«Рух» переміг «Олександрію» й піднявся у зону плей-офф за виживання в УПЛ

Футбол України 30 Листопада, 16:19
Рух у рамках 14-го туру УПЛ 2025/26 переміг Олександрію (1:0).

Матч на КСК Ніка мав величезне значення у контексті боротьби за виживання. Олександрія перед стартом туру трималася у зоні плей-офф за виживання, а Рух перебував у зоні вильоту – однак кількість очок у обох команд була рівною. До рятівної дванадцятої позиції бракувало чотирьох балів, тож нічия нікого не влаштовувала.

Господарі за порожніх трибун відверто провалили перший тайм, завдавши всього два удари по воротах. Обидва не були гострими. Єдиний справді перспективний епізод трапився аж на 31-й хвилині, коли Жота виконував крос, а Цара мав замикати на дальній стійці. От тільки Тедді розминувся з м'ячем.

Рух працював значно активніше, завдавши сім пострілів. Гості могли відкривати рахунок вже на 6-й хвилині, коли Копина прийняв навіс від Ляха у правому краю штрафного. Юрій прийняв на груди й пробив другим дотиком, однак захисник в останню мить накрив удар – рикошетом сфера пройшла над поперечкою.

На 22-й же львів'яни відкрили рахунок. Героєм став Роман, який спокійно пройшов правим напівфлангом до лінії карного майданчика. Там Віталій переклав під ліву й зарядив у ближній кут – 0:1! Просто, але ефективно.

Фаал міг подвоїти перевагу Руха перед перервою, замкнувши простріл Копини. Нападник з лінії воротарського примудрився пробити над воротами. У підсумку команди відправились відпочивати за мінімальної переваги підопічних Івана Федика.

Початок другого тайму Олександрія теж провалила. Вже на 51-й хвилині Квасниця запустив Фаала на простір, а той з лівого флангу прострілив на лінію карного майданчика. Звідти вгатив Притула, однак вийшло слабенько та неточно. Значно гостріше із цієї ж зони на 54-й хвилині бахнув Копина – підхопивши відскок, він закрутив у дальній кут. Долгий парирував!

Ще за три хвилини Фаал міг оформити дубль, замкнувши крос на ближню стійку ударом з правої. Долгий скоротив відстань і парирував головою! Від неї сфера підскочила вгору й почала падати у ворота, однак на стрічці його вибив Боль. Здавалося, що Рух ось-ось дотисне команду Кирила Нестеренка.

Втім, цей момент став останнім у основний час. Олександрійці дещо вирівняли хід зустрічі, хоча нічого небезпечного не створили. Зате футболісти влаштували бійку, за яку арбітр роздав аж п'ять жовтих карток. Зрештою, фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу львів'ян – хоча в компенсований час свіжий Сапуга міг її подвоїти, вискочивши віч-на-віч. Долгий знову виконав сейв.

Таким чином, Рух піднявся у зону плей-офф за виживання в УПЛ, набравши 13 очок і впритул наблизившись до виходу із четвірки аутсайдерів. Олександрія з 10 балами опустилася в зону вильоту.