Іспанія перемогла Німеччину в «мясорубці» з 16 картками – господарі Євро-2024 вилетіли

Євро-2024 5 Липня, 21:43
Іспанія та Німеччина зійшлися у чвертьфіналі Євро-2024.

Євро-2024. 1/4 фіналу. Штутгарт, 5 липня

Іспанія – Німеччина – 2:1

Гол: Ольмо, 51, Меріно, 119 – Вірц, 89

Вилучення: Карвахаль, 120+6

У Штутгарті зустрічалися найбільш яскраві команди чемпіонату Європи. Очний матч вони також розпочали без розкачки. Педрі міг відкривати рахунок вже на першій хвилині, але з вигідної позиції покотив у руки Нойєру.

Не бракувало і грубощів. Той-таки Педрі швидко покинув поле після удару коліном у шлагбаум Крооса. Хавбек Барселони схопився за голову – травма може виявитися серйозною. Замість нього вийшов Ольмо, і ця вимушена заміна ще матиме свої наслідки.

Кроос взагалі був незвично агресивним. Тоні ще й жорстко наступив на ногу Ямалу, але Ентоні Тейлор не виписав ветерану бодай один «гірчичник». Натомість Рюдігера не пожалів – відразу жовта, яка означає дискваліфікацію лідера оборони німців на можливий півфінал.

Суперники завдали вдосталь ударів, але рукавички кіперів були наче намагнічені. Гармата Ляпорта прилетіла прямо в руки Нойєру, а Сімон зробив те саме з двома спробами Хаверца. Команди дуже добре підготувались одне до одного. Німеччина не давала розгулятися реактивним Ямалу і Ніко, навіть Сане не лінувався повертатися назад. Іспанці натомість щільно прикрили Гюндогана і Мусіалу. Нулі на табло протрималися до перерви.

Обидва тренери вирішили втручатись відразу. Нагельсманн випустив Андріха/Вірца замість Джана/Сане. Де ла Фуенте зняв нервового Ле Нормана, який висів на жовтій (теж дискваліфікація). Начо мав додати спокою.

Другий тайм також почався з моменту Іспанії. Мората грамотно відтіснив Та, проте пробив над воротами. Альваро так і не заб'є, але на 51-й хвилині покаже, за що його так цінує тренер. Капітан іспанців опустився в середину поля і розігнав атаку передачею у правий фланг на Ямала. Перлина Барси покотив у район напівкола, де ніхто не крив Ольмо – 1:0!

Нагельсманн провів ще дві заміни, і Німеччина пішла на штурм. Сімон потягнув постріл Андріха, а Фюлькруг струснув стійку. Кіпер іспанців міг подарувати гол Хаверцу, але Кай запустив парашут надто високо. Підопічні де ла Фуенте вже відверто тріщали і на 89-й хвилині не витримали. М'яч без перешкод літав по карному майданчику «Фурії», допоки Вірц не відправив його у сітку. Нагельсманн таки вгадав з «джокером».

Німеччина ще й могла вирвати перемогу, але Іспанія відбилась у 4 компенсовані хвилини. Екстратайми були вельми очікуваним сценарієм у цій парі, так і сталось.

Нагельсманн збалансував схему, бо Андріх догравав основний час у ролі центрбека. Повернулася картина першого тайму – суперники по черзі летять до воріт, але без якісного завершення. Найкращий момент мав Вірц на останніх секундах. Дублю Фло завадили лічені сантиметри.

Другий міні-тайм почався зі суперечливої ситуації у карному майданчику іспанців – Кукурелья явно відбив удар Мусіали рукою. Вочевидь, Тейлор вирішив, що це природнє положення.

Начо ледь не організував черговий автогол на цьому турнірі, але Сімон врятував іспанців. Справа котилася до серії пенальті, якби не 119-та хвилина. І знову Ольмо! Хавбек РБ Лейпциг ідеально навісив на голову Меріно, якого «проспав» Рюдігер – 2:1.

Усі три голи в активі гравців зі заміни. Фюлькруг намагався врятувати німців удруге, але схибив. Карвахаль отримав другу жовту – хтось у цій грі точно мав покинути поле достроково.

Загалом рефері роздав 16 «гірчиників», але це все не мало значення. Німеччина вилітає з домашнього Євро, а Іспанія чекає переможця пари Португалія – Франція.