативний удар. Однак нападник Вільярреала Александер Серлот оформив покер у ворота Луніна і тепер має 23 забиті голи за сезон Прімери, тож випереджає українця на два.

В останньому турі Жирона прийматиме Гранаду, яка вже давно вилетіла з Прімери, пропустила шалені 72 голи і має серію з чотирьох поразок, а на Вільярреал чекає візит до Осасуни, що є вельми непоступливим середняком, який не програє три останні тури. Аби зрівнятися з норвежцем Довбику потрібно оформити дубль і сподіватися, що той не зможе відзначитися голом, а от щоб випередити його – вболіватимемо за хет-трик Артема та міцність памплонського захисту.