Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань. Йдеться, зокрема, про кримінальне провадження № 42019000000002028, зареєстроване 17 вересня 2019 року.
У ході досудового розслідування кримінального провадження слідчі ГПУ встановили, що службові особи ТОВ «ФК «Динамо» Київ» «забезпечили уникнення Товариством сплати податків у особливо великих розмірах шляхом реалізації схем з фінансування діяльності спортивного клубу з використанням банківських рахунків офшорної компанії».
Службовим особам ТОВ «ФК «Динамо» Київ» інкримінують частину 3 статті 212 ( ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, - ред.) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше керівництво «Динамо» неодноразово звинувачували в несплаті податків в бюджет України за допомогою офшорних схем фінансування клубу. За попередніми підрахунками, за п'ять років ФК недоплатив у бюджет 445 млн. грн, з яких близько 183 млн. грн мало піти у пенсійний фонд і близько 30 млн. грн - у держбюджет в якості військового збору.
«Тим самим київський клуб платив менше 1% податків від реальних окладів своїх гравців. За даними медіа, основну частину зарплати в «Динамо» платили через офшор Newport Management LTD, що фігурує в судових позовах», - повідомляло тоді «Новое время».
Більше того, влітку 2018 року українські ЗМІ опублікували копію зарплатних відомостей столичного клубу. Згідно із документом, футболісти клубу отримують зарплату на рівні 18-20 тис. грн на місяць. При цьому, як раніше повідомив пресі екс-динамівець Дерліс Гонсалес, його реальна зарплата в «Динамо» досягала 110 тис. доларів на місяць.
На зарплатні відомості гравців «Динамо» тоді відреагували юристи, закликавши Державну фіскальну службу перевірити столичний клуб на предмет оптимізації податків. Однак фіскали цей факт проігнорували.