«Галатасарай» у битві з сімома голами здолав «Ельфсборг», «Буде-Глімт» бив «Брагу» – турки й норвежці вийшли у лідери ЛЄ

Світовий футбол 2 години тому
У рамках 3-го туру основного етапу Ліги Європи УЄФА 2024/25 Галатасарай переміг Ельфсборг (4:3), а Брага програла Буде-Глімту (1:2).

Ліга Європи 2024/25, основний етап, 3-й раунд

Галатасарай – Ельфсборг – 4:3

Голи: Ікарді, 28, Петтерсон, 39 (автогол), Їлмаз, 44, Акгюн, 83 – Хульт, 53, Байду, 65 (пен), Ларссон, 90+2

Брага – Буде-Глімт – 1:2

Голи: Ніакате, 64 – Ев'єн, 53, Нільсен, 90+4

Вилучення: Ніакате, 67

Галатасарай у рідних стінах ледь не втратив усе. Стамбульський гранд приймав Ельфсборг, оформивши розгром ще до перерви – турки забили три голи. У першому таймі вони домінували тотально, завдавши вдвічі більше ударів та награвши на 2,08 xG, а за дотиками у штрафному «орли» вели з рахунком 22:8. Здавалося, що в цьому матчі все зрозуміло.

Втім, всього за 19 хвилин по перерві скандинави скоротили відставання до мінімуму. Та і загалом вони почали переважати за більшістю статистичних показників. Галатасарай все ж показав клас, налякавши гостей виходом Ікарді сам на сам (невдалим) та забивши четвертий гол внаслідок вривання Акгюна – але Ельфсборг не здався! У компенсований час свіжий Ларсен забив третій гол у ворота стамбульців.

На 5-й компенсованій Батшуаї мав добити Ельфбсорг, перегравши голкіпера при виході на рандеву, однак взяття воріт не зарахували через офсайд. Зрештою, Галатасарай святкував перемогу з рахунком 4:3 – турки виходять на перше місце у загальному заліку Ліги Європи.

У паралельній зустрічі Буде-Глімт приголомшив Брагу на її полі. У першому таймі моментів практично не виникало, а от у другому пішов екшн. Португальці були активнішими й завдали значно більше ударів, однак за гостротою скандинави не поступались. Саме вони відкрили рахунок на 53-й хвилині зусиллями Ев'єна.

Брага відігралася на 64-й хвилині внаслідок гола Ніакате, однак практично одразу він залишив господарів вдесятьох – захисник примудрився отримати дві жовтих за дві хвилини. Буде-Глімт у основний час цією перевагою не скористався, але на 4-й компенсованій таки добився свого. Кутовий норвежців завершився точним пострілом Нільсена. 1:2!