Муніципальний стадіон Браги (Португалія)
33-тисячний стадіон в Бразі був побудований до Євро-2004. Очевидно, в основі ідеї творців приказка про те, що краще гір можуть бути тільки гори. Стадіон не просто стоїть біля підніжжя скелі, а стикується з нею. На горі розташовується табло, камери, а потужний удар по воротах може обернутися невеликим каменепадом. Краса ця обійшлася в $122 млн - один із найдорожчих португальських стадіонів.
«Марина Бей» (Сінгапур)
Водолази, що подають м'ячі, - це реально, якщо ви граєте у футбол на стадіоні «Марина Бей» в Сінгапурі. Трибуна знаходиться на березі, а ось саме поле - на спеціальній плавучій платформі. Так що в шторм його цілком може забрати куди-небудь. Зате і прорив фанатів на газон малоймовірний - він оточений водою з усіх боків і пов'язаний із сушею лише кількома вузькими містками. Місткість трибун, до речі, велика - 30000 глядачів.
«Джангіто Мулачеллі» (Бразилія)
Стадіон в Куритибі позиціонується як перший екологічний. Трибуни розташовані прямо на схилі гори, без використання штучних конструкцій - тільки земля і сидіння. Підтрибунні приміщення дерев'яні. Власне, так виглядали майже всі стадіони років 100 тому.
«Саппоро Доум» (Японія)
Від екології - до hi-tech. Унікальний стадіон в Саппоро був побудований до чемпіонату світу з футболу. Він і виглядає футуристично зі своїм обтічним дахом і неприродною формою. Арена забезпечена унікальною висувною конструкцією, яка допомагає міняти футбольне поле на бейсбольне буквально за півгодини. Тут, до речі, проводять змагання і з зимових видів спорту. Загалом, «Доум» - будинок на всі випадки.
«Госпік Долак» (Хорватія)
Якщо в Бразі стадіон впирається у скелю однією стороною, то в Хорватії він буквально стоїть в горах. Вид згори на арену відкривається просто приголомшливий - камені, вода, мальовничі старовинні споруди. Тут і на поле дивитися не обов'язково - можна просто пейзажами насолоджуватися.
«Кокодрілос Парк» (Венесуела)
Крокодил і кокоси до назви стадіону у Венесуелі відношення не мають. Арена примітна своїм розташуванням. Може, шматок землі в цьому місці віддавали за безцінь? З одного боку - гора, з іншого - долина, з третього - швидкісна автомагістраль. Може, вихлопи автомобілів і компенсуються гірським повітрям, але антураж в арени, прямо скажемо, дивний.
«Естадіо Ернандо» (Болівія)
Точкова забудова - бич і Болівії, як з'ясовується. Мало того, що це найбільш високогірний стадіон у світі, на якому виступає місцева збірна, так він ще й настільки щільно вписаний в міський пейзаж, що дивитися матчі на ньому можуть жителі цілого мікрорайону.
«Вікторія Стедіум» (Гібралтар)
У карликовій державі не так багато місця, тому стадіон всього один і всі матчі місцевого чемпіонату граються на ньому. Збірна офіційні ігри тут проводити не може через невелику місткість. А зустрічі чемпіонату можуть перериватися на час зльоту і посадки літаків - злетно-посадкова смуга місцевого аеропорту акурат за стіною арени. Маленька країна, мало місця, все поруч. Центральна вулиця, знаменита скеля і море теж по сусідству.