Переможні дублі Бабогла та Марлона, подвійний асист Бондаренка, атака «Динамо» та рекорд Паламарчука. Символічна збірна 24-го туру УПЛ

Футбол України 15 Квітня, 21:32
Переможні дублі Бабогла та Марлона, подвійний асист Бондаренка, атака «Динамо» та рекорд Паламарчука. Символічна збірна 24-го туру УПЛ
Українська Премʼєр-ліга виходить на фінішну пряму. Претендентам на чемпіонство та на виліт підготуватись!

Наші клуби успішно відіграли черговий, вже 24-й за рахунком тур УПЛ. Розпочинався він зі спарингів наших грандів. Зокрема, донецький «Шахтар» та київське «Динамо» на класі розібралися з черкаськими ЛНЗ та криворізьким «Кривбасом», відповідно. А ось ще один представник топ-трійки в особі «Олександрії» перемогти у минулий вікенд не зумів, розписавши нічию.

Не обійшлось і без чергової битви аутсайдерів - дербі Києва та Одеси, з якого завдяки курйозному автоголу голкіпера «моряків» переможцем вийшла «Оболонь» . Також цей тур запамʼятався впевненими гостьовими тріумфами житомирського «Полісся», ковалівського «Колоса» та рівненського «Вереса». А кульмінацією 24-го туру стало протистояння «Карпат» та «Інгульця», в якому «леви» забрали своє.

Виходячи із результатів та індивідуальних показників, до символічної збірної 24-го туру УПЛ сезону 2024/25 увійшли наступні футболісти:

Воротар: Олексій Паламарчук («Інгулець»)

Страж воріт «Інгульця» встановив абсолютний рекорд УПЛ у заключному матчі туру проти львівських «Карпат». Так, команда Василя Кобіна з мінімальною різницею у рахунку програла той поєдинок. Проте, до самого Паламарчука може бути мінімум претензій. Зокрема, Олексій відбив рекордний шостий пенальті поспіль в українському чемпіонаті (хоч сам у певному сенсі його і привіз, хех). Але загалом досвідчений 33-річний кіпер відстояв надійно у грі з «левами».

Альтернатива: Кіріл Фесюн («Шахтар»). У матчі проти черкаського ЛНЗ 22-річний Кіріл дебютував у футболці головної команди «гірників». Як не дивно, незважаючи на підсумковий розгром, підопічні Романа Григорчука створили немало, і тут якраз для «Шахтаря» стали в нагоді здібності молодого кіпера. Загалом, Фесюн здійснив декілька хороших сейвів, а його вини в епізоді з пропущеним голом по суті і немає.

Бонусом також додамо в якості резервіста кіпера одеського «Чорноморця» Чіджоке Аніагбосо. Не поспішайте плюватись! Якщо винести за дужки курйозний автогол нігерійця (хоча так, це досить складно зробити), як не дивно, його гра сподобалась в цілому. Після того «пропущеного» м'яча перший номер «моряків» не розклеївся, а виглядав дуже пристойно, здійснивши декілька ефектних сейвів. Тому, варто підтримати воротаря одеситів - хоча б у такий спосіб.

Центральний захисник: Микита Бурда («Колос»)

Вихованець київського «Динамо» по суті похоронив інтригу наприкінці першого тайму у київському дербі - у протистоянні з «Лівим Берегом». Зокрема, досвідчений центрбек грамотно зайняв позицію після подачі з кутового, відклеївся від опікунів та ударом головою прошив Механіва. Без шансів для кіпера «лелек». До того ж, 30-річний Микита на відмінно справився зі своїми безпосередніми обов'язками. Бурда підчищав за партнерами, першим пасом розпочинав атаки та не давав вільного простору футболістам Віталія Первака, змушуючи їх звалюватись у фланги для хаотичних подач та навісів, які у підсумку сам і нівелював.

Центральний захисник: Сергій Чоботенко («Полісся»)

Височенний оборонець «вовків» відіграв матч з полтавською «Ворсклою» на високому рівні. За фактом (рахунок на табло) Сергій не дав нічого створити біля власних воріт для гравців атакувальної лінії суперника. При цьому, Чоботенко був ментальним лідером та виглядав на голову надійніше за свого партнера по обороні - Матіча. Зокрема, українець частенько підчищав за хорватом та виправляв його огріхи.

Правий захисник: Владислав Бабогло («Карпати»)

Так, безумовно, номінально Владислав діяв саме на позиції центрбека. Втім, з правих захисників у цьому турі особливого враження ніхто не справив, а дубль Бабогла у ворота «Інгульця» говорить за його акцентованість на атаку. Тому, у нашій збірній оборонець «левів» зіграє саме справа. Ці голи принесли команді Владислава Лупашка перемогу та стали першими в УПЛ для захисника «Карпат» аж з листопада 2021-го року (по суті у минулому житті...). Крім того, молдованський легіонер максимально уважно зіграв і біля своїх воріт.

Лівий захисник: Владислав Дубінчак («Динамо»)

У грі з криворіжцями Юрія Вернидуба наш герой оформив асист на перший гол динамівців. Флангові прориви та верхові закидання Владислава по суті і допомогли киянам здобути три життєво необхідні очки для киян в контексті боротьби за чемпіонство. Зокрема, у першому таймі фулбек «біло-синіх» своїм прострілом прошив буквально усю захисну ланку «Кривбасу» - після чого Ярмоленку залишалось замкнути у пусті ворота. До того ж, вже коли столична команда діяла у меншості, Владислав взяв участь в атаці, яка призвела до другу голу команди СаШо. Дубінчак вкинув аут, після якого Михавко під тиском виконав ту саму ризиковану, але зрячу розрізну верхову передачу на вільного Ваната.

Альтернатива: Євгеній Шевченко («Верес»). Вже не перше потрапляння Євгенія у наші подібні символічні «солянки». У матчі з луганською «Зорею» Шевченко був одним із найкращих у складі рівнян. Зокрема, лівий фулбек «Вереса» вмконував відмінні підключення в атаку, оформив гольову передачу, та ще й мав чудову нагоду для того, щоб відзначитись самому.

Опорний півзахисник: Марлон («Шахтар»)

Дубль бразильця у грі з ЛНЗ говорить сам за себе. По суті та за фактом саме голи Марлона принесли донеччанам три очки у тому протистоянні. Латиноамериканський легіонер на початку зустрічі за всього лише 13 хвилин встиг двічі розписатися у воротах Кучеренка. Та і загалом, опорник «гірників був активним, вів гру в центрі поля, після чого поступився місцем Назарині.

Центральний півзахисник: Борис Крушинський («Полісся»)

55-й номер «вовків» забив дуже важливий мʼяч на старті поєдинку з полтавською «Ворсклою». Це дозволило житомирянам Імада Ашура діяти спокійніше та контролювати гру. У підсумку, цей забитий мʼяч і приніс «Поліссю» три очки у протистоянні з командою Юрія Максимова.

Альтернатива: Руслан Бабенко («Полісся»). В якості альтернативи Крушинському візьмемо його партнера із стану житомирян. Тільки Руслан діяв трохи нижче. Але загалом, капітан «вовків» провів гарний матч, домінував у центрі поля та зробив багато перехоплень. Примітно, що породистий асист на Крушинського у моменті з першим взяттям воріт віддав саме Бабенко.

Атакувальний півзахисник: Артем Бондаренко («Шахтар»)

Ще один представник чинного чемпіона у нашій символічній збірній. Артем відіграв зустріч з командою Григорчука, як то кажуть, від свистка до свистка. Як і його бразильський напарник, Бондаренко відзначився дублем. Тільки на відміну від Марлона, українець оформив два асисти. Зокрема, спочатку Артем виконав результативну передачу на перший забитий мʼяч того ж Марлона, а у самій кінцівці Траоре з його пасу довершив розгром черкасців.

Альтернатива: Дмитро Кльоц («Верес»). 10-й номер рівнян оформив гольову передачу у гостьовій грі з луганською «Зорею». До того ж хавбек народного клубу розігнав другу результативну атаку своєї команди та відмінно виконував стандартні положення.

Лівий вінгер: Луан Кампос («Верес»)

Номінально у грі з луганцями Младена Бартуловича 23-річний бразилець грав на правому фланзі. Однак, у нас там буде легенда української першості, тому поставимо латиноамериканського легіонера рівнян зліва. Луан був головною ударною силою рівненського колективу у тій зустрічі на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського та забив другий мʼяч «Вереса». Дивно, що головний тренер народного клубу Олег Шандрук досить рано зняв свого вінгера з гри - на 62-й хвилині.

Альтернатива: Костянтин Бичек («Оболонь»). Вінгер «пивоварів» дуже виділявся своєю активністю на фоні гравців обох команд у протистоянні з «Чорноморцем» Кучера. Атаквальний гравець киян весь час намагався грати на загострення, при цьому мав декілька гольових моментів, однак не щастило з їх реалізацією. Або ж надійно відпрацьовував вищезгаданий Аніагбосо. Апофеозом перформансу Бичека у грі з «моряками» стала його участь у гольовій атаці - саме він пробивав по воротах перед автоголом нігерійського воротаря.

Правий вінгер: Андрій Ярмоленко («Динамо»)

Хоч і сам Андрій ніколи публічно декларував подібних цілей, втім легенда столичного колективу поступово наближається до вічного бомбардирського рекорду УПЛ. У матчі з бронзовим призером минулорічної кампанії криворізьким «Кривбасом» Ярмоленко не втратив концентрацію, скористався помилкою оборонної лінії підопічних Юрія Вернидуба та з правої прошив, вже на той момент пусті, ворота Кліщука. Другий поспіль гол 7-го номера «біло-синіх» з неробочої ноги, та 112-й загалом в українському елітному дивізіоні.

Форвард: Владислав Ванат («Динамо»)

Найкращий бомбардир минулої та поточної кампаній УПЛ вкотре довів свою майстерність та статус. Після вилучення Дениса Попова градус поєдинку відчутно зріс, і кияни за логікою речей повинні були б закритися в обороні. Однак сольний трюк Владислава, після верхової подачі через все поле з власної половини від Михавка, зняв усі питання на рахунок переможця тієї зустрічі. Ванат якісно обробив далеко непросту передачу та влучно поцілив у дальній кут воріт криворізького «Кривбасу». 14-й мʼяч нападника «біло-синіх» у цьому сезоні вітчизняного чемпіонату.

Альтернатива №1: Фаал Бабукар («Рух»). В якості альтернативи Ванату, або ж в пару до найвлучнішого страйкера УПЛ беремо представника африканського континенту з рядів львівського «Руху». Гамбієць вийшов на заміну у грі з «Олександрією» у другому таймі, а вже через дві хвилини залишив свій автограф у воротах «містян». Цей забитий мʼяч став дебютним для Фаала за «жовто-чорних» та приніс команді Віталія Пономарьова важливий заліковий бал у матчі проти одного з лідерів нашої першості.

Альтернатива №2: Микола Гайдучик («Верес»). Форвард рівнян запоров чимало хороших моментів у матчі з луганською «Зорею». Однак Гайдучик водночас при цьому чудово себе показував у взаємодії з партнерами та віддтягуванні на себе уваги, і як наслідок заробив на собі червону картку для суперника. Тому, в якості ще додаткової опції включаємо Миколу в нашу символічну збірну туру.

Головний тренер: Віталій Пономарьов («Рух») / Олександр Шовковський «Динамо» / Руслан Костишин («Колос»)

Вже традиційно, у цій номінації залишаємо вибір на розсуд громадськості. Наставник львівʼян особливо не мудрував та виставив на гру з «Олександрією» той ж склад, що і приніс успіх у матчі з «Колосом». Тим не менше, заміни коуча «жовто-чорних» принесли «Руху» важливий заліковий бал у зустрічі з більш статусним суперником. В свою чергу тренер «біло-синіх» втримав гру під контролем, навіть коли його команда залишилась у меншості проти «Кривбасу», та здобув позитивний результат. Ну а коуч ковалівців локально та стратегічно розібрав свого колегу у матчі з «Лівим Берегом» - Віталія Первака.

Запасні: Руслан Нещерет («Динамо»), Тарас Михавко («Динамо»), Хайдін Саліху (ЛНЗ), Крістіан Свистун («Інгулець»), Олександр Караваєв («Динамо»), Ігор Харатін («Верес»), Дмитро Мишньов («Олександрія»), Йосефі Томер («Полісся»), Олексій Сидоров («Колос»), Лассіна Траоре («Шахтар»).