Але ще ніколи динамівці не перемагали в такій запеклій боротьбі, що тривала до останнього туру. Долю чемпіонства вирішило лише одне (!) очко.
У 2018-му «Динамо» випередило срібного призера на шість очок, у 2017-му – на 19, у 2016-му – на сім. У 2013 році, у перший сезон проведення чемпіонату U-19, розіграш проводився у два етапи без перенесення очок, але й тоді кияни випередили другу команду на одну перемогу. Нинішній сезон запам’ятається Ігорю Костюку та його підопічним надовго.
Запам’ятають його й футболісти «Шахтаря», які не стали чемпіонами, не програвши жодного матчу й пропустивши за 26 турів лише вісім голів. Але серед чотирьох нічийних результатів один був зайвим. Який саме – невідомо. Мир гірники розписували з «Динамо» (0:0, 2:2), «Зорею» (0:0) та «Маріуполем» (0:0).
У передостанньому турі все могло вирішитися в очній зустрічі двох претендентів у Віті-Литовській, на базі «Динамо». І на 37-й хвилині «Шахтар» вигравав – 2:0 (дубль Георгія Судакова). Але на 44-й хвилині Євгеній Ісаєнко відіграв один м'яч, а на 76-й Даніл Скорко встановив остаточний рахунок – 2:2.
Можливо, той гол і варто вважати золотим. Адже в останньому турі кияни без особливих проблем у гостях розгромили «Львів» – 4:0. Скорко, до речі, у тому матчі забив двічі – результативний захисник зростає в «Динамо».
А вихованець вінницького футболу Ісаєнко став кращим бомбардиром чемпіонату U-19 за всю історію: за два сезони він забив 34 м’ячі (за 35 матчів!) та на два голи випередив Артема Дудіка («Волинь», «Шахтар»). Хоча в цьому сезоні найчастіше забивав Артем Бондаренко з «Шахтаря» – 20 голів. Розпочинав свою кар’єру він у Черкасах.
Трійку лідерів замкнули «Карпати» – єдина команда, яка зуміла перемогти «Динамо» (у серпні 2018 року на виїзді – 2:0). У такому порядку призери фінішували й у минулому сезоні. У такому самому порядку вони знаходяться у верхній частині так званої великої турнірної таблиці чемпіонату U-19 за сім років: «Динамо» – 437 очок, «Шахтар» – 412, «Карпати» – 338.
Але якщо брати лише показники 2019 року, то третій результат має «Волинь», яка навесні виграла дев’ять матчів і чотири програла. Ще у квітні волиняни посідали восьму сходинку в турнірній таблиці, але на фініші вскочили на четверту. «Карпати» цей же відрізок дистанції пройшли набагато гірше й набрали лише 18 очок. Але запасу вистачило для бронзи.
Розчарувала «Десна». Звісно, що дебютанту дуже складно, але програти 25 поєдинків із 26-ти і здобути лише одну перемогу (технічну над «Олімпіком») – це катастрофа. Та й кількість пропущених голів, яка ще у квітні досягла тризначної цифри, не прикрашає команду з Чернігова. Вона не зуміла обійти в турнірній таблиці навіть той самий «Олімпік», який під час зимової перерви було дискваліфіковано через участь у договірних матчах.
Підсумкова таблиця
Бомбардири: Артем БОНДАРЕНКО («Шахтар») – 20, Василь РУНІЧ («Карпати») – 18, Євгеній ІСАЄНКО («Динамо») – 17, Петро ЛУЦІВ («Олександрія») – 16, Олексій СИДОРОВ («Металург») – 15, Вікентій ВОЛОШИН («Динамо») – 14, Назарій БОГОМАЗ («Волинь»), Даниїл СУХОРУЧКО («Арсенал-Київ») – 13, Станіслав БІБЛИК («Шахтар») – 11, Олександр КОЖЕВНІКОВ («Ворскла»), Богдан МОГИЛЬНИЙ («Металург»), Артур РЯБОВ («Волинь») – 10.