Запорізький «Металург» стартував з розгромної поразки – дома 0:6 від «Зорі». І то не гості були настільки сильними - то господарі були аж занадто слабкими. І дивлячись ту гру першого туру, згадувались минулі «досягнення» «металургів». Наприклад, в чемпіонаті 2012/2013 років команда за все перше коло забила лише чотири м’ячі та набрала тільки два очки.
Нагадаю, під вивіскою Прем’єр-ліги чемпіонат в Україні проходить з сезону 2008/2009 років. До того в нас була Вища Ліга. От саме з того сезону й почнемо.
2008/2009
Тут відразу дві команди стартували однаково невдало. Та якщо поразка маріупольського «Іллічівця» в Києві від «Динамо» з рахунком 2:0 нікого не здивувала, то програш «Шахтаря» новачку еліти ФК «Львів» став справжньою сенсацією.
Того сезону «Шахтар» лихоманило – в чемпіонаті він лише після першого кола відставав від лідера «Динамо» на 12 очок та посідав п’яте місце. Та й то завдяки перемозі у тому ж таки 15 турі над «Динамо» з рахунком 1:0.
В результаті «Шахтар» посів друге місце, відставши від чемпіона - «Динамо» на 15 очок, але взяв реванш у півфіналі Кубку УЄФА.
«Іллічівець» посів 14 місце, набравши стільки ж очок, як і ФК «Львів», що покинув «еліту», але обійшов львів’ян завдяки особистим зустрічам – перемога 2:0 та поразка 1:2.
2009/2010
Найгірше розпочав чемпіонат одеський «Чорноморець», який поступився у Києві чемпіону «Динамо» з рахунком 0:5.
За підсумками першості одесити залишили Прем’єр-лігу, посівши передостаннє 15 місце, відставши від 14-го «Кривбаса» лише на одне очко.
А ось кияни захистити титул чемпіона не змогли, програвши «Шахтарю» шість пунктів.
2010/2011
Найгірший старт – у луцької «Волині», яка вдома поступились «Ворсклі» 0:4. «Волинь» награла на 11 місце, відірвавшись від зони вильоту на сім очок. А от «Ворскла» стала шостою.
2011/2012
Невдахою першого туру стала київська «Оболонь», що програла «Шахтарю» на його полі з рахунком 0:4.
За результатами тридцяти турів «Оболонь» посідає 15-те місце та покидає Прем’єр-лігу, відставши від рятівного чотирнадцятого, на якому опинились «Карпати», на два бали.
А «Шахтар» знову стає чемпіоном.
2012/2013
Невдахою стає «Арсенал», який програє… знову ж таки «Шахтарю» у Донецьку з рахунком 6:0.
У підсумку «Арсенал» стає восьмим, а «Шахтар» - знову чемпіон з тринадцятиочковим відривом від «Металіста», що став другим. «Динамо» - вперше третє.
2013/2014
Того сезону відразу три команди стартували невдало, програвши з однаковим рахунком. Ось ці матчі:
«Таврія» - «Зоря» 0:2
«Карпати» - «Ворскла» 0:2
«Шахтар» - «Говерла» 2:0
«Карпати» у підсумку стали одинадцятими, «Говерла» - тринадцятою, а «Таврія» - п’ятнадцятою з десятьма очками (на тому славна історія першого чемпіона України й завершилась, дякувати за що, до речі, потрібно ще й загарбникам з однієї великої, але мало розвиненої країни – проти орди встояти важно). Могла бути й нижче, та київський «Арсенал» не дограв чемпіонат та став шістнадцятим.
А от «Зоря» стала сьомою, «Ворскла» - восьмою. «Шахтар» - знову чемпіон.
2014/2015
Найгірший старт у дебютанта еліти - «Олімпіка», який програв в Одесі «Чорноморцю» 0:4. Потім «Олімпік» дещо поправить своє становище та буде входити навіть до четвірки найкращих, але ганебно Підсумок
Отже, у трьох випадках команди, що стартували найгірше, покидали елітний дивізіон. Одного разу відправилась до першої ліги команда, що показала найкращий старт – то ФК «Львів». Нагадаю, він у сезоні 2008/2009 переміг у першому турі «Шахтар» 2:0.
Чотири рази команда, що показувала найкращий старт, ставала чемпіоном – одного разу «Динамо» та тричі «Шахтар».
Тож про що говорить невдача «Металурга» та успіх «Зорі», якщо дивитись на той матч крізь призму минулих років? В цілому – ні про що! Бо «Металург» і так мало на що міг сподіватися у цьому сезоні - якщо й залишиться у Прем’єр-лізі, то лише завдяки фінансово неблагополучним клубам.
І якщо у більш ніж половині випадків команда, що показувала найкращий старт, ставала чемпіоном, навряд чи «Зорі» під силу посісти перше місце. А ось поборотись за третє – реально!