Жалюгідна Англія не змогла забити Словенії, Сербія на очах Джоковіча вилетіла з Євро-2024

Англія зустрілась зі Словенією у третьому турі групового етапу Євро-2024.

Група С

Англія – Словенія – 0:0

Англійці навіть зі своїм жалюгідним футболом очолювали групу і заздалегідь гарантували собі плей-офф. Гарет Саутгейт нарешті визнав провал з Трентом у центрі поля, випустивши замість нього «чистокровного» центрхава Галлахера.

Ніякого прориву не сталось. Футбол Англії вкотре можна було приймати замість снодійного. Навіть суперефективний Беллінгем розчинився у цій сірій масі. Словенцям більшого й не треба – нічия давала їм квиток у 1/8 фіналу.

На 20-й хвилині Англія ошелешила розкішною комбінацією, яку завершив Сака. Ейфорію обірвав прапорець лайнсмена – очевидний офсайд.

У перерві Саутгейт випустив Майну замість Галлахера. 19-річна сенсація з МЮ додав активності, але цього було замало для гола. Англія навіть суто статистично на нього не награла – всього 0,92 xG. У Словенії взагалі 0,19, але хіба це турбувало представників маленької гордої країни?

Англія з 5 очками і різницею голів 2:1 примудрилася виграти групу. У плей-офф команда Саутгейта зустрінеться з якимсь третім місцем. Словенія набрала три пункти та вперше у своїй історії вийшла з групи на великому турнірі. Цьому не зраділа Хорватія, яка офіційно вилетіла з Євро.

У матчі 3-го туру групового етапу чемпіонату Європи Данія розійшлась миром з Сербією (0:0)

У завершальному матчі 3-го туру континентальної першості Данія у групі С приймала Сербію. Обидві команди зберігали шанси на плей-офф і обом потрібна була перемога – підопічні Каспера Юлманда лише на одне очко випереджали поплічників росіян.

Данці протягом першого тайму володіли беззаперечною перевагою, не дозволивши супернику завдати бодай одного удару по своїх воротах. Партнер Анатолія Трубіна по Бенфіці Александер Ба на 16-й хвилині міг виводити скандинавів вперед, але головою замкнув навісну передачу впритирку з правою стійкою. Згодом Еріксен стріляв з далекої відстані, але чудово зіграв Райковіч, потягнувши сферу з нижнього кута.

В середині тайму Данія вийшла вперед після навісу з кутового, але арбітр взяття воріт скасував (Вінд буквально завалив голкіпера Сербії у сітку).

На 53-й хвилині Сербія змусила суперника помилитись і данці після прострілу Луки Йовіча зрізали м'яч у власні ворота. Однак боковий одразу ж підняв прапорець, сигналізувавши про офсайд. Новак Джоковіч, який перебував на трибунах, лише скривився від незадоволення.

В середині тайму Драган Стойковіч вирішив ризикнути і зіграти у три нападники, випустивши Влаховіча. Серби стали діяти цікавіше та агресивніше, але без особливого ефекту.

На 78-й хвилині Мітровіч штовхнув Андерсена, а той у відповідь зачепив серба, який як підкошений впав у воротарському, корчачись від болю. На щастя для данців, провокація не вдалась – пенальті арбітр не поставив.

За десять хвилин до завершення матчу Влаховіч віддав перспективну передачу на Мітровіча і той покотив у дальній кут – небезпечно, але повз ворота. За трохи Алєксандар вдруге опинився на газоні і ледь не з кулаками накинувся на рефері, за що отримав справедливий «гірчичник».

На останній хвилині Влаховіч завдавав підступного удару під поперечину, але трошки перестарався. Зрештою, все завершилось безгольовою нічиєю – Данія з трьома очками друга, а Сербія з одним пунктом прощається з Євро-2024.

Тренер збірної Польщі: «Дуже шкода, що ми залишаємо Євро-2024»