Один із найбільш яскравих матчів туру завершився розгромною перемогою киян над «Зорею» – учасником єврокубків цього сезону, завсідником медальної боротьби та претензій на першу шістку. При цьому «Динамо» продемонструвало яскравий атакувальний футбол, забивши п’ять м’ячів та повністю перегравши суперників.
Тож наш сьогоднішній лауреат – головний тренер «Динамо» Олександр Хацкевич. Його підопічні залишаються другими в УПЛ, продовживши успішну серію та напрочуд успішно розпочавши календарний 2019 рік.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перемога дуже важлива, зважаючи на кілька обставин. По-перше, це чемпіонські перегони, де кияни не мали права на осічку. По-друге, це давні та принципові взаємини із «Зорею», яка неодноразово відбирала очки у динамівців. До того ж, оцінюючи перемогу в одному з центральних матчів туру, маємо врахувати й фактор привабливості та ефективності гри, за яким підопічні Хацкевича продемонстрували видовищний, результативний футбол.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Обидві команди підійшли до матчу в суттєво ослаблених складах. У киян, нагадаємо, через травми та дискваліфікації були відсутніми Кадар, Пиварич, Шепелєв, Дуелунн та Беседін, у луганців – Тимчик, Михайличенко та Леднєв, які належать супернику, а також не був у оптимальній готовності Сілас. При цьому краще перебудуватися вийшло якраз у «Динамо», хоча «Зоря» взимку посилилася кількома досвідченими новачками й номінально виглядала здатною на опір.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Ми неодноразово відзначали, що киянам вдалося стабілізувати склад, тож він не вимагає якихось надзвичайних перестанов. Із приходом забивного та досвідченого Соля Вербич зміг повернутися на більш притаманну йому позицію флангового форварда, а повернення Сидорчука стабілізувало півзахист, вивільнивши для атакувальної роботи Буяльського й особливо Шапаренка. Варто відзначити, що навіть відсутність двох статусних збірників-легіонерів не погіршила функціональність оборони, що ми констатуємо навіть не за конкретно взятим одним матчем, а за всіма трьома офіційними цього року.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схема 4-2-3-1 із рухливим трикутником у центрі поля та досить високими флангами давала максимальний пресинг та тиск на редути суперників. Грамотно відіграв Соль, який у тактичних побудовах Хацкевича виступає не лише фінішером, а й гравцем, який виконує багато бігової роботи без м’яча, постійно тиснучи на захист. Заміни по позиціях лише підкреслили те, що задумка киян спрацювала, а вихід молодих футболістів дає надію всьому молодому поколінню – за ними стежать, їм довіряють і будуть довіряти ще більше по мірі прогресу.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
2019 рік «Динамо» почало успішно, здолавши в двоматчевому протистоянні «Олімпіакос», а після Ліги Європи зберегло сили та емоції на старт чемпіонату. Відзначимо, що останні три тури в УПЛ кияни виграли «всуху» із загальним рахунком 11:0, а в єврокубках цього сезону вони є найголовнішими постачальниками очок у державну «скарбничку».
Лауреат 19-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» УПЛ:
Олександр Хацкевич («Динамо»)
Середній бал – 4,6