Відродження лева, чи спалах збитого льотчика? Карлос Самбрано сьогодні

Динамо Київ 4 Вересня, 22:39
Історія про героя провального трансферу київського «Динамо».

Все ж таки він лишився в «Динамо», тобто, витягнув з колоди погану карту. Мріяв про козирного туза у вигляді Ліги чемпіонів, та привид «Галатасараю» розтанув і повернув його у сумне київське сьогодення. Турки всю ставку зробили на трансфер Радамеля Фалькао, тож опцію Самбрано відпрацювали без ентузіазму, та й «Динамо», судячи з історії Сидорчука, не надто старалося сплавити скандального перуанця.

Тож тепер столичний клуб має у своєму складі одного з героїв Копа Амеріка, футболіста, до якого в далекий Київ прилітає тренер збірної, водночас, футболіста не потрібного клубу і неналаштованого на продовження кар’єри в Україні. Це як барвистий сувенір – на полиці виглядає гарно, а користі з нього нуль.

Наприкінці липня агент Самбрано Ерік Осорес назвав ймовірність повернення до Києва зовсім маловірогідною. Гравець про своє майбутнє говорити тоді не прагнув, лише запевняв, що повернувся як справжній «Лев» (прізвисько Карлоса) не лише на Копа Амеріка. З тих пір ним цікавилися три німецькі клуби, на півроку в оренду як заміну тоді травмованому Лісандро Лопесу думав брати аргентинський гранд «Бока Джуніорс», але з того нічого не вийшло.

Хай сам Карлос нічого не пише (на відміну від Тайсона) про розчарування ситуацією, що склалася, проте очевидно, що позитивних емоцій йому не додалося. «Динамо» та гравець синхронно помилилися, свого часу підписуючи контракт.

Три повноцінні роки про перуанця Карлоса Самбрано можна було дуже умовно говорити як про футболіста. З того моменту, як він залишив Франкфурт-на-Майні, все в його кар’єрі пішло шкереберть. Ще з пів року після «Айнтрахту» він хоч якось грав у футбол, а потім навіть це полишив за великим рахунком. Те, що це крах і шанси на нові серйозні виклики мінімальні, було очевидним – майже без практики, травми, фантастично гучна слава його позафутбольних пригод і вік.

Хроніка падіння Самбрано виглядає так:

2016/2017 – перехід до «Рубіна» за 3 мільйони євро. Спочатку основа, а далі втрата місця і погана репутація;

2017 – оренда до ПАОКа. Обмаль ігор і провал, вилучення, у матчі з принциповим суперником АЕКом;

2018 – як вільний агент підписав чотирирічний контракт з київським «Динамо». Не грав взагалі;

2018/2019 – оренда до «Базеля». Постійні травми й ушкодження. Майже не грав. 12 травня цього року у матчі з «Янг Бойз», клубом що перервав домінування «Базеля» в Швейцарії, Карлоса вилучили. На той момент рахунок у матчі був 1:1, в меншості команда перуанця програла 1:3.

Те, що відбулося з Карлосом у червні поточного року, було схоже на кінематографічний сценарій, де навіть після найгірших часів трапляється гепіенд. Спочатку повернення до збірної, звідки його гнав особисто нинішній тренер Рікардо Гарека, успішний виступ на Копа Амеріка.

В збірній ж проблеми почалися влітку 2015-го. Це був перший прорив Перу в новітню еру, команда взяла третє місце на Копа Амеріка. Але перуанська преса звинуватила Самбрано у тому, що через нього не досягнули більшого, у півфіналі проти Чилі Карлоса вигнали з поля вже на 20-й хвилині. Захисник досі ображений на місцеві ЗМІ на ту реакцію, його просто цькували і надто перебільшували помилку, тим паче це ж було у матчі проти господарів турніру.

«Я той, кого просто люблять критикувати. Насправді ж той матч ми програли арбітру», - заявив захисник у відповідь.

Але Самбрано й надалі вважав, що згодом його вигнали з національної команди через журналістську істерію. А насправді тренер Гарека просто втомився від загулів та різних витівок футболіста, особливо прискіпливого до дисципліни аргентинця бісили запізнення на тренування. Після того, як Перу ледь не програв вдома Венесуелі у кваліфікації до ЧС-2018 (2:2, 24 березня), Гарека прибрав Самбрано з національної команди. На це футболіст відповів спокійно – »

Я ніколи не зневажав свою команду і не робив тієї клоунади, про яку пишуть

».

Тож чому тренеру хоча б спало на думку припущення про повернення Самбрано після років травм, загулів, ледачості та відсутності ігрової практики? Перед Копа Амеріка 2019 Рікардо Гарека банально не мав хороших центрбеків. Уся його збірна, окрім старого Герреро, це тотальні середняки і нижче, а от на конкретній позиції справи виявилися ще гіршими за інші ланки. Тому Гарека спочатку взяв Самбрано лише на збори, коли переглядав чималу кількість футболістів. »

Ми помітили, що він дуже цілеспрямований і дуже інтегрований в командну роботу

», - пояснив включення захисника до списку 23-х Гарека, адже на батьківщині дуже дивувалися поверненню Карлоса.

І все одно до Бразилії він їхав резервістом, отримав 15-й номер (його основний 5-й) і не зіграв в жодному контрольному поєдинку перед турніром. Проте Перу провалив матч проти Колумбії і «Лев» Самбрано отримав той шанс, яким так вправно скористався. Зокрема, такий особистий успіх і загальнокомандний захисник «Динамо» пояснив прекрасною роботою психолога збірної Хуанчі Комінгеса. Заперечувати того не буду, але якраз «Леву» ніколи не бракувало психологічної стійкості та впевненості у власних силах. Мабуть, йому просто ніколи й нічого не бракувало на самому футбольному полі, лише за його межами, але там вже усього, що потрібно нині класному гравцеві.

На Копа Амеріка Самбрано найкраще відіграв у плей-офф. Тоді йому вже не дошкуляло ушкодження. Найважчим для команди був матч проти Уругваю, а Карлос став його героєм, так само як і героєм півфіналу проти чилійців, своїх давніх ворогів. У фіналі ж часто згадуватимуть пенальті після зіткнення Самбрано з Евертоном. Проте, якщо чесно, то в матчі не проти господарів шанси на такий вирок були б зовсім невисокі. А от реальною помилкою був момент з другим голом бразильців, коли «Лев» загубив Габріеля Жезуса.

«Я ж контролював його, готовий був перехопити пас, аж раптом послизнувся, нога поїхала. Я не міг в це повірити, така прикрість і відразу гол

», - згадував захисник. Щоправда, Жесусу він помстився на досвіді. Грубо виніс того з поля і отримав жовту, проте молодий суперник так завівся, що відповів схожим фолом, але Габріель вже мав жовту картку. Його вилучення відразу підвищило шанси Перу створити диво. Не судилося.

Висновок з усіх згаданих подій дуже простий й невтішний для динамівця – він вміє якісно грати у футбол, але окрім змагань Копа Амеріка, що тривають місяць, не демонструє цих вмінь дуже давно. Не факт, що навіть з великим бажанням, а цього в «Динамо» у нього геть не спостерігається, Карлос здатен приносити користь клубу. Та й у киян не має бажання з ним возитися, недарма ж його не взяли для командного фоту на сезон.

№25 київського «Динамо» якщо й продемонструє свій клас, то точно не в УПЛ. Наразі він один з найбільш невдалих трансферів киян за усю історію, навіть з урахуванням того, що прийшов він задарма.