Голова комітетів національних збірних ФФУ Мирон Маркевич прокоментував перехід захисника донецького «Шахтаря» Ярослава Ракицького у пітерський «Зеніт»:
«Ракицькому треба було догравати у «Шахтарі». В 29 років немає жодного сенсу кудись йти. З його боку це помилка, з будь-якого боку – це помилка. Тим більше перейти в «Зеніт». Я впевнений, що йому треба було догравати в донецькому клубі і не шукати собі якихось інших варіантів», – зазначив Маркевич у коментарі
«Фактам» ICTV
.Колишній головний тренер «Шахтаря» і «Зеніта» Мірча Луческу, прокоментував перехід захисника Ярослава Ракицького:
«При чому тут політика? Ракицький – футболіст, а не політик або військовослужбовець. Я вважаю, що все навпаки – цей трансфер може зміцнити відносини між двома країнами.
Тривалий час в Росії грали багато українців. І навпаки – в українській Прем'єр-лізі були росіяни. Скільки зараз українців в РПЛ? А раніше було набагато більше. Селезньов грав в «Кубані», Бутко – в «Амкарі», Зінченко – в «Уфі». Але сьогодні чемпіонат Росії кращий за український».
Колишній форвард збірної України Андрій Воронін:
«Ярослав уже доросла людина, коли приймав рішення про перехід, то зважив всі «за» і «проти», усвідомлював на що йде. Я грав з ним у збірній, і можна сказати, що за мене він був найсильнішим захисником, у нього прекрасний перший пас.
Двадцять дев'ять років – відмінний вік, гравець з досвідом, «Зеніту» він тільки допоможе. А всі ці розмови про те, що він більше не буде грати в збірній після цього переходу, послухайте, якщо тренер вирішить, що Ракицький гідний грати, то він буде грати, якщо ні, то ні. Не хочеться лізти в політику», – цитує Вороніна
Sport24
.Ведучий програми «ПроФутбол» Ігор Циганик висловився про перехід:
«Для мене це шок. Бути настільки відірваним від суспільства, в якому ти живеш ... Для мене його крок здається, м'яко кажучи, не дуже коректним. разу в пам'яті спливає історія з Тимощуком, коли він грав за «Шахтар», збірну України і чіпляв собі «жовто-сині» смужки, на голову, вуха, руку. Розповідав, як він любить Україну і навіть збирався працювати в ФФУ. В результаті Тимощук переїхав в «Зеніт» і залишився там. Думаю, про Україну він не пам'ятає зовсім. Так само, як і не пам'ятатиме її та Ракицький».
Селюк – про трансфер Ракицького:
«Ракицький – якісний футболіст, і він точно сильніше того ж Мевлі або Новосельцева. Свого часу ним цікавилися багато топ-клуби, але «Шахтар» не відпускав.
Головний мінус полягає в тому, що він вже досить віковий гравець. Також важливо розуміти, що рівень чемпіонату України останнім часом різко впав. Незрозуміло, чи вдалося при цьому Ярославу зберегти свій клас. І не можна не згадати про непрості відносини Росії і України. Російські гравці, наприклад, в Україну не їдуть, а українці готові на такі переходи. Це змушує задуматися», – сказав Селюк
Известия
.Головний редактор тижневика «Футбол» Артем Франков:
«Що б там не думав Андрій Шевченко і як би не уникала домашніх матчів Федерація футболу України, на 99 відсотків ніякого Ракицького більше в збірній країни не буде. 1 відсоток я залишу на його повернення в якийсь із наших клубів або перехід до турецького, хоча оцінка тут явно завищена».
Відомий журналіст Кирило Крижановський:
«Кишково-печінкові муки Ярослава завершені. Самий логічний перехід в історії українського футболу відбувся. Вони просто створені одне для одного - людина, яка ненавидить Україну і ціла країна, яка ненавидить Україну. «Совет да любовь!», - написав Крижановський на своїй сторінці в мережі Facebook.
Євген Левченко у своєму Twitter задав найпопулярніше питання:
«Ось чесно, не знаю, чи буде Ракицький викликатись у збірну?», – написав Левченко.
Колишній захисник київського «Динамо» і збірної України Владислав Ващук:
«Мене здивував цей трансфер, враховуючи взаємини між Росією і Україною.
Вважаю, що головному тренеру збірної Андрію Шевченку буде непросто в цій ситуації. Ракицький - кваліфікований гравець, але, я не знаю, яке рішення прийме тренерський штаб національної команди. Останнім часом політика і спорт - єдині. Це стосується не тільки спорту, а й будь-якої діяльності. Потрібно визначитися, на що робити ставку - на спорт або політику. Для мене питання про виклик Ракицького в збірну - чисто політичний момент. Я ж колишній футболіст, а не політик, тому не мені визначати роль Ярослава. Як би ми не хотіли, але політики так багато, що вона все одно на увазі, навіть якщо закрити очі.
Не виключено, що Ракицький втратив мотивацію. Правильно казав Валерій Васильович Лобановський: «Якщо ти граєш в одній команді більше семи років, то потрібно її міняти». Щоб знайти мотивацію, необхідна зміна місця. Може бути, Ярослав шукав її саме для того, щоб «стартанути» і повернутися на свій рівень. Можливо, у нього це вийде».
Відомий український журналіст Вадим Скічко звернув увагу на те, з якою футболкою позував Ярослав Ракицький після підписання контракту з «Зенітом»:
«Насправді байдуже де він гратиме далі. Головне — щоб після напису росія на спині він більше ніколи не одягнув футболку з Тризубом на грудях».
Повідомляється, що «Зеніт» домовився з «Шахтарем» про суму у 10 млн євро та ще 2 млн в якості бонусів. Сам Ракицький підписав контракт до літа 2022 року.