Ахметов йде в опозицію до Павелка та Суркіса

Футбол України 10 Березня, 14:10
У «Шахтарі» незадоволені результатами позачергового Конгресу ФФУ, де обрали нового президента та керівництво Федерації

У «Шахтарі» незадоволені результатами позачергового Конгресу ФФУ, де обрали нового президента та керівництво Федерації

В клубі Ахметова ще за декілька тижнів до Конгресу говорили, що він буде «фейковим». Головним спікером вже звично був гендиректор «Шахтаря» Сергій Палкін.

«Ми знову сконцентровані на іменах, а імена підтримуються тієї пірамідою, яка стоїть за ними. А піраміда повністю прогнила, системи немає, - наголошував Палкін у програмі «Великий футбол». - Я вважаю, що близько половини асоційованих членів, які сьогодні є в Конгресі - це фейкові організації, що не мають до футболу ніякого відношення. Вони були створені для того, щоб впливати на процес виборів для тих людей, яким це потрібно».

Після виборів Палкін знову заговорив про «фейковість» Конгресу.

«На жаль, наш клуб не брав участі у цих виборах. Йому навіть не дали такої можливості. Більше того, сьогодні потрібно говорити не про те, хто став президентом. Життя покаже, наскільки він (Павелко) здатний щось змінити в нашому футболі. Потрібно звертати увагу на те, як сформований Конгрес. Від Конгресу залежить, якого президента він вибере. Наведу приклад: кількість делегатів від УПЛ і Першої ліги в нашому Конгресі - 4%. У Німеччині це 30%. Тим, хто розвиває футбол, дають можливість впливати на вибори. А у нас - ні. Якась туристична компанія має стільки ж делегатів, скільки у Прем'єр-ліги. Це смішно! Це фейковый Конгрес, який не відображає реалії життя. Він створений для того, щоб робити фейкові вибори», - сказав Палкін каналу «Футбол 1».

Чому обурився Ахметов

Обурення керівництва «Шахтаря» є зрозумілим, бо до влади у ФФУ разом з новим президентом, нардепом Павелком, повернулася команда Григорія Суркіса. Перші віце-президенти ФФУ - Олександр Бандурко (працював першим віце-президентом за часів Суркіса) та Вадим Костюченко (колишній віце-президент «Динамо» по зв'язках з громадськістю) - є людьми віце-президента УЄФА та почесного президента ФФУ.

Те ж саме можна сказати і про багатьох новоспечених віце-президентів - Лашкул, Кочетов, Шкреба... Серед нової команди є і представники, яких пов'язують з колишнім оточенням політсили Януковича та Ахметовим (Межейко - «регіонал» зі стажем. Його судять за те, що, за версією слідства, з допомогою тітушок відбивався від майданівців. Ланьо - колишній «регіонал», а зараз член депутатської групи «Воля народу», де зібралися люди Ахметова і Льовочкіна). Проте їх вплив буде зведений до мінімуму.

До невдоволення «Шахтаря» можна поставитися скептично. Ніхто не казав про фейковість, коли у 2012 році Федерацію без конкуренції очолив Коньков, який був негласно пов'язаний з Ахметовим та вважався другом тодішнього президента України Януковича. За два роки президентства Конькова суддівські скандали у чемпіонаті стали звичним явищем.

Незрозумілі рішення арбітрів в матчах за участю «Дніпра», «Динамо», «Карпат», «Волині» давали українським спортивним ЗМІ багато приводів для обговорення.

Говорили про несправедливих арбітрів і такі відомі гравці, як голкіпер «Динамо» Шовковський та півзахисник «Дніпра» Ротань.

Куратором українських арбітрів був і залишається італієць Колліна, якого у свій час привів саме Суркіс. Але ж на чолі Комітету арбітрів стояв Василь Мельничук. Свого часу він опинився в центрі скандалу, коли був сфотографований під час приватного обіду в одному зі столичних ресторанів з адміністратором «Шахтаря» напередодні матчу проти «Динамо» за Суперкубок України.

Під час «нефейкового» Конькова більшість ключових посад у Федерації посідали люди Ахметова. Наприклад, перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов - колишній гендиректор «Шахтаря».

«Шахтар» в опозиції

Зараз лояльні до Ахметова спортивні ЗМІ мають розпочати вже підзабуту пісню «Браво Федерація».

Донецький «Шахтар», який після 16 туру посідає 2 сходинку в УПЛ і відстає від «Динамо» на 7 очок, вже навряд чи зможе виграти шосте поспіль чемпіонство. Наразі головна задача «гірників» -не втратити «срібло», бо у спину донецькій команді дихає «Дніпро». Перевага «Шахтаря» над клубом Коломойського - 1 очко.

Головний тренер «гірників» Мірча Луческу вже тривалий час коментує у ЗМІ нинішній чемпіонат України. Після поразки від «Динамо» (0:1) Луческу казав, що першість підлаштована під київський клуб. Нещодавно румунський наставник зазначив, що чемпіонат проходить не в рівних умовах, бо команди зі Сходу через війну постійно грають у гостях. Звичайно, з останнім твердженням можна і погодитись.

Надалі головна критика нового керівництва українського футболу з'являтиметься все частіше, а винуватцями важливих поразок «гірників» будуть дії арбітрів незалежно від того, хто керуватиме суддівством.

Питання арбітрів

Олігарх Ігор Коломойський після поразки на виборах президента ФФУ заявив, що готовий співпрацювати з новою командою у тому випадку, якщо матиме контроль над суддівством.

Під час президентства Григорія Суркіса олігарх був віце-президентом Федерації і, за словами колишнього члена комітету арбітрів Мирослава Ступара, жорстко контролював роботу комітету.

Невеличкі протиріччя, які за даними наших джерел, виникали у Коломойського з представниками нової футбольної влади, були саме через кандидатів на посаду голови Комітету арбітрів.

Контракт з куратором українських арбітрів Колліною спливає після завершення нинішнього сезону. Наразі невідомо чи будуть його продовжувати, але призначати нового керівника Комітету арбітрів можна лише узгодивши це питання з італійцем.