Вінгери Ярмоленко та Назаренко, атака «Руху» та оборона «Олександрії». Символічна збірна 5-го туру УПЛ

Футбол України 2 Вересня, 18:28
Найкращі за останній літній тур рідної УПЛ.

Останній літній тур рідної УПЛ, як і попередній, знову ознаменувався великою кількістю голів. Українські вболівальники могли побачити відразу декілька розгромних перемог. Насамперед у цьому контексті йдеться про знищення «Інгульця» львівським «Рухом» (5:0) та погром «Чорноморця» в Одесі від житомирського «Полісся» (4:1).

Також у цей вікенд свої лідируючі позиції в українській першості укріпила «Олександрія». Команда Руслана Ротаня наразі йде без поразок. Була і досить рядова перемога київського «Динамо» над черкаським ЛНЗ (1:0). В свою чергу донецький «Шахтар» та криворізький «Кривбас» свій поєдинок дограти не зуміли через повітряну тривогу в регіоні. Зустріч чинного чемпіона та бронзового призера буде дограна в одну із резервних дат.

Окрасою ж турою, максимально неочікувано, стало протистояння рівненського «Вереса» та «Лівого Берега». Підопічні Олега Шандрука могли забити чотири лише у першому таймі, але у підсумку потрійна заміна Віталія Первака перевернула гру у другій половині з ніг на голову.

Тому, виходячи із результатів та індивідуальних показників, до символічної збірної 5-го туру УПЛ сезону 2024/25 увійшли наступні футболісти:

Воротар: Максим Механів («Лівий Берег»)

Чергове потрапляння 27-річного голкіпера в нашу символічну збірну. У минулому турі ми включили Механіва у команду, завдяки його перформансу проти одеського «Чорноморця», який допоміг «Лівому Берегу» здобути дебютну перемогу в рамках УПЛ. Цього ж разу воротар став безпосереднім учасником другої перемоги для клубу в історії українського елітного дивізіону. Гра проти рівненського «Вереса» для «лелек» складалась жахливо. Хоча і, як було згадано вище, підопічні Первака якимось чудом зуміли перевернути цей матч, ніякої б перемоги не сталось би, якби не надійна гра Максима.

Правий захисник: Богдан Бутко («Чорноморець»)

Досвідчений Бутко - острівець ініціативності та креативу серед усіх футболістів цього апатичного та безідейного «Чорноморця». У матчі проти «Полісся» наприкінці першого тайму, за рахунку 0:3 не на користь його команди, Бутко наважився на удар з-за меж карного майданчика та як рукою поклав м'яч у сітку воріт «вовків». На жаль, цей забитий м'яч не дав ніякого імпульсу «морякам»...

Центральний захисник: Роман Дідик («Рух»)

Не побоїмось цього ствердження, практично ідеальний матч у виконанні 21-річного центрбека. Мало того, що Дідик потужно відіграв в обороні, нівелювавши усю загрозу, яка поступала від футболістів «Інгульця». Та ще й двічі класно йшов у боротьбу та високий пресинг, чим і розпочинав результативні атаки своєї команди. А в одному з епізодів навіть відзначився асистом на Квасницю.

Центральний захисник: Артем Шабанов («Олександрія»)

Своєю грою Артем допоміг «містянам» продовжити свою переможну серію в рамках української першості. Шабанов виконав величезну кількість чорнової роботи. Зокрема, 32-річний захисник виніс купу прострілів від суперників, встигав підчищати за партнерами по обороні та при цьому багато працював у контролі м'ячем. Чудовий виступ, якщо коротко.

Лівий захисник: Олександр Мартинюк («Олександрія»)

Напарник Шабанова по захисту також непогано відіграв при обороні власних воріт у матчі з кризовим ковалівським «Колосом». Також Мартинюк класно підключався до атак, зробивши ідеальний навіс у моменті з другим голом «Олександрії».

Центральний півзахисник: Кирило Ковалець («Олександрія»)

Черговий солідний поєдинок від капітана команди Руслана Ротаня. Вже на 15-й хвилині зустрічі проти підопічних Олександра Поздєєва Кирило відкрив рахунок, якісно обробивши м'яч після подачі із кутового. Після цього Ковалець трішки випав з гри, через зіткнення з Цуріковим. Проте, ближче до кінцівки та і загалом протягом поєдинку був дуже активним.

Центральний захисник: Клім Приходько («Лівий Берег»)

Вихід 24-річного хавбека у другому таймі проти «Вереса» перевернув хід зустрічі з рівнянами. Саме гол Приходька після красивого обвідного удару повернув «лелек» у гру та встановив паритет на табло. Та і другому м'ячі Клим взяв безпосередню участь, загалом внісши своїй команді свіжості та креативних рішень в атаці.

Атакувальний півзахисник: Ілля Квасниця («Рух»)

Номінально 21-річний нападник тяготів до правого флангу, хоча і діяв по всьому фронту атаки, часто змінюючись позіціями з партнерами. У матчі проти «Інгульця» Квасниця записав на свій рахунок гол+асист. Ілля був активним та при будь якій можливості намагався загострюватися попереду.

Правий вінгер: Андрій Ярмоленко («Динамо»)

Досвідчений Андрій на старті поєдинку проти черкаського ЛНЗ впевнено реалізував пенальті, який і став переможним у цій грі. Через декілька хвилин після цього Ярмоленко ще раз розписався у воротах Кучеренка, однак це взяття воріт було скасовано через офсайд. Хоч і на другу половину зустрічі у легенди вже особливо не вистачило фізичних кондицій, проте у першому таймі 34-річний вінгер добряче покрутив хребти захисникам команди Каррілло Карраско.

Лівий вінгер: Олександр Назаренко («Полісся»)

Назаренко - найкращий гравець на даному етапі сезону у рідній УПЛ за версією аналітичних порталів. 5 забитих м'ячів та 2 гольові передачі у 4-х турах говорять самі за себе. У грі проти «Чорноморця» Олександра Бабича вінгер житомирських «вовків» також зробив результат. Спочатку 24-річний нападник реалізував 11-метровий, а трішки пізніше асистував на другий гол Пайшао.

Форвард: Ігор Краснопір («Рух»)

Як ж шикарно Ігор вписався у колектив Віталія Пономарьова. Краснопір без розкачки та адаптації почав розривати за львівську команду. Поєдинок проти «Інгульця» не став виключенням у цьому контексті. Форвард «Руху» на початку другого тайму зустрічі проти команди Василя Кобіна за 10 хвилин ігрового часу оформив дубль.

Головний тренер: Віталій Первак («Лівий Берег»)

Тут без шансів для інших наставників. Первак по суті одним своїм рішенням перевернув з ніг на голову абсолютну програну на той момент гру з рівненським «Вересом». Потрійна заміна 54-річного спеціаліста і принесла «лелекам» їх другий тріумф в рамках українського елітного дивізіону. Саме вийшовші на заміну Приходько та Галас відзначились забитими м'ячами.

Запасні: Олександр Кемкін («Карпати»), Дмитро Ледвій («Рух»), Андерсон Джордан («Зоря»), Віталій Холод («Рух»), Олександр Скляр («Ворскла»), Руслан Дедух («Лівий Берег»), Тарас Галас («Лівий Берег»), Олексій Гуцуляк («Полісся»), Артур Шах («Карпати»), Ярослав Карабін («Рух») Петар Мічин («Зоря»), Денис Антюх («Зоря»), Пилип Будківський («Зоря»), Джевані («Олександрія»), Сергій Суханов («Оболонь»), Степанюк Руслан («Рух»).