УПЛ пішла на зимову перерву і не чуже, а радше рідне вам «Динамо» є одноосібним лідером, зимовим чемпіоном. Перевага над «Шахтарем» нині складає аж десять очок. Чи означає це, що команду Олександра Шовковського вже можна поволі вітати зі званням чемпіонів?
— Зарано. Я пильно стежу за УПЛ, дивлюся дуже багато ігор і скажу, що чемпіонат України у цьому сезоні досить рівний. Так, відрив «Динамо» від «Шахтаря» дуже пристойний, але ж у «гірників», не забуваймо, є гра в запасі
(недограний матч проти «Кривбасу», — прим. ред.)
. Тож, гіпотетично, не плюс десять, а плюс сім. Це по-перше.По-друге. От дивився я днями гру «Динамо» проти «Вереса» (1:0) і… От що сказати, виграли, але ж у «Вереса» було три шикарні нагоди забити. Просто не влучили у ворота. Ніхто «Динамо» очки не подарує у другій половині чемпіонату. Навіть остання команда в таблиці — Інгулець.
От «Шахтар» розгубив купу очок, там, де мав би їх здобувати. Та й «Динамо» втратило з «Колосом» (1:1), з «Рухом» (0:0)… Друга половина чемпіонату має бути дуже цікавою і не лізьмо поперед батька в пекло з привітанням динамівцям. Єдиний плюс, якщо можна так сказати, то це те, що у «Динамо» не буде тягаря єврокубкових матчів. Дві гри залишились — і ті в січні, до поновлення змагань в УПЛ.
— Говорячи про «Динамо» в персоналіях: хто за першу половину сезону серед гравців біло-синіх Вас приємно здивував своєю грою, а хто навпаки, розчарував?
— Не можу сказати, що мене хтось вразив. Лідери команди зіграли плюс-мінус на тому рівні, на якому б і мали.
А хто розчарував… Бражко, якось так не дуже впевнено відіграв. Не розчарував, ні, але він пару ігор дуже потужно відіграв на початку чемпіонату, а потім знітився. Може, перевантажився, втома накопичилася, «наївся»… Він молодий ще хлопець. Всяке в його віці може бути. Важко говорити предметно, не перебуваючи всередині команди. Але, на мою думку, здав у кінцівці цього року Володя. Він має не просто грати в опорній зоні, а цементувати її.
«Динамо» потрібно підсилення, потрібна свіжа кров, бо видно, що команді важко. Особливо, якщо ми подивимося на результати в єврокубках.
— Виступ у Лізі Європи від «Динамо» у 2024 році — це ганьба.
— От чого одразу ганьба?
— А як інакше це назвати? Нуль очок за шість матчів, один забитий гол, який ледь не дивом «Вікторії» забив Кабаєв.
— Ваші аргументи зрозумілі, але… Розумієте, я повторюсь, «Динамо» потрібно підсилення. Потрібні якісні гравці для того, щоб і лава запасних була досить довгою, і, результати гідні. А де взяти зараз Шовковському дійсно класних гравців? Легіонерів?
Кожен, хто знає собі ціну, буде грати у Європі й навіть за меншу зарплату, ніж поїде до України, де платитимуть на два-три долари більше, умовно кажучи. Потрібно «Динамо» підсилювати і захист, і в атаку потрібно класного нападника, і вінгерів хороших.
Ми повинні розуміти, які завдання у «Динамо». Бо якщо мова лише про УПЛ, то й цього ресурсу може вистачити, а в Європі — ні.
— Повернемось до невтішних результатів у Лізі Європи. Чи не вважаєте ви, що, можливо, Шовковський свідомо зробив ставку на УПЛ, чемпіонство на внутрішній арені, а єврокубками, як би це, можливо, не звучало дивно, вирішив пожертвувати? От у грі проти «Роми» (0:1) вийшов ледь не другий склад. Коли таке бувало?
— Складно відповісти на це питання. Зараз половина складу «Динамо» — це вихованці клубу, переважно досить молоді. А суперники в «Динамо» у Лізі Європи — не якість прохідні команди, а досить потужні. Подивіться на їх склади, порівняйте зі складом команди Шовковського.
Навіть такі результати в Лізі Європи, де не було поки жодної перемоги чи навіть нічиєї, — це певний показник. Тренерський штаб тепер розуміє можливості команди, керівництво розуміє. І найголовніше, щоб тепер всі зрозуміли — куди «Динамо» має рухатися, як розвиватися, як покращуватися. Треба провести взимку глибокий аналіз і зробити глобальні висновки.
В «Динамо» має все ж бути основна обойма. Так, потрібна й ротація, але повинний бути кістяк, а не від гри до гри варіювати.
Я погоджуюсь з тим, що не можна все списувати на важкий графік: переїзди, перельоти, загалом непросту логістику. Однак саме відсутність для гравців нормального режиму для повноцінного відновлення і реабілітації й привели от до таких плачевних результатів на євроарені. Немає енергії, немає емоцій…
— Зате, як на зло, купа травм. Наприклад Ярмоленко майже постійно на лікарняному. Зважаючи на це, а чи не варто Андрію добивати себе, доривати ахілл, а спокійно собі піти на спортивну пенсію в кінці сезону?
— Це вирішувати виключно йому. Особисто. Якщо йому здоров’я дозволить, то він ще може дуже багато користі принести «Динамо».