Чи зможе Павелко уникнути протистояння з Коломойським

Футбол України 6 Березня, 18:01
Нардеп Андрій Павелко став новим президентом ФФУ, перемігши на виборах Ігоря Коломойського та Ярослава Грисьо

Позачерговий Конгрес ФФУ відбувся сьогодні у стінах Будинку футболу в Києві.

На ньому обрали керівництво українського футболу - президента, перших віце-президентів, віце-президентів та Виконком.

Кандидатами на посаду президента ФФУ були Ігор Коломойський, Андрій Павелко та Ярослав Грисьо.

Кулуари

Віце-президент УЄФА та почесний президент ФФУ Григорій Суркіс досить нервово перед початком Конгресу відповідав журналістам на питання щодо слів Коломойського про перевибори, які можуть відбутися влітку. Не секрет, що у Коломойського із Суркісом виникли певні протиріччя щодо поглядів на розвиток футболу, а також певних людей на керівних посадах. Тому Коломойський, коли прибув до Будинку футболу, як і кілька днів тому, нагадав, що влітку може не вистачити клубів для старту нового сезону через складну ситуацію в Україні. Тому це питання доведеться вирішувати новому президенту. А якщо він не зможе - будуть перевибори.

Таким чином Коломойський, розуміючи про велику ймовірність своєї сьогоднішньої поразки, немов натякав, мовляв, якщо Павелко не впорається - доведеться йти у відставку влітку.

Суркіс не дуже розумів таку позицію. За його словами, не можна обирати президента кожні три місяці, тому потрібно почекати результатів роботи нового глави хоча б рік.

За годину до початку Конгресу у кулуарах ФФУ можна було почути різні розмови. Хтось агітував за Коломойського, а більшість вважали, що сьогодні переможе Павелко. Представники кількох обласних Федерацій найбільше очікували на появу Григорія Суркіса, щоб висловити йому свою вдячність за роботу. Найголосніше це робили представники Житомирської обласної ФФ. Мабуть, там розуміли, що люди Суркіса зовсім скоро будуть впливати на більшість процесів у ФФУ.

Початок Конгресу

Сам Конгрес розпочався буденно. У ФФУ вирішили, що замість 3 віце-президентів тепер має бути 7 (через 11 претендентів на посади). У Виконкомі має бути 41 людина, а Контрольно-дисциплінарний комцітет збільшиться з 7 до 9 членів. Це рішення прийняли одноголосно. Також заслухали звіти аудиторів. Висновки за 2013 та 2014 роки оцінили як «умовно позитивні». Проте зазначили, що не було отримано достатніх незалежних даних за балансовою вартістю інвестицій і балансової вартості нематеріальних активів. Що ж до 2014-го, то «через погану ситуацію в країні нічого передбачити неможливо, тому хлопці кажуть, що працюють, як треба, а чи так це - покаже час».

Програми головних конкурентів

У своїй програмі Павелко наголошував на децентралізації на користь обласних та місцевих відділень, розвитку юнацького та масового футболу, прозорості Федерації, а також створенні дорадчого органу при ФФУ зі спонсорів, журналістів та громадськості.

Також Павелко казав, що Федерація має підтримувати Крим, бо це територія України.

Коломойський в свою чергу говорив про створення нової моделі українського футболу, яка дозволить збільшити конкуренцію в чемпіонаті

«Український футбол тривалий час був імпортною моделлю. Ми більше імпортували футболістів, якщо подивитися на кількість легіонерів», - сказав Коломойський.

За словами олігарха, в українському чемпіонаті потрібно відродити конкуренцію, щоб не було 3-4 клуби, а всі інші були на підтанцьовці.

«Модель повинна бути наступна. Повинен бути прийнятий максимальний зарплатний бюджет в УПЛ - і, до речі, нижче. Якщо хочеш платити більше - стільки ж віддай на ФФУ, або дитячий юнацький футбол. Ось це наша модель. Як тільки різниця між клубами скоротиться, ми отримаємо конкурентний продукт!».

Коломойський запропонував перші кроки, щоб створити конкуренцію в чемпіонаті. І всім зрозуміло, що створення конкуренції призведе до того, що чемпіонат буде цікавим для спонсорів і нарешті зможе стати бізнесом. Клуби, виховуючи своїх гравців, продаватимуть їх за кордон - своєрідна балканська модель. Але дивно, що так і не вдалося почути жодних серйозних пропозицій щодо боротьби з корупцією та договірними матчами. Якщо не викорінити цю проблему - справи не буде.

Модель Коломойського навіть підтримав Григорій Суркіс, який зазначив, що новому президенту, хто б ним не став, потрібно буде взяти до уваги ідеї олігарха.

Коломойський проти Павелка

Не дивлячись на те, що обидва кандидати раніше у ЗМІ наголошували, що їх стосунки є нормальними та робочими, Коломойський намагався «підколоти» Павелка. Після того, як нардеп презентував свою програму, олігарх нагадав йому, що, мовляв, Павелко був у команді Конькова (обіймав посаду віце-президента), а проти деяких керівників зі старої команди «начебто порушені кримінальні справи». Тому Коломойський і хотів почути, хто і що в кого вкрав, а також імена команди Павелка.

Нардеп не розгубився, зазначивши, що імена будуть названі згодом, а командою є регіональні Федерації. Щодо кримінальних справ він зазначив, що з цими людьми розберуться.

Таємне голосування

Спочатку голосування за президента ФФУ хотіли провести відкрито. Але Ігор Коломойський наполіг, щоб воно відбувалося таємно. Його підтримали й інші кандидати а також делегати.

У голосуванні брали участь 137 делегатів. Бюлетені ще 4 делегатів погашені (Крим, Севастополь...)

За кандидатуру Андрія Павелка проголосувало 122 делегати. Ігор Коломойський отримав 8, а Ярослав Грисьо - 7 голосів

На посаді президента ФФУ Андрій Павелко змінив Анатолія Конькова.

Керівництво

Першими віце-президентами прогнозовано стали наближені до Суркіса люди: Олександр Бандурко (перший віце-президент часів Суркіса) та Вадим Костюченко - віце-президент ФФ міста Києва.

Віце-президентами ФФУ стали: Сергей Куніцин, Василь Орлецький (людина Фірташа та Папієва), Олег Шкреба (людина Лашкула - Суркіса), Віктор Межейко (наближений до Ахметова), Михайло Ланьо (наближений до Ахметова), Ігор Кочетов, Володимир Лашкул (обидва люди Суркіса).

Також проголосували за членів Виконкому. Всього - 41 член, але президент, 2 перших віце-президенти і 7 віце-президентів - вже є членами, тому вирішувалася доля 31 члена.

Було вирішено 21 портфель віддати обласним федераціям, 3 портфелі представникам клубів УПЛ (Мохник від «Динамо», Стеценко від «Дніпра» і Черкасов від «Шахтаря»), від футзалу - Харченко, УПЛ - Данілов, також портфель отримали представник товариства «Колос» і представник ПФЛ - Макаров, представник ЗМІ - Франков, представник ДЮФЛ, і представник ветеранів - Мунтян.

Також затвердили склад КДК та Апеляційного комітету. На момент нписання тексту дізнатися прізвища не вдалося.

Висновок

Новий президент ФФУ Андрій Павелко має не дуже багато часу для того, щоб знайти компроміс між основними футбольними гравцями - Суркісом, Коломойським та Ахметовим. Якщо Коломойський та Суркіс не знайдуть спільну мову, то початок нового сезону дійсно може опинитися під загрозою. Люди Суркіса зайняли багато ключових позицій у Федерації. Раніше Коломойський казав, що він особисто знає 5 президентів, які не хочуть займатися футболом. Після сьогоднішньої поразки, не побачивши бажаних змін у роботі ФФУ до літа, власник «Дніпра», якого також неофіційно пов'язують з «Волинню» та «Карпатами», цілком може піти в опозицію. Якщо Павелку не вдасться примирити основних гравців, врахувавши їхні інтереси, старт наступного сезону може опинитися під загрозою, бо навіть 10 команд зібрати буде проблематично. Наприклад, «Говерла» Шуфрича і «Металіст» Курченка мають великі фінансові труднощі.

Невідоме майбутнє «Зорі», «Іллічівця», «Чорноморця». На цьому цілком можна зіграти.

Андрію Павелку тепер слід виробити правильну стратегію і примирити всі сторони, не допустивши конфліктів всередині українського футболу.