Тож обирати кандидатів у символічну збірну туру маємо нагоду з усіх шістнадцяти команд, представлених у Лізі. Благо, й матчів яскравих виявилося вдосталь. Чого варті хоча б результати у Львові та Житомирі.
З «Карпат» і «Полісся» є свої герої. Є вони й з інших команд. Нижче – найкращі з найкращих за підсумком другого туру УПЛ.
Воротар – Євген Волинець («Полісся»)
У другому турі у Волинця була серйозна конкуренція за місце в основі символічної збірної. Адже Кемкін з львівських «Карпат» провів шикарний матч – відбив пенальті, перед тим не дав можливості Кожушку відкрити рахунок, а вже у компенсований час в ефектному стрибку також не дав залетіти м'ячу в сітку воріт. Однак у Кемкіна було право на помилку, бо партнери в атаці грали результативно, а ось Волинець не міг дозволити собі слабину. Будь-яка помилка – і сенсаційний результат вислизнув би з рук. Воротар «Полісся» діяв не тільки під фізичним, але й під психологічним тиском. Особливо у другому таймі. Але чудово з усім впорався.
Центральний захисник – Павло Полегенько («Карпати»)
Цього разу «зіграємо» з трьома центральними захисниками, одним з яких буде Павло Полегенько. Так, деякі погрішності в його оборонних діях були, але їх досвідчений гравець компенсував активною роботою на атаку. Як винагорода – результативний простріл, трохи «скорегований» рикошетом. Полегенько добре взаємодіяв з Підлепенцем, створюючи «перенасичення» у захисних зонах суперника. Один з творців ефектної перемоги.
Центральний захисник – Микита Бурда («Колос»)
«Колос» не переміг, але тут потрібно питання ставити по-іншому: «Колос» не програв. Зіграв на нуль. І не в останню чергу – завдяки Микиті Бурді. Одного разу він буквально врятував свою команду, вибивши м'яча зі «стрічки» воріт. Не треба вважати, що на ковалівців у цьому матчі не було тиску: «Інгулець» знову проявив себе командою, що вміє огризатися. Але частіше «перекушував» саме Бурда.
Центральний захисник – Андерсон Джордан («Зоря»)
Безперечно, атакам «Чорноморця» не вистачає різноманітності. Іноді одесити взагалі діють попереду примітивно. Але це не означає, що проти них легко. «Зоря» зробила свою справу в атаці, але перед тим потрібно було заспокоїти гру позаду, зацементувати тили. Джордан з цим впорався ідеально – виграв 10 з 13-ти єдиноборств в повітрі, добре діяв у початковій фазі (52 з 58) точних передач.
Центральний півзахисник – Микола Шапаренко («Динамо»)
З ним і без нього «Динамо» – дві різні команди. Навіть не хочеться уявляти, що буде з киянами, якщо вони продадуть або недорахуються свого лідера з інших причин. Шапаренко – це мозковий центр «Динамо». У непростому матчі проти незручного суперника записав на свій рахунок перший гол, потім допоміг відзначитися Буяльському. При цьому всьому Микола ще й встигав страхувати партнерів у захисті.
Центральний півзахисник – Артем Челядін («Ворскла»)
Проти «Лівого Берега» Ворскла» зіграла вельми впевнено – не порівняєш з тим, що ми бачили тиждень тому проти «Шахтаря». Три сухих голи – гідна компенсація за поразку 0:5. У двох з трьох цих голів пряму участь взяв Артем Челядін – результативний удар та результативна передача. Цього більш ніж достатньо для того, аби бути у цій збірній.
Правий центральний півзахисник/вінгер – Амбросій Чачуа («Карпати»)
У футболі передасисти часто залишаються не поміченими – це ж не хокей. Але дуже часто саме такі передачі відіграють ключову роль. Так було у випадку з другим голом «Карпат», який організував саме наш герой. Він же поклав у матчі масну крапку третім командним результативним ударом. Може, й не феєрія, але точно – талановитий виступ.
Лівий центральний півзахисник/вінгер – Денис Антюх («Зоря»)
Його вивірена передача на голову Герреро – це гросмейстерський хід. Вболівальники луганців цей асист оцінили з особливим смаком, адже у кількох попередніх матчах Антюх частенько запускав м'яча з флангу унікуди. Цього разу ж було все чітко. Крім того, Денис користувався свободою на фланзі, яку люб'язно надавав його візаві Богдан Бутко. Намагався створювати моменти, йшов в дриблінг, що й принесло результат, описаний вище.
Центральний шаткувальний півзахисник – Кирило Ковалець («Олександрія»)
«Олександрія» здобула зрілу перемогу над ЛНЗ. Суперник у першому таймі діяв навіть трохи гостріше, але згодом команда Руслан Ротаня повністю забрала гру під свій контроль. Відчувалося, що містяни знають, що потрібно робити. Як вітрина всього цього – розіграний стандарт на 57-ій хвилині, з якого забив Кирило Ковалець. Лідерська дія справжнього лідера.
Форвард – Едуардо Герреро («Зоря»)
Проти «Чорноморця» був показовий матч у виконанні Герреро – в контексті його старань, роботи без м'яча і з м'ячем. В контексті його вміння завершувати атаки. Показово в тому плані, що після вдалого Копа Америка форвард не спокусився чутками про можливий відхід на підвищення, а так само старанно працює в УПЛ, яка, будемо відверті, останніми роками переживає не найкращі часи. Якісний гравець.
Форвард – Ярослав Карабін («Рух»)
Про «Рух» не забули? Він, між іншим, виграв з рахунком 4:0 у цьому турі. Хоч бери та й всю команду відзначай. Але відзначимо Ярослава Карабіна, який з'явився на полі на 70-ій хвилині й за цей час встиг взяти участь у двох голах львів'ян. Начисто асистував Квасниці, після його дій м'яч також опинився у Клайвера, який забив четвертий гол. Цей хлопець може сміливо називати себе «джокером» туру, хоча і в «основі» збірної не загубиться.
Головний тренер – Імад Ашур («Полісся»)
У нього, як і у Волинця, були конкуренти: тут і Лупашко, і Кобін, і Пономарьов, який вдало використав «план А», а потім підсилив усе «планом Б» у вигляді замін. Але не дати нагороду Ашур після перемоги над «Шахтарем» на фоні тотальної критики за виліт з Ліги конференцій – це злочин. Тому очолить цю збірну саме він. Розписувати можна чимало, але «зіграємо» у стилі самого пана Імада. Він же полюбляє філософію. Ось і ми по-філософськи: сильний не той, хто не падає, а той, хто підіймається після падінь. У випадку з Імадом Ашуром трапилося саме так.
Запасні
:Олександр Кемкін («Карпати»), Іван Пахолюк («Колос»), Віталій Буяльський («Динамо»), Микита Кравченко («Полісся»), Артур Шах («Карпати»), Богдан Михайличенко («Полісся»), Віктор Віале («Полісся»), Клайвер («Рух»).
Фото - UA-Футбол
Не потрапило в ефір: що зробив Бущан, побачивши сейв Нещерета на останній хвилині матчу з «Вересом»