Чемпіонат, що розпочався на минулих вихідних у першій лізі обіцяє стати не менш (а може і більш) цікавим, ніж битва команд Прем'єр-ліги. Сьогодні хочеться поговорити про гравців, які роблять цей турнір видовищним для нейтрального глядача. Деякі з них відмовилися від пропозицій клубів УПЛ заради можливості познайомитися з сільським колоритом, а інші просто повірили в амбітні проекти, які, як показує практика, мають цілком реальні обриси. Є й такі, кого вже давно записали в «збиті льотчики», але вони все не опускають планку, взяту колись. Одним словом, знайомтесь - зірки першої ліги, які точно ще змусять про себе говорити.
Богдан Шуст
Триразовий чемпіонат України, володар Кубка країни і Кубка УЄФА. Що забув він в Петрово? Судячи з усього, приїхав догравати і старт сезону це підтвердив - його складно назвати успішним для досвідченого голкіпера. Але якщо все ж з «Інгульцем» вдасться підвищитися в класі вже в цьому році, про чисто спортивні амбіції Шусту забувати такоже ще рано. 33 роки для воротаря не той вік, коли варто думати про «пенсію».
Артем Щедрий
Ще один футболіст «Інгульця», який свого часу грав за молодіжні команди «Динамо», а також був на хорошому рахунку в «Зірці», коли та виступала в УПЛ. Від нього в клубі все ще чекають прориву і покладають надії, які півзахисник періодично виправдовує. Варто згадати хоча б минулу весну, коли саме результативні дії Щедрого дозволили підопічним Сергія Лавриненка пробити дорогу в сенсаційний кубковий фінал. Далі буде...
Владислав Лупашко
Ну і закінчуючи з представниками «козаків», не можна не відзначити ще одного півзахисника, який ще в «Борисфені» ставав співавтором найвищого досягнення для колоритного клубу в його історії - сьомого місця в Вищій лізі. Після цього «Лупаха» був стабільно гравців основи в УПЛ-івських «Оболоні» і «Львові», а також «Зірці», де і познайомився з Сергієм Лавриненко. Зараз Владислав безапеляційний лідер команди і провідник ідей головного тренера на полі.
Костянтин Ярошенко
Особистість суперечлива, а футболіст талановитий. У період з 2014-го по 2016-й виступав в РПЛ за «Урал», що відразу ж записує його у «вороги народу» для свідомого населення України. З тих пір не зміг закріпитися в «Карпатах» і «Маріуполі», але в складі середняка третього дивізіону Фінляндії знатно «попилив» (сім голів у 29 матчах), за що і отримав шанс на «камбек» в одеському «Чорноморці». Реноме бомбардира почав виправдовувати з перших же ігор і доклав ногу до перемоги «моряків» в Черкасах.
Сергій Воронін
Ще один новий гравець «Чорноморця», який дасть фору багатьом партнерам в плані досвіду. Причому грати на березі моря для нього не в новинку - ще до анексії Криму провів майже півсотні матчів за «Севастополь». До речі, одеський клуб є 13-м в кар'єрі захисника, а сам він вибрав 33-й номер. Любителі нумерології, безсумнівно, вловлять в цій магії чисел прихований сенс, ми ж з нетерпінням чекаємо ефектних і ефективних дій від 32-річного латераля.
Олександр Батальський
Так уже склалося, що більшості членів нашого хіт-параду саме 32, що асоціюється з заходом активної спортивної кар'єри. Але саме про Батальського варто говорити в контексті першої ліги, як про знаного «маестро». У другому за силою дивізіоні він відчуває себе чудово і в різний час активно забивав на цьому рівні за «Черкаський Дніпро», київський «Арсенал» і ось відзначився дублем у першому ж поєдинку за «Оболонь-Бровар». Можна знайти і зворотні приклади - невдалі періоди в «Геліосі» та «Русі». Але ми все ж віримо, що величезний досвід дозволить Олександру тримати планку високо і боротися за звання кращого бомбардира.
Младен Бартулович
Прикре пошкодження завадило хорвату закінчити зустріч з «Авангардом» (2:3), але навіть менш ніж за тайм він встиг організувати гол для партнера і в цілому вести команду за собою. Не дарма ж він «капітанить» в одному з головних фаворитів сезону - луцькій «Волині». В українському футболі цей легіонер вже давно став своїм. Прийшовши в «Дніпро» ще в 2006-му, він лише на рік відлучався в чемпіонат сусідньої Польщі, після чого отримав пропозицію «хрестоносців». Разом з кращим гравцем минулого чемпіонату Денисом Кожановим вони спробують відродити славу волинського футболу.
Денис Кожанов
А ось і друга зірка колись клубу-володаря 6-го місця в Вищій лізі в ролі дебютанта і грози авторитетів. Вихованець маріупольської ДЮСШ багато в чому схожий з Бартуловичем тим, що міняв команди досить часто і ніде каші не псував. Про нього відгукуються тільки в захоплених тонах фанати «Карпат» і «Маріуполя», залишив вінгер вагомий слід і в історії «Севастополя», а зараз покращує особистий рекорд результативності в «Волині», маючи в активі 17 голів в 29 матчах за клуб.
Олег Синиця
Єдиний гравець в нашому списку, хто молодше 26 років і у якого ще майже вся кар'єра попереду. Увірвавшись в першу лігу разом з «Металістом 1925» рік тому, Синиця запам'ятався перш за все яскравою і результативною грою, ну і покером в поєдинку з «Сумами» (4:0). До речі, в той вечір він ще й пенальті не забив, тому мрії про пента-трик і повноцінне входження в пантеон великих були вельми реальними. Зараз Олег Синиця перебрався до складу амбітного «Руху», який також декларує завдання - вихід в УПЛ. Подивимося наскільки швидко вдасться хавбеку влитися в новий колектив і чи вийде підтвердити статус зірки в режимі «другорічки».
Сергій Давидов
Закінчити перелік зірок хочеться ще одним харків'янином - кращим бомбардиром МХ 1925 який пройшов з ним шлях з самих низів і зараз є безальтернативною фігурою на вістрі атаки рідного клубу. Тож не дивно, що саме Давидов відзначився переможним голом у центральному поєдинку першого туру нового сезону, з самого старту продемонструвавши, що з ним особисто і його командою доведеться рахуватися всім, хто претендує на роль «прими» в дивізіоні.
Пропонуйте свої варіанти потенційних і сформованих «зірок» першої ліги, ну і не забувайте стежити за матчами чемпіонату, тон якому заданий досить яскравий і результативний.