Загальновідомо, що закони в нашій країні на практиці далеко не завжди підлягають обов'язковому їх виконанню. Футбол в цьому плані - не виняток. Останнє рішення КДК УАФ про збереження прописки в УПЛ для донецького «Олімпіка» стало одним із прикладів, коли діючий регламент був просто проігнорований. Причина лежить на поверхні і відома давно. У піку регламентним нормам «олімпійці» догравали весну без молодіжних команд U-21 і U-19, фактично розпущених через відому серію скандалів з договірними матчами. Згадаймо ще п'ять випадків подібного нехтування регламентом. Підемо за хронологією.
1993 рік. Чемпіонство «Динамо» за додатковими показниками
Другий чемпіонат України. Зі старту лідерство захопив «Дніпро», а динамівці, мабуть, все ніяк не могли відійти від конфузу минулого сезону (мінімальна поразка в фіналі від «Таврії»). Але потім кияни прийшли в себе і навіть на два пункти обігнали дніпрян в таблиці. За три тури до фінішу команди чекав очний поєдинок в Дніпропетровську (в Києві сильнішим виявилось «Динамо» - 2:1). Його виграли господарі (1:0), але, ось вже конфуз, в регламенті просто забули (або захотіли забути) один такий «маленький» пунктик - процедура визначення чемпіона в разі очкового паритету. За логікою в подібних випадках призначається золотий матч, але саме цієї самою логікою тоді і вирішили знехтувати. Пішли шляхом вибору чемпіона «за поточним турнірним становищем». Кількість перемог у команд виявилася рівною - по 18, а ось різниця м'ячів була кращою у «Динамо». Киянам і віддали золоті медалі.
2015 рік. Злиття «Сталі» і «Металурга»
«Сталь» з Кам'янського, яка зайняла друге місце в Першій лізі, за регламентом не мала підвищуватися в класі. Після ліквідації донецького «Металурга» право залишитися в еліті отримував «Іллічівець», що посів останній рядок. Що ж вийшло в реальності? «Сталевари» спочатку оголосили про злиття з «Металургом», але потім швиденько відокремилися, при цьому прибравши до рук майже весь кадровий склад донеччан, включаючи менеджмент. Кам'янчани домоглися свого, а приазовці, що чекали справедливості, покірно звалилися в перший дивізіон. Просто «ода справедливості»!
2015 рік. Кам'янська «Сталь» як клуб-переселенець
І знову соло виконує «Сталь»! Суть справи така. Після відомих подій, які розкололи історію нашої країни на до і після, УПЛ внесла до регламенту доповнення щодо клубів-переселенців. Саме їм (і нікому іншому!) було дозволено виступати не за місцем реєстрації. Що ж вийшло в результаті? Стадіон «Металург» в Кам'янському оперативно був закритий на реконструкцію, а клубний сайт іноді викладав обнадійливі фотографії, на яких будівництво арени цвіло і пахло. При цьому «Сталь» до жодних переселенців, природно, не відноситься, спокійненько і мирненько майже три (!) сезони грала-собі на дніпровському «Метеорі», а незабаром взагалі пообіцяла ... ні-ні, не повернутися в рідне Кам'янське, а переїхати під Київ у Бучу. У підсумку клуб так і не став бучанським «Феніксом» і зовсім закрився.
2017 рік. Вихід «Вереса» в УПЛ головою «Десни»
Конфлікт «Верес» - «Десна» пам'ятаєте? Було це зовсім недавно. Друге, прохідне в УПЛ, місце зайняли «сіверяни», а еліту поповнив клуб з Рівного. Здавалося б, все логічно: в Чернігові на той момент не було належної інфраструктури. Але ж ось у чому сіль: її зовсім не було і у «Вереса»! «Червоно-чорні» закидали атестаційний комітет ФФУ гарантіями і обіцянками, що до 2019 року проблема з домашньою ареною буде усунена. І ФФУ в це повірила! Як результат, атестаційний комітет і виконком ФФУ прийняли сторону Народного клубу. Зараз 2019 рік, а стадіон «Авангард» ще знаходиться в стадії реконструкції, завершити яку обіцяють ще через два роки ...
2018 рік. Зручна дискваліфікація Ісмаїлі
І ще більш свіжий прецедент. Захисник «Шахтаря» Ісмаїлі отримав червону картку в торішньому Суперкубку України, а в рапорті арбітра було чорним по білому написано «агресивна поведінка». Така поведінка передбачає дискваліфікацію від трьох до п'яти матчів, але ніяк не два. Але ж ось в чому родзинка: третім матчем якраз ставала принципова битва з «Динамо». Трактування КДК ФФУ при цьому просто розчулює. »
При розгляді справи Ісмаїлі до уваги взято наступне. По-перше, раніше подібних грубих порушень у цього гравця не було. По-друге, протистояння «Динамо» і «Шахтаря» є найбільш популярними серед уболівальників поєдинками і прикрасою нашого чемпіонату. Тому серед іншого важливо, щоб команди провели ці матчі в найсильніших складах
». В результаті Ісмаїлі отримав саме два матчі відсидки, і спокійно зіграв з киянами. Нічого спільного з регламентом.