«Динамо» і «Шахтарю» приготуватися – «Олександрію», «Кривбас» та «Полісся» підтискає нова сила

Футбол України 9 годин тому
Львівські Карпати розпочнуть другу частину сезону матчем у Києві проти Динамо.

Був на грі першого кола у Львові на стадіоні Україна. Тоді від Карпат нічого особливого не чекали. Підопічні Владислава Лупашка на початку зустрічі змогли створити проблеми супернику, який переважав класом. Інтрига тривала майже до самого завершення гри. Динамівські вболівальники пережили немало неприємних хвилин у другому таймі, поки Ярмоленко не забив третій гол.

Минуло майже пів року і до Карпат вже більші очікування. Підопічні Лупашка повинні дати бій лідеру турнірної таблиці. Усі передумови для цього є.

Карпати входили в УПЛ у ранзі клубу, якому потрібен час на адаптацію. Належало змінювати склад команди порівняно з Першою лігою. Варто віддати належне керівникам та менеджерам «зелено-білих», які за короткий час зібрали доволі боєздатний колектив. Швидко відбулася трансформація від Першої ліги до команди, яка вже за щось може боротися в УПЛ.

Прийшли бразильські легіонери. Бруніньйо та Жан Педросо відразу змогли стати провідними гравцями та навіть лідерами Карпат. Дуже вдало попрацювали із колишніми гравцями СК Дніпро-1. Денис Мірошніченко та Олег Очеретько (права належать Шахтарю) також стали лідерами колективу.

Позитивною для Карпат є угода з Рухом. Як мінімум вони закрили позицію форварда та правого захисника. Ігор Невеш нічого не забив восени. Бразилець навіть не зміг реалізувати пенальті. Ігор Краснопір показав талант форварда ще в Оболоні. У Русі продовжив свої гольові звитяги. Реально, при підтримці півзахисту Краснопір може забивати, ставши одним із найкращих голеадорів чемпіонату. З приходом Сича у Карпат зникають проблеми правого захисника, бо Володимир Адамюк не завжди міг грати через травми, до того ж йому вже за 30. Тепер у Лупашка є крила атаки Сич – Мірошніченко. Обоє вміють підключатися до нападу, обоє швидкі. Олег Федор та Ілля Квасниця додадуть глибини і конкуренції на позиції атакувального півзахисника та вінгера. Флангові гравці атаки Карпатам дуже потрібні. Бруніньйо, Очеретько, Федор – такій трійці міг би позаздрити будь-який клуб УПЛ.

Головне в цій історії, що Карпати повернули собі автентичність. В основі команди, яка грала восени, був тільки один власний вихованець – Амбросій Чачуа. З приходом Квасниці, Федора та Сича власних вихованців стало більше. Карпати – це не просто клуб. Тут завжди були міцні традиції своїх талантів. І цього дуже бракувало у першій частині сезону.

Йде природний процес, коли на місце наявних гравців приходять футболісти сильнішого рівня. Карпати ростуть у плані якості складу. Це вже не якийсь новачок, який думає про збереження місця в еліті, а доволі цікава команда.

Вийшов гарний сплав досвіду, молодості, легіонерів. З кожної лепти щось взяли. Перед стартом другої частини сезону вимальовується дуже оптимістична картина. На кожну позицію у Карпат претендують по два гравці.

Олександр Кемкін став одним із відкриттів першої частини сезону для Карпат. Починаючи зі стартового матчу у Рівному проти Вереса, де новачок «левів» багато виручав. Під ним Яків Кінарейкін, який мав досвід виступів в УПЛ за СК Дніпро-1. Обидва воротарі молоді, а отже ще здатні прогресувати.

На флангах захисту – Сич та Мірошніченко. При потребі обох може підстрахувати досвідчений Адамюк. Не забуваємо за Андрія Булезу, який пройшов непростий період після травм.

У центрі захисту – Владислав Бабогло, Тимур Стецьков та Жан Педросо. Перші двоє не один сезон провели в УПЛ. Педросо показав свої таланти у першій частині сезону. Три повноцінних центральних захисники, що дає Лупашку можливість для ротації, глибини та конкуренції.

В опорну зону до Пабло Альвареса прийшов аргентинець Патрісіо Танда. У середині поля шикарний вибір – Федор, Очеретько та Бруніньйо. Не забуваймо за лідера Амбросія Чачуа та талановитого Артура Шаха.

Найбільш вразливе місце Карпат – це, поки що, фланги. Стеніо не показує того рівня, якого чекали. Ян Костенко та Євген Підлепенець не дуже відповідають амбіціям Карпат. Сподіваюся, що до Квасниці знайдуть підхід. На фланзі також можуть грати Очеретько та Бруніньйо.

Попереду два Ігорі – Невеш та Краснопір. Конкуренція, глибина точно буде. Лупашко матиме вибір на позиції нападника.

Якщо говорити про недоліки, то залишається питання щодо воротаря. Кемкін пропустив багато під час підготовки через ангіну. У матчі проти Полісся Сашко виглядав не дуже переконливо. Кінарейкін за зиму не зумів скористатися своїм шансом. Молодий Назар Домчак поки не готовий до дорослого футболу.

Потрібно більше часу Стецькову. У Кривому Розі він грав у зовсім інший футбол. Плюс – там були проблеми з контрактом. Першу частину сезону Стецьков пропустив. Йому знадобиться час, щоб перебудуватися та наверстати ігрову форму. Це не критичні моменти ні для Кемкіна, ні для Стецькова. Просто треба відчути ритм офіційних матчів.

На мою думку, сьогодні Карпати не гірші за складом та потенціалом від Олександрії, яка видала шикарну першу частину сезону. Або Кривбасу, який йде на четвертому місці в зоні єврокубків. Якщо восени підопічні Лупашка обігрували тих, кого повинні були обігрувати, то зараз вже хочеться більшого. Цікавий склад, перспективний тренер. Від Карпат хочеться бачити не тільки якості гри та результату. Теоретично вже можна поборотися за єврокубки або хоча б нав'язати боротьбу. Варто не тільки перемагати слабших суперників, а й кусатися на рівні Полісся, Динамо, Шахтаря. Тому від весняних Карпат чекаю багато.

Команда ще може рости та прогресувати. Можливості для цього величезні. З основних гравців за 30 років мають тільки Чачуа та Мірошніченко. В іншому – це молоді виконавці, які можуть додавати. Тому потенціал у Карпат величезний. Зараз дуже важливо тренерському штабу показати вміння розвивати гравців, як це було у першій частині сезону із Шахом. Молодий гравець вельми непогано себе проявив.