«Ці «висновки» є маніпулятивними»: адвокати Павелка про аудит УАФ – офіційна позиція сторони захисту

Збірна України 26 Квітня, 13:31
Представники адвокатського об’єднання VB Partners, адвокати якого представляють інтереси екс-керівництва УАФ – Андрія Павелка та Юрія Запісоцького прокоментували звинувачення свого підзахисного.

Подаємо прес-реліз VB Partners у повному обсязі. Далі – пряма мова.

«У ЗМІ оприлюднено так звані «висновки» аудиту УАФ за період каденції Павелка А. В. на посаді Президента УАФ та Запісоцького Ю. Г. на посаді Генерального секретаря. Ці «висновки» є маніпулятивними та не відповідають фактичним обставинам, а процес їх підготовки потребує оцінки правоохоронних органів.



По-перше, під час каденції Павелка А. В. та Запісоцького Ю. Г. аудит фінансової діяльності УАФ здійснювали провідні міжнародні компанії «Великої четвірки» – KPMG та Ernst&Young. За результатами аудиту жодних порушень не виявлено. Тому, проведений на сьогодні аудит є фактично «аудитом на аудит», що суперечить усім стандартним фінансового контролю. «Висновки» поточного аудиту підготувала AC Crowe Ukraine – франшиза глобальної мережі Crowe Global (лише в Україні до неї входить 5 різних приватних компаній). За даними незалежних журналістів-розслідувачів, вибір компанії зумовлений особистими зв’язками її представників з чиннимкерівництвом УАФ. Це ставить під сумнів об’єктивність «аудиту» та свідчить про його замовний характер.



Крім того, екс-керівництво неодноразово зверталось до AC Crowe Ukraine з пропозицією надати необхідну інформацію для об'єктивного аналізу. Компанія відмовилась від будь-якої взаємодії. В окремих ЗМІ наводять факти можливих фінансових маніпуляцій та нелегітимності «аудиту». Обставини підготовки «аудиту» зафіксовано – вони отримають правову оцінку.

По-друге, вважаємо, що даний «аудит» є частиною кампанії щодо дискредитації колишнього керівництва УАФ. Мета цієї кампанії – ізоляція екс-керівництва та усунення від участі у футбольному житті країни та світу, створення підґрунтя для безальтернативних виборів та зміни керівництва Української асоціації футболу та членства у Виконкомі УЄФА. Позицію в УЄФА було втрачено. Факт невиправданого переслідування Андрія Павелка підтверджено Європейським судом з прав людини. Суд визнав порушення його прав внаслідок незаконного арешту. На розгляді ЄСПЛ перебувають й інші скарги щодо порушення прав екс-керівництва УАФ. Усі дії, спрямовані на дискредитацію екс-керівництва УАФ, отримають належну юридичну оцінку, в тому числі в рамках кримінальних проваджень».

Нагадаємо, у п'ятницю, 25 квітня, в Будинку футболу відбувся XXVII Конгрес Української асоціації футболу, на якому, серед іншого, були оприлюднені результати фінансового моніторингу організації у період з 2015 по 2023 роки, коли нею керував Андрій Павелко. Аудит показав збитки у розмірі майже 1,7 мільярда гривень.