“Дехто вважає, що арбітр прийшов, став на поле — і все вирішує відразу, без навчання. Так бути не може. Саме зараз відбувається навчання роботі із системою VAR. Воно складається з декількох етапів.
Перший етап — вивчення VAR-хендбуку. Другий — теоретична підготовка. На цій стадії розбираються ігрові ситуації в аудиторіях, проводиться інструктаж, даються поради, як діяти польовим арбітрам, а також арбітрам VAR у тих чи інших ігрових епізодах.
На наступному етапі відбувається навчання роботі з ПТС (пересувною телевізійною станцією. — Прим. ред.). Арбітри VAR ознайомлюються з кнопками, які там знаходяться, із тим, як діяти, що натискати під час матчу в ігрових ситуаціях.
Наступний етап також пов’язаний із навчанням, причому більше з ігровими ситуаціями на футбольному полі. Арбітр приймає рішення, які б він приймав уже під час матчу.
Ще один етап — робота в офлайн-режимі. Під час реальних поєдинків арбітри дивитимуться, як працюють досвідчені арбітри VAR.
Потрібно пройти всі ці етапи підготовки. У ній беруть участь польові арбітри, арбітри VAR, які знаходяться в ПТС-машині, й оператори. Усі ці етапи слід пройти, щоб приймати правильні рішення на полі”, – сказала Монзуль.
Монзуль – про VAR: «Дехто вважає, що арбітр прийшов, став на поле — і все вирішує відразу, без навчання. Так бути не може»
Голова Комітету арбітрів УАФ Катерина Монзуль прокоментувала підготовку українських арбітрів до роботи із системою VAR.