Комічна ситуація довкола Пау Лопеса, чий трансфер зірвався через небажання «Жирони» відпустити його до кінця матчів етапу ліги ЛЧ, а також потенційне бажання «Шахтаря» і «Динамо» підсилитися взимку поставили питання – а як і коли клуби можуть реєструвати зимових новачків на ЛЧ і ЛЄ, враховуючи, що тепер там ще два матчі у січні.
До завершення етапу ліги – ніяк і ніколи. Усі положення, що стосуються зимової реєстрації новачків (стаття 32), починаються зі слів «після завершення етапу ліги і до початку плей-офф».
Клуб може зареєструвати до трьох зимових новачків. Винятки – якщо продали понад пʼять гравців взимку, то можуть зареєструвати до чотирьох, якщо понад сім, то до пʼятьох.
Дедлайн такої реєстрації – до 6 лютого 2025 року включно. Для порівняння, трансферне вікно у топ-лігах закривається 3 лютого.
В Україні це проблемою не буде – трансфери можна проводити аж до 11 березня.
Тобто «Динамо» вже точно дограє ЛЄ тим складом, який заявило влітку. «Шахтар» теж, якщо не зачепиться за топ-24 ЛЧ.
Пункт 31.13 правил вимагає, щоб у списку А клубу в заявці було щонайменше два голкіпери. У «Жирони», наприклад, таких якраз два – Пауло Гассаніга та Пау Лопес.
Єдина причина, яка може дозволити замінити одного з цих двох голкіперів поза межами реєстраційних вікон і зареєструвати нового – якщо в одного з двох голкіперів тривала хвороба або травма (не менше 30 днів). Тобто, якби умовний Пау Лопес захворів 28 грудня так, що медично одужати раніше 29 січня не зможе, «Жирона» змогла б зареєструвати Крапивцова.
Ситуації, що у січні відкрите трансферне вікно ще до завершення етапу ліги й клуб може просто продати одного з двох воротарів у заявці – і що залишить його з порушенням пункту 31.13 правил (адже у списку А буде лиш один воротар) – УЄФА просто не передбачила.