На одного хорошого воротаря стало менше. І на одного більше

Динамо Київ 2 години тому
Ну, не кожному нашому футболістові останнім часом може так пощастити з трансфером, як Михайлу Мудрику.

Той випадок із колишнім «гірником» - виняток із правила. А правило – ось воно. Віктор Циганков та Артем Довбик – у «Жирону», Ілля Забарний – у «Борнмут», Сергій Кривцов – у «Маямі», Данило Сікан – у «Трабзонспор». Аби не тут, не в нас.

Про менш дзвінкі переходи і говорити нічого. Аби… Артем Бесєдін, нещодавно ще головний форвард «Динамо» та кандидат у головну команду країни, і зовсім опинився у другій за силою лізі Чехії.

І аргументуючи свій вибір, що випав на безрідний «Лішень», окрім усього іншого, форвард назвав і таку причину: «Коли почалася війна, я був в Україні і пережив частину цього страшного часу. У мене маленькі діти, і я не хочу знову наражати свою сім'ю на це, тому я вважав за краще шукати пропозиції з-за кордону».

Майже всі, хто може собі дозволити «шукати пропозиції з-за кордону», це роблять. І чи нам, тим, хто з тієї чи іншої причини не можуть собі дозволити «віддавати перевагу», засуджувати їх? Зрозуміло, що не нам. Коли йдеться про елементарну безпеку, то найчастіше вибирають те, що лежить на поверхні.

Вибачте, відволікся. Тим не менш, нехай пробачать мені незаангажовані вболівальники, а до таких я себе зараховую на рідкісні свята, проте випадок з трансфером Георгія Бущана в чемпіонат Саудівської Аравії дуже навіть вписується в наведену вище «формулу Бесєдіна». Якщо є найменша можливість грати в безпечнішому місці, ніж УПЛ, то чому б цією можливістю не скористатися.

А якщо при цьому можливість дозволяє помітно покращити своє матеріальне становище, то, як-то кажуть, сам Бог велів. Мені чомусь здається, я навіть певен чомусь, що в «Аль-Шабабі» Бущан зароблятиме більше, ніж на попередньому робочому місці. І у зв'язку з цим я щиро за нього порадію. І в цьому випадку немає навіть найменшого натяку на іронію.



Та й яка може бути іронія, якщо у тому чемпіонаті, де виступатиме вже екс-голкіпер «Динамо», грає сам Кріштіану Роналду. Та й ще ціла дюжина подібних до нього. Самих.

До речі, Бущан вже у новій для себе клубній футболці встиг заявити, що, цитую, «З огляду на нинішні реалії, чемпіонат України зараз трохи поступається за рівнем».

Я одразу обурився з приводу цих слів нашого голкіпера. Мовляв, не встиг ще як слід познайомитися з новою командою, а вже відважує ліворуч і праворуч реверанси та аванси. Проте, заспокоївшись, зрозумів, що Жора таки має рацію. На жаль, має рацію.

Щонайменше чотири клуби з першості Саудівської Аравії за звучністю імен заткнуть за пояс наших двох грандів, разом узятих. Так, не всі в тому чемпіонаті мають можливості «Аль-Хілаля» чи «Аль-Насра». Той самий «Аль-Шабаб», куди закинула крива мрії Георгія Бущана, поки що не входить до тамтешньої футбольної еліти.

Не входить, але… Хтось із наших грандів може собі дозволити здобути у тренери легенду турецького (та й європейського) футболу Фатіха Теріма? Це риторичне питання. Але «Аль-Шабаб» собі це дозволив.

До того ж, цей клуб з Ель-Ріяда дозволив собі отримати як спортивного директора не менш легендарного, ніж Терім, Павела Недведа. Один із найкращих футболістів в історії збірної Чехії та «Ювентуса» довгі роки вірою та правдою служив туринському клубу. Поки його не викинули з ради директорів. І тепер він буде спортивним директором клубу, за який виступає Георгій Бущан.

До речі, і на полі у Георгія як одноклубники теж будуть знакові особистості. Кольори «Аль-Шабаба» на даний момент захищають Іван Ракітіч, Джакомо Бонавентура, Яннік Феррейра Карраско, Евер Банега, Гжегож Крихов'як. Ну, і хіба не правий Бущан, говорячи про більш високий рівень їхнього чемпіонату? Знову ж таки, це риторичне питання.

А ось питання, чи матиме Бущан на новому робочому місці ігровий час, постійний ігровий час, аж ніяк не риторичне. І відповідь на це питання однозначна: так, матиме. Власне, його й брали для основи. Справа в тому, що досі основний кіпер «Шабаба», 34-річний кореєць Кім отримав серйозну травму і надовго вибув із гри.

А тут і виявилося, що замінити Кіма толком і нема ким, адже його дублер, 38-річний Аль-Маюф, ні витонченістю, ні надійністю не вирізняється. Тому й довелося «Аль-Шабабу» виходити на трансферний ринок у пошуках хорошого воротаря.

А те, що Бущан – воротар хороший, зазначив сам Бущан, заявивши у тому своєму програмному інтерв'ю, що з його приходом у «Саудівській Аравії на одного хорошого воротаря побільшає». Ну і спробуйте, сперечайтеся з Георгієм. Я навіть намагатись не буду. Повірю на слово. І йому, і собі.

Проте, водночас слід визнати, що на новому місці Георгія не буде обділено роботою. Його команда займає на даний момент шосте місце (після 17 матчів), і в її пасиві шість поразок та 18 пропущених м'ячів. Наважуся сподіватися, що з появою Бущана у воротах «Аль-Шабаба» статистика команди, що стосується гри у захисті, вирівняється.

Одним словом, маю гарні передчуття щодо ігрових перспектив колишнього динамівця на новому місці. Чого не скажу про перспективи його змінника, Руслана Нещерета.

Можливо, з погляду таланту Нещерет і крутіший буде, але в даному випадку не можу не погодитися з думкою Віктора Хлуса, який в інтерв'ю нашому сайту зазначив , що для того, щоб стати по-справжньому класним голкіпером, Нещерет «має пропустити купу м'ячів».

Колишній динамівський форвард небезпідставно побоюється, що Руслан уже зараз поспішить перетворитися на класного голкіпера, тобто почне пропускати.

Але це така справа. Ми можемо лише припускати, що буде у «Динамо» після відходу Георгія Бущана. Може, його відхід виявиться непомітним. А може, й навпаки.

А ось його прихід в «Аль-Шабаб» має стати помітною подією і для самого воротаря, і для його клубу. Адже, безперечно, у чемпіонаті Саудівської Аравії на одного хорошого голкіпера побільшало.

А в нас поменшало…