Про те, як проходило і чим закінчилося його обговорення на Виконкомі Європейського футбольного союзу в Празі, «Футбольному клубу» розповів Григорій Суркіс, чиї повноваження віце-президента УЄФА були пролонговані на новий чотирирічний термін.
- Ми пам'ятаємо про те, що минулого року УЄФА визначив тільки два міста України, які могли приймати домашні матчі клубних команд в єврокубках - це Київ та Львів. Інші претенденти визнавалися небезпечними з точки зору організації і проведення матчів під егідою УЄФА.
Цього року ФФУ представила цілий ряд пропозицій з приводу міст, які могли б приймати турніри УЄФА різних рівнів. Це - Олександрія, Дніпропетровськ, Київ, Кіровоград, Львів, Полтава, Тернопіль, Ужгород і Черкаси.
- Одеса в цей список не увійшла?
- На жаль. Одеса ще в 2014 році, як, до речі, і Дніпропетровськ, у зв'язку з ситуацією на сході України, в тому числі - після краху «Боїнга», була виключена з переліку міст, придатних для проведення міжнародних змагань.
У нинішньому році УЄФА переглянув своє рішення тільки щодо Дніпропетровська - за результатами моніторингу, який ведуть уряди різних країн, він не включений до переліку міст, не рекомендованих для відвідування їх громадянами. Також УЄФА врахував, що тут є міжнародний аеропорт і стадіон четвертої категорії. Таким чином Дніпропетровськ до прийому матчів єврокубків допускається, але із застереженням - виступаючий тут «Дніпро» повинен задекларувати варіант «Б». У випадку, якщо ситуація зміниться, йому доведеться грати на запасному стадіоні за межами Дніпропетровська.
- Тепер, що стосується Полтави. Як відомо, інспекційна делегація УЄФА відвідала і її...
- До Полтави з боку УЄФА є ряд зауважень по інфраструктурі. Якщо до старту третього раунду кваліфікації Ліги Європи вони будуть усунені, тоді «Ворскла» зможе приймати суперників вдома.
- Якщо не секрет, якого роду питання виникли до Полтави у інспекторів УЄФА?
- Основна проблема - відсутність міжнародного аеропорту. Найближчий - в Харкові, але це місто уряди більшості держав поки не рекомендують для відвідування своїм громадянам. Відповідно, потрібно шукати інші можливості, щоб команди-суперники могли дістатися до Полтави максимально швидко і комфортно. Пропозиція ФФУ - з Києва, звідки, наприклад, кілька років тому, коли «Ворскла» виступала в єврокубках, вже приїжджала автобусом «Бенфіка».
Я зробив усе, щоб переконати колег в одному - полтавські вболівальники мають право на те, щоб своїми очима побачити матчі улюбленої команди в Лізі Європи. І Виконком УЄФА, хоч і з певними застереженнями, але все-таки погодився прийняти за основу варіант автобусного трансферу, у супроводі ескорту, з аеропорту «Бориспіль».
Як можлива опція розглядається також відкриття місцевого аеропорту для внутрішніх авіаліній - у такому випадку господарі повинні будуть забезпечити чартерний переліт з «Борисполя» до Полтави. Вивчається ще й можливість переїзду експресом залізницею, але це вкрай складно здійснити на практиці.
- Всі ці питання прийняті до відома або до виконання?
- Прийнято рішення, що Полтава має в короткі терміни поліпшити інфраструктуру відповідно до висунутих зауважень...
- ...і чекати наступної експертної перевірки, я правильно розумію?
- Так, інспекційна поїздка обов'язково відбудеться для того, щоб дослідити автобусний трансфер з «Борисполя» у супроводі ескорту до стадіону в Полтаві.
Таким чином вже зовсім скоро українська єврокубкова географія може розширитися до чотирьох міст. Але це - лише проміжна перемога. Ми повинні не тільки зберегти вже здобутий результат, але і зробити все, щоб поліпшити його.
Нагадаємо, що в євросезоні-2015/16 від України виступатимуть п'ять клубів. У Лізі чемпіонів - «Динамо» (стартує з групового раунду) і «Шахтар» (3-й раунд кваліфікації), в Лізі Європи - «Дніпро» (груповий раунд), «Зоря» і «Ворскла» (3-й раунд кваліфікації).
Наталія Коноваленко