Футбол на монетах світу - ІІ. ФОТО

Світовий футбол 13 Травня, 00:13
Продовжуємо знайомити своїх читачів з найцікавішими монетами, на яких викарбувано різноманітну футбольну тематику.

Як і минулого разу, для представлення ми обрали одинадцять монет - по одній на кожну позицію на полі. Welcome у захоплюючий світ нумізматики!

Країна: Великобританія

Номінал: 50 пенсів

Рік випуску: 2012

Орієнтовна вартість: 50 гривень

Як показує практика, пояснити дівчатам (а коли і хлопцям) поняття «поза грою» – штука непроста. Знав я особистостей, які свято вірили, що офсайд – це лівий захисник лондонського «Челсі» і при нагоді хизувалися своїм «знанням»… Але менше з тим: розтлумачити цю футбольну премудрість своїй другій половинці, яка прилізла тобі під бік з ціллю подивитися матч за компанію, деколи буває зовсім непросто. Втомилися «розсмоктувати» коханій очевидне правило? Замахалися малювати паралельні лінії? Тоді просто покажіть їй цю монетку – і є надія, що вона все зрозуміє сама.

На британському 50-пенсовику, випущеному напередодні Олімпіади-2012, наочно показано правило офсайду. Як на мене – шедевральна ідея! Не все ж звіряток малювати – треба й лікбезом займатися. Автором монети став лондонський журналіст Ніл Уолфсон. Йому слово: «Я великий шанувальник футболу, стежу за матчами чемпіонату Англії вже дуже довгий час, і якби я брав по 50 пенсів з кожного, хто просив мене пояснити, що таке офсайд, я б став дуже багатою людиною!».

Країна: Угорщина

Номінал: 1000 форінтів

Рік випуску: 1993

Орієнтовна вартість: 400 гривень

Певно, одна з найбільш оригінальних монет середньої цінової категорії, що я коли-небудь бачив. Головна фішка дизайну 1000-форінтівки – в її заводській дірці (декілька століть назад монети дірявили для того, аби було зручніше носити їх на мотузці в руці чи в якості намиста на шиї), яка з одного боку замінює нуль в номіналі, а з іншого – зображує прорив у сітці воріт від потужного удару м’ячем. Срібний кавалок ще й коштує порівняно небагато – можна брати!

Країна: Китай

Номінал: 100 юанів

Рік випуску: 2005

Орієнтовна вартість: 210 євро

Як показує практика, кольорове зображення на золотих монетах, будь це штамп, плівка чи емаль – річ доволі рідкісна і непересічна. Переважно монети з жовтого благородного металу «псують» діамантами, кристалами Сваровські або вставками зі срібла. А ось монетка Китаю, присвячена Чемпіонату світу 2006 року в Німеччині, «згрішила» кольоровим принтом – і дивиться дуже гарно!

Країна: Білорусь

Номінал: 20 рублів

Рік випуску: 2005

Орієнтовна вартість: 650 гривень

Монети Білорусі – велика рідкість по тій причині, що в «Республіці Вічного Бацьки» в обігу ви знайдете тільки купюри. Тут все зрозуміло: курс місцевого рубля доволі низький, ціни вже звично обчислюються в тисячах і мільйонах, відповідно і карбувати металеві кружальця сенсу немає, адже вони матимуть майже нульову купівельну спроможність. Ось Нацбанк РБ і випускає монети суто для колекціонерів, аби на тому заробити копійчину (старт продажу будь-яких ювілейних рублів Булорусі – приблизно від 100 наших гривень). Наприклад, як цю двадцятирублівку, виготовлену зі срібла до німецького ЧС-2006. Стильно, зі смаком, колекціонери розбирають, як гарячі пиріжки на морозі – що ще потрібно для щастя? Випускати ще і ще!

Країна: Іспанія

Номінал: 300 євро

Рік випуску: 2006

Орієнтовна вартість: 23 тисячі гривень

Маєте зайві 23 штуки «дерев’яних» гривень і ще не знаєте, куди їх з користю подіти? Тоді ця монета – для вас. Біметальний срібно-золотий кружечок не тільки гарно виглядає, він стане ще й прекрасною інвестицією в майбутнє. Такі монети дешевшими не стануть, ціна на них стабільно зростає, відповідно роблячи багатшими їхніх господарів. В іспанських 300 євро вмістилося 17 грамів золота і 11 з половиною грамів «арґентуму». Відповідний сертифікат, який виступає в ролі паспорта і підтверджує «легітимність» монети – додається обов’язково.

Країна: Острів Мен

Номінал: 1 крона

Рік випуску: 1982

Орієнтовна вартість: 150 гривень

Велика монета діаметром 40 міліметрів, приурочена до іспанського Мундіалю 1982 року, упакована в симпатичний буклет. Ця крона не тільки стане чудовою прикрасою вашої колекції, але й натурально потішить душу: потримаєш такий витвір в руках – і навіть настрій здатний покращитися!

Країна: Нідерланди

Рік випуску: 2014

Орієнтовна вартість: 10 євро

Пам’ятаєте легендарний політ ван Персі на Чемпіонаті світу 2014 року? Національний банк Нідерландів вирішив увіковічнити цей гол співвітчизника у ворота збірної Іспанії випуском лімітованої серії срібних монет. Загальна кількість – усього 6 тисяч, що для нумізматики доволі слабенький показник; відповідно, весь тираж викупили в перший день продажу…

Країна: США

Номінал: 1/2 долара

Рік випуску: 2014

Орієнтовна вартість: 350 гривень

Як правило, «футбольні» монети випускаються напередодні чемпіонатів світу чи Європи – саме тоді вони користуються найбільшим попитом. Сполучені Штати Америки вирішили слідувати загальній тенденції і відчеканили кольорові позолочені half dollar з символікою ЧС в Бразилії. Суть технології у тому, що на викарбуваний металевий кругляш на монетному дворі наноситься різнобарвна плівка, яка намертво злипається з аверсом чи реверсом і додає кружальцю особливого шарму. А ще й збільшує ціну монети як мінімум вдвічі, а то і втричі – чим не бізнес?

Країна: Україна

Номінал: 500 гривень

Рік випуску: 2011

Орієнтовна вартість: -

А ось таку чудову монету випустив Національний банк України до рідного нам Євро-2012 року. На золотому кружальці зображені міста, які приймали ЧЄ, а також дати всіх тамтешніх матчів. Монета гармонійно увінчана кольоровим принтом, на якому зображено емблему європейського футбольного форуму. Її діаметр – аж 80 міліметрів, а вага 500 грамів! Таку потримаєш – рука заболить…

Країна: Польща

Номінал: 20 злотих

Рік випуску: 2012

Орієнтовна вартість: -

Ця монета доволі незвичної форми теж присвячена минулому Євро. Тираж цього крекеру – 35 тисяч, а вага – майже 29 грамів чистого срібла! На лицьовій стороні монети зображено герб Польщі на тлі стадіонів. В свою чергу, на зворотному боці в кольорі відчеканено емблему Чемпіонату Європи-2012, а також фігури футболістів. Дуже стильно і лаконічно!

Країна: Польща

Номінал: 40 злотих (4 х 10 злотих)

Рік випуску: 2012

Орієнтовна вартість: -

Ще одна польська монета, але на цей раз – у формі «пазла» (інші збірні монетки шукайте у минулому випуску блогу). Діаметр одного прямокутника – 29 міліметрів, а вага 14 грамів. Відповідно, якщо назбирати чотири різних монетки і поєднати їх в одну величезну, то отримаєте доволі важезний кавалок дорогоцінного металу. Ось якими пазлами слід бавитися дорослим чоловікам!

Роман Клименко

Першу частину дивіться за посиланням: http://1927.kiev.ua/news/view/28375