Відповідно керівництво клубів змушене реагувати на «зашкальні» емоції уболівальників, «одягаючи» стадіони у «броню», яка повинна вберегти і футболістів, і поле від непередбачуваного фанатського «розгулу».
«Чемпіоном» у цій справі є Аргентина. Складно знайти ще одну таку країну, в якій так ретельно готувалися б до зустрічі з фанатами.
Високого паркана явно замало для активних фанів. Тому вгорі його прикрашає ще й колючий дріт.
Щоб перестрахуватися, тут роблять ще й рови, які мають зупинити здичавілий натовп у намаганні прорватися на поле.
Та зрештою, і цього може виявитися замало. Тому трибуни зверху «замурували» ще й сітками - вони убезпечать поле від потрапляння на нього сторонніх предметів.
На фініші глядацькі сектори схожі на клітку і нагадують тюрму.
У бразильському місті Порту-Алегрі підхід більш сучасний: замість високих металевих прутів - склопластикова огорожа, за якою - рів і невеличкий паркан. Однак він зі своїм завданням не впорався - під натиском уболівальників конструкція не лише погнулася, а повністю обвалилася. У рів упало десять фанів.
У Франції теж користуються сітками. Нею огороджений гостьовий сектор домашнього стадіону ПСЖ «Парк де Пренс» - і з боків, і між ярусами.
Те ж саме можна побачити і в Німеччині.
В італійському Неаполі на місцевій арені «Сан-Паоло» глядачів від поля теж відділяє солідний рів.
Цілком можливо, що всі ці «інструменти» впливу і приборкання фанатів невдовзі візьмуть на озброєння і на столичному НСК «Олімпійський», поле якого так люблять заполоняти фани. Причому їхня любов не знає меж, ламаючи ворота арени на сувеніри.