Сергій Палкін: «Динамо» боїться грати із «Шахтарем» багато матчів у чемпіонаті»

Динамо Київ 1 Липня, 14:32
Генеральний директор донецького «Шахтаря» відповів на запитання, котрі останнім часом виникають довкола «гірників» і вітчизняного футболу.

Про минулий сезон і суддівство



— Сергію Анатолійовичу, чи можна наразі підбити підсумки минулого сезону?

— Президент нашого клубу пан Ахметов у зверненні до вболівальників заявив, що «для нас друге місце завжди було поразкою». Це, по суті, й є короткий, але найоб’єктивніший підсумок сезону. Хотів би окремо відзначити нашу молодь U-19, яка у складній боротьбі виграла чемпіонат і вийшла у фінал Юнацької Ліги чемпіонів.

— Погоджуєтеся зі словами капітана команди Даріо Срни, котрий сказав, що донеччани не програли «золото», а подарували його динамівцям?

— Хочу сказати, що «Динамо» просто вдало скористалося моментом. Якби ми грали домашні матчі на «Донбас Арені», а «Динамо» зіграло всі належні їм матчі на виїзді, це була б уже зовсім інша історія…

Чи могла би перемога в національному Кубку, а згодом у Суперкубку задовольнити амбіції «Шахтаря» цьогоріч?

— За останні 10 років ми виграли 20 трофеїв. І нас не може задовольняти ситуація, коли ми виграємо один трофей, компенсуючи тим самим програш кількох інших. Наша мета — перемога в кожному окремо взятому турнірі.

Що, крім становища на сході, відтак переїзду команди з Донецька, завадило «гірникам» продемонструвати бажані результати?

— Відповідь у запитанні: вище зазначені фактори саме й перешкодили, стали основною причиною. Це вплинуло на психологію футболістів. Сьогодні ми перебуваємо не просто поза домом, а в якомусь вакуумі. У такій ситуації важко досягати потрібного результату.

— Як оцінюєте рівень суддівства минулого сезону?

— Якщо порівнювати з рівнем, наприклад, п’ятирічної давності, то він виріс. Але ось головним критерієм того, що в нас справді з’явилися судді європейського рівня, стане залучення українських арбітрів до обслуговування матчів ЛЧ і Ліги Європи. Якщо це відбудеться, то ми із чистим сумлінням зможемо стверджувати, що нашим суддям довіряють і їхній рівень зріс.

— Чи підтримуєте ідею тренера «Дніпра» Мирона Маркевича, щоби топові матчі обслуговувала іноземна бригада рефері? На вашу думку, зараз є можливість для такого кроку?

— Думаю, якщо ми підемо цим шляхом, то дамо зрозуміти, що робота куратора вітчизняного суддівства П’єрлуїджі Колліни не приносить жодних результатів. Це неправильний шлях. Я впевнений, в Україні є нормальні судді — навіть молоді хлопці в нижчих лігах, яким не відмовиш у адекватності і чесності, які чудово розбираються у футбольних правилах. Я би хотів, аби наші судді працювали на топових матчах у єврокубках.

— Як гадаєте, чим завершиться ситуація з КДК ФФУ, котрий віднедавна почав відміняти карточки?

— Я ще раз наголошую на цьому: навіщо створили подібний прецедент? Із свого боку, будемо подавати на скасування карток доти, поки в регламент не внесуть зміни. Адже що таке «явне порушення»? Цьому терміну повинно бути чітке визначення, щоби цим не грали й не лавірували. У регламенті УЄФА прописано чітко: картка скасовується в тому випадку, якщо вона була винесена іншому футболісту помилково. А в нас же так виходить: хочу відміняю, а хочу — ні. На останній зустрічі представників клубів із керівництвом ФФУ це питання обговорювалося, й нас запевнили, що над змінами до регламенту із цього приводу працюють. Я сподіваюся, ця норма буде змінена, й тоді всім маніпуляціям буде покладено край.



Про формат першості та ФФУ

— Загалом, як оціните ухвалений формат чемпіонату?

— Негативно, звичайно. Дивує інше: впродовж публічних обговорень і в розмовах представники київського «Динамо» погоджувалися з тим, що привабливість футболу потрібно піднімати, збільшувати відвідуваність матчів і рейтинги трансляцій. Мовляв, ми готові на зміну формату, але ми проти пропозиції «Шахтаря» і схиляємося до поділу на «шість-вісім». Добре, давайте розглядати ваш варіант, створювати робочу групу. Але на зборах клубів «Динамо» в особі Мохника заявляє: «Ми — за старий формат». У мене запитання: навіщо тоді всі ці ігри були? Навіщо заявляти про поліпшення чемпіонату та раптом повернутися до старої моделі? Уважаю, динамівський клуб повівся некоректно. Напрошується висновок, що «Динамо» боїться грати із «Шахтарем» багато матчів у чемпіонаті. І це при тому, що кияни й так більшість своїх матчів проводять удома.

— Ухвалили рішення, що матч за Суперкубок пройде в Одесі. Цей варіант кращий за Київ, який донедавна розглядався основним?

— Тут справа не в «краще-гірше». Критерій повинен бути спортивний — нейтральне поле. Тому в даному випадку рішення грати в Одесі є правильним.

— Яке ставлення «Шахтаря» до прем’єр-ліги як до організації? Уже багато було сказано, щоби віддати проведення змагань на всіх рівнях ФФУ.

— ФФУ, як головний футбольний орган відповідає за розвиток футболу в країні у цілому. Можна виокремити три основні напрямки її діяльності: національні збірні, клубний футбол і масовий футбол. Два напрямки: збірні й масовий футбол — це 100 % зона відповідальності Федерації. Яких успіхів ми досягли за останні 20 років? Національна збірна один раз подолала кваліфікаційний раунд і вийшла у фінальну частину ЧС 2006, плюс ЄВРО-2012 ми отримали як господарі. Для порівняння Хорватія та Швеція виходили по 8 разів, Швейцарія та Данія — по 7, не кажу вже про Німеччину, Італію, Іспанію, які брали участь у всіх 11 турнірах. Я вважаю, що 2 турніри — це катастрофа. Аналогічна ситуація з масовим футболом, який є фундаментом футбольної піраміди. Скільки в країні громадян грає у футбол? Менше відсотка! У європейських країнах, згідно з дослідженням ФІФА, в середньому 7,4 %, навіть у Африці 4,8 %! По двох з трьох напрямків у ФФУ незадовільні показники. Ви хочете їм ще й професіональний клубний футбол віддати? Я категорично проти. ФФУ місяць тому організовувала фінал Кубка України — весь світ бачив вакханалію на «Олімпійському». Так куди ми котимося? Що стосується прем’єр-ліги, то їй потрібен єдиний ТВ-пул і конкретні комерційні завдання. Повернення під управління ФФУ відкине клубний футбол у дев’яності.

— Уже відомо, в якому обсязі й режимі проходитиме трансферний етап для «Шахтаря»?

— Не можу нічого коментувати доти, поки той чи інший трансфер не відбувся.

— Чи були наміри влітку запросити Жуніора Мораєса?

— Якби такі наміри в нас були, то футболіст опинився б у «Шахтарі».



Про кадри та Львів

— А чи є зацікавленість у послугах гравця «Волині» Бікфалві?

— Те ж саме: якби була зацікавленість, він би давно був у «Шахтарі». І Мораєс, і Бікфалві — дуже хороші футболісти, але в кожного клубу своя стратегія розвитку. І тут не важливо, скільки той чи інший гравець забив м’ячів, наскільки він талановитий. Згадайте Мхитаряна, який перед прощанням із «Шахтарем» забив за сезон у чемпіонаті 25 м’ячів, а в Дортмунді в нього дуже-дуже великі проблеми з цим.

— Яка доля чекає на Дентіньо та Василя Кобіна, котрий останні місяці провів у солігорському «Шахтарі»?

— Одне знаю точно: вони будуть грати у футбол.

— Чи підтвердите зацікавленність вашого ФК до низки гравців молодіжного складу «Дніпра»: Мігунова, Назаріна, Васильєва, Вакулка та Баланюка?

— Знаєте, у «Шахтарі» досить талановитої молоді, тож нам є на кого звертати увагу.

Чи цікавляться європейські клуби вихованцем Академії «Шахтаря» Коваленком?

— До слова, можу підтвердити, що до нашого Віктора Коваленка є предметний інтерес з боку європейських клубів, але хочу сказати, що на даний момент клуб його не продасть ні за які гроші.

— Головний тренер «Шахтаря» Мірча Луческу заявив, що цей сезон для нього останній з командою. Чи ведуться пошуки головного тренера вже зараз? Чи можливо, що румунський фахівець продовжить співпрацю із «Шахтарем»?

— Ми сподіваємося, що Містер залишиться у «Шахтарі» якомога довше. І можу запевнити, що жодних пошуків нового тренера наш клуб не веде.

— Чи є наміри в клубі згодом провести українізацію команди з огляду на ситуацію в країні та футболі?Наскільки це реально й доцільно?

— Штучним шляхом ми нічого робити не будемо, це ні до чого доброго не приведе. У нас гратимуть найсильніші. Якщо це український виконавець, то грати буде саме він. При цьому шанс заявити про себе буде надано всім перспективним хлопцям-українцям.

— Чи остаточне рішення залишитися виступати у Львові? Чи принаймні розглядалися інші варіанти?

— Цю ситуацію потрібно розглядати в комплексі, тож головне питання не в тому, як уболівальники підтримують команду у Львові. Суть в тому, що «Шахтарю» грати в ЛЧ, а в Україні лише два стадіони отримали право від УЄФА приймати матчі турніру. Ділити столичний «Олімпійський» нерозумно суто технічно, а «Арену Львів» ми вибрали ще рік тому й міняти стадіон нам немає жодного резону. Так, на «домашніх» матчах із «Динамо» та «Дніпром» публіка вболіває не за нас, але це можна пояснити, і через це нам усім теж потрібно пройти — будемо сильніші. Ну а клуб і команда зроблять усе, щоби звернути увагу на себе з боку львівських уболівальників.