Збірна України завершувала груповий етап Євро-2024 матчем проти Бельгії.

Євро-2024, груповий етап, 3 тур

Група Е

Україна – Бельгія – 0:0

Перед останнім туром в групі Е нічого не було вирішено. Всі чотири команди мали по 3 очки. Різниця м'ячів – у Румунії 3:2, у Бельгії 2:1, у Словаччини 2:2, у нашої збірної найгірша, 2:4. Румуни та словаки у паралельному матчі могли розписати взаємовигідну нічию, щоб обидві вийшли у плей-офф. Тоді в України не залишалося вибору – лише перемагати грізну Бельгію.

Стартовий склад Сергія Реброва був радше заточений на оборону. Повернувся Миколенко, а Сваток доповнив трійку центрбеків з Матвієнком та Забарним. На жаль, Мудрик і Циганков вилетіли через травми. В центрі поля вийшла молодь Шапаренко-Бражко-Судаков, а в атаці дует «іспанців» Довбик-Яремчук.

Обережний початок розірвав момент бельгійців на 7-й хвилині. Налякала зв'язка, якої найбільше боялась. Де Брюйне розрізним пасом вивів Лукаку на ударну позицію, але Трубін накрив кволий удар Ромелу.

Загалом п'ятірка наших захисників давала собі раду зі зірками Бельгії. У атаці вкотре найактивнішим був Яремчук. Роман пробивав сам, віддавав Довбику, але безуспішно. Слід відзначити і Тимчика, який не дав розгулятися реактивному Доку.

У середині тайму приємна новина надійшла з паралельного матчу – Словаччина відкрила рахунок! Україна в моменті вийшла на третю сходинку.

Де Брюйне намагався піймати Трубіна штрафним у стилі Бернарду-Лунін з чвертьфіналу ЛЧ. Втім, м'яч просвистів повз стійку, та й Анатолій наче встигав. Неприємні новини надійшли від сусідів – Румунія зрівняла рахунок.

Найкращий наш момент стався на 42-й хвилині. Яремчук вискочив на ударну позицію, але вирішив віддавати Довбику. Пас Романа був занадто сильним.

Ребров обійшовся без замін у перерві. Вочевидь, головний тренер вичікував розвитку подій в обох матчах і був готовий ризикувати пізніше. Бельгія активніше почала другу половину. На 58-й заміну попросив Миколенко – Віталій віддав усього себе, але навряд міг відіграти весь матч. Замість нього вийшов Зінченко.

У нас зовсім нічого не виходило в атаці, а Трубін здійснив ще два важливі сейви. На 70-й хвилині Ребров провів потрійну заміну, проте авантюрою навіть не пахло. Все суто по позиціях – Яремчук, Шапаренко, Бражко поступились місцями Ванату, Маліновському і Степаненку.

Довбик добре відборовся на чужій половині, але в в штрафному Фас виявився сильнішим. Коли Артем все ж пробив, то трішки не влучив у ближній. Під завісу Ребров нарешті ризикує – Ярмоленко замість Сватка.

Україні вдалося щось на кшталт штурму у кінцівці. Кастелс забрав усе, зокрема, на самісінькій лінії «сухий лист» Маліновського. 0:0 – нічия, якої недостатньо, бо Словаччина та Румунія «зробили свою справу». Усі команди групи набрали по 4 очки, але наша вилітає з Євро через найгіршу різницю голів. 0:3 від румунів на старті вирішили все.