Володар Кубка Кубків-86, уродженець Луганська Заваров, сприйняв повістку в штики. «Я ніколи не буду воювати там, де живе моя сім'я і мої діти, де поховані мої батьки», -
заявив він «Трибуні».
«Мобілізація? Давайте не будемо на цю тему»,- малослівним був Сивуха.
«З 50 до 60 років призиваються офіцери - від майора і вище, -
сказав «Сегодня» юрист Юрій Криворучко.
- Всі інші в цьому віці йдуть тільки на добровільних засадах».Заваров свого часу грав за армійський СКА (Ростов), потім виступав у київському «Динамо», гравцям якого присвоювалися офіцерські звання. Однак, за словами Олександра Анатолійовича, в Ростові він демобілізувався в ранзі рядового (стрілка-радиста), а в «Динамо» від міліцейських погонів відмовився: «Пропонували. Я запитав, чи обов'язково звання отримувати? Сказали, немає. Так я рядовим і залишився».
«У такому випадку Заваров не підлягає мобілізації», -
сказав юрист.
Повістки отримали й інші тренери. Серед них, за неофіційними даними, і 57-річний Олександр Петраков - коуч збірної U-20, якій наприкінці травня стартувати на ЧС в Новій Зеландії. Називають і прізвище знаменитого динамівця Олександра Головка (збірна U-19).
- Я поки не коментую цю тему, ще не був на роботі, -
сказав Головко.
- Заваров не має наміру йти воювати. А які ваші погляди?
- Залишу їх при собі.
За словами юриста, якщо людина - тренер або футболіст збірної України, це не звільняє його від мобілізації. «Вони нічим не захищені. Закон є закон, -
говорить Юрій Криворучко.
- Але є таке поняття, як «бронь»: підприємство «бронює» від мобілізації співробітників, які забезпечують його життєдіяльність. Правда, є умова - це повинно впливати на обороноздатність країни. Виступи футбольних команд під це навряд чи підходять, але можна спробувати. Мовляв, збірні піднімають престиж України перемогами на міжнародній арені, особливо у змаганнях за участю спортсменів з Росії. ФФУ має повідомити військкомат, що зацікавлене в таких-то своїх співробітниках».