За збірну України дуже тривожно – бомбардир «Динамо» здає позиції, у легіонерів катастрофа з ігровою практикою

Збірна України 25 Листопада, 16:33
Сергій Тищенко озвучує проблеми української команди з прицілом на молодіжний чемпіонат світу-2025.

Дуже тривожно за збірну України U-20. Минулого літа, тоді ще у категорії U-19, підопічні Дмитра Михайленка були за крок до фіналу юнацького Євро та вибороли путівку на молодіжний чемпіонат світу у Чилі.

За рік команда може змінитися не в кращий бік. Головна проблема – півфіналісти Євро U-19 дуже важко долають перехід у дорослий футбол, страждають через відсутність ігрової практики.

Влітку 2025 року у Чилі ми маємо всі шанси отримати розбалансовану команду, яка ні на що претендувати не буде. Якою б не була система у збірних, якої б якості не був наставник, але футболісти формуються у своїх клубах. А там справи невеселі.

Воротарі

Владислав Крапивцов від літа, коли завершилася його співпраця із СК Дніпро-1, перебуває без клубу. У ЗМІ виринала інформація про перегляд Крапивцова у Челсі, Арсеналі, але поки, на жаль, все безуспішно. Дуже легко знайти команду в Україні, коли у тебе агент Вадим Шаблій, але в Англії трохи інші агентські авторитети. Англійські клуби мають хороші фінансові можливості. Тому вони більш схильні купувати вже готових гравців.

Маркіян Бакус ніяк не змінив своєї позиції. Він – третій-четвертий голкіпер у системі львівського Руху, тому може розраховувати на виступи за юнацьку або другу команду «жовто-чорних».

В'ячеслав Суркіс на такому ж рівні. Він – третій в ієрархії Динамо після Бущана та Нещерета. Стабільно грає за юнацьку динамівську команду та збірну 2006 року народження.

Давид Фесюк підписав новий контракт із Хайдуком, але ігрової практики не має. Уродженець Дубна тільки тренується під керівництвом Дженнаро Гаттузо.

Усе погано із колишнім першим номером 2005 року народження Владом Кравцем. Він програв конкуренцію за місце основного воротаря навіть у юнацькій команді Шахтаря. Хоча після початку великої війни побував у таких іменитих клубах, як Баварія та Спортінг Лісабон.

Можливо, свій шанс отримає Максим Воронов з Атлетіко Паранаенсе. Латинська Америка йому точно знайома. Уродженець Луганська та вихованець Металіста грає за свій клуб у категорії U-20.

Захист

Олексій Гусєв влітку пішов в оренду до Зорі. На рівні першої команди не грає. Інколи виходить за юнацьку. У Динамо він хоча би стабільно грав за U-19. Якщо у Зорі зміниться тренер, то у другій частині сезону тут щось може змінитися.

Антон Дрозд на рівні юнацької команди Шахтаря. Варто очікувати оренди. Але варіантів не так вже багато. У Чорноморці на правому фланзі є Богдан Бутко.

На протилежному фланзі Максим Стрюков змінив Ганновер на словацький клуб другого дивізіону Шаморін. Поки справи у Словаччині йдуть не дуже – тільки декілька зіграних матчів.

Микола Огарков виступає за юнацьку команду Шахтаря. Отримав виклик у молодіжну збірну. Взимку можлива оренда.

У центрі захисту картина не краща. Іван Єрмачков не провів жодної хвилини за другу команду Вердера. Взимку очікується оренда.

Тарас Михавко стабільно грає за першу команду Динамо. Поки він цей рівень не завжди тягне. На молодого хлопця випала дуже велика відповідальність. Зараз Динамо шукає центрального захисника. Якщо когось підпишуть або ж Браян Себальйос відновиться від пошкоджень, то картина для Михавка може змінитися. Якщо ж Тарас продовжить прогресувати за першу команду Динамо, то молодіжка із Євро або навіть національна команда стають реальністю.

Максим Мельниченко не дуже вдало перейшов у Карпати, де грав за юнацьку команду. Добре, що Імад Ашур згадав за свого колишнього підопічного по СК Дніпро-1 та запросив у Житомир. Зараз Мельниченко грає за першу команду Полісся. Але є нюанс – у клубі Максим діє в середині поля, а не у центрі захисту.

Капітан юнацької команди Динамо Назар Балаба продовжує грати на рівні U-19. Там же виступає Єгор Сизонюк.

Півзахист

Основний опорник Данило Ващенко не може знайти себе в Олександрії. За першу команду майже не грає. Виходить час від часу у Другій лізі за другу команду.

Самуель Обіная більш-менш стабільно грає за Металіст 1925 на рівні Першої ліги.

Рамік Гаджиєв їздив по оглядинах в англійські клуби, але безуспішно. У середині осені підписав контракт із Металістом 1925. Наскільки відомо, у Раміка є проблеми зі спиною. Поки Гаджиєв не зіграв жодного офіційного матчу за харків'ян.

Данило Кревсун перейшов до дорослого футболу, де грає за другу команду Борусії Дортмунд у третій Бундеслізі. Поки Кревсун – не основний гравець. На початку сезону майже не виходив. Зараз почав стабільно з'являтися на полі. Діяв навіть на флангах оборони. Більше використовується, як гравець ротації.

Віктор Цуканов захищає кольори юнацької команди Шахтаря. Були чутки про оренду до Чорноморця, але все залишилося на рівні розмов. Цуканов – один із лідерів команди Олексія Бєліка.

Роман Саленко далі юнацької команди Динамо поки дійти не може. На рівні U-19 – успішний, але далі поки прогресу немає.

На флангах ситуація така: Геннадій Сінчук дуже багато матчів пропускає у Металісті через травми. Андрій Маткевич продовжує бути одним із лідерів юнацької команди Динамо. Про першу поки мова не йде.

Статистику виступів Крістіана Шевченка за Уотфорд знайти не вдалося.

Тимур Тутєров виступає Сандерленд U-21. Частину матчів пропустив через травми.

Максим Деркач поки не дуже вражає у Латвії. Вихованець Шахтаря майже не грає за дорослу команду РФС. Більше виступає за молодіжні команди рижан.

Дмитро Кремчанін показує свою результативність за юнацьку команду Динамо. На цьому рівні він вже третій сезон.

Андрій Фірман влітку вирушив в оренду із прімавери Ювентуса до другої команди Сьйона. На старті сезону у Швейцарії Андрій грав, але потім перестав потрапляти до заявки. Дуже схоже, що чергова травма.

Форварди

Матвій Пономаренко влітку отримав травму та пропустив майже два місяці. Зараз повертає свої позиції. Мова не йде про те, щоб стати основним гравцем Динамо чи отримувати досвід на рівні УПЛ. Потрібно хоча б повернути форму зразка минулого сезону.

Дмитро Богданов виходить на заміни у складі Динамо Дрезден. Це тільки третя Бундесліга. Результативність на рівні юнацьких команд Дрездена впала до нуля.

Михайло Дубровний дуже мало грає за молодіжну команду Гента.

Реально нових облич, які б могли посилити збірну, зовсім небагато. У першу чергу на думці Артур Шах, який не тільки грає, але й забиває за львівські Карпати. Можливо Дмитро Годя, який вже викликався до збірної в часи роботи Олега Кузнєцова. Годя трохи грає в УПЛ за Верес. Є ще Артем Гусул, який на початку сезону грав та забивав за Колос. Ймовірно, когось будуть брати із 2007 року – Кирила Дігтяра, Артема Степанова, Богдана Попова.

Я просто нагадаю для кращого розуміння ситуації: коли у 2019 році команда Олександра Петракова вигравала молодіжний ЧС, то її склад був зовсім іншим. Андрій Лунін вже підписав контракт із Реалом та мав досвід виступів у Ла Лізі за Леганес. Динамо заплатило немалі кошти за Владислава Супрягу. А Шахтар підписав Данила Сікана.