Радосав Петрович: «Ребров особисто подзвонив мені та сказав, що хоче бачити в команді»

Динамо Київ 1 Жовтня, 13:40
Півзахисник київського «Динамо» в інтерв'ю тижневику «Футбол» розповів про ініціатора свого переїзду до України, ігри з «Шахтарем» та проблеми сербського футболу.

Зустрічі з «Шахтарем»

- Радосав, восьмий номер для вас щасливий?

- Так повелося зі старту кар'єри. Я грав під восьмим номером скрізь, включаючи «Партизан». У «Блекберні» грав під 14-м, бо вісімка була зайнята Девідом Данном. У «Генчлербірлігі» теж грав під восьмим номером. У Києві вісімка виявилася вільною, тому і взяв її. Але мені некритично грати і під іншим номером. Я не забобонний.

- Як щодо сімки?

- Те, що я сьомий серб в «Динамо», дізнався від вас, і тим більше я не замислювався про статистичні показники в «Генчлербірлігі». У будь-якому випадку, навіть якщо б я знав, як ви кажете, що сімка щаслива, я б узяв восьмий номер.

- Радосав, перед переходом в «Динамо» ви цікавилися тим, яка конкуренція в Києві на вашій позиції - Велозу, Рибалка, Гармаш, Сидорчук?

- Це абсолютно мене не бентежило. Я бачив «Динамо» в торішній Лізі Європи, зокрема, сподобалася гра з «Евертоном». Дізнатися про інтерес киян було приємно. Зрозуміло, я усвідомлював, що доведеться витримати неабияку конкуренцію, щоб грати в основі. Але конкурувати буду не тільки я з ними, але і вони зі мною. Хто буде кращим на тренуваннях, той і буде грати.

- Перед підписанням контракту у вас була розмова з Ребровим?

- Це якраз і стало визначальним у виборі на користь «Динамо». Ребров особисто подзвонив мені і повідомив, що хоче бачити в команді. У мене було кілька пропозицій від турецьких клубів, але вони відразу відійшли на другий план, коли мова зайшла про «Динамо».

- А що за турецькі клуби?

- Було три-чотири варіанти, але вже не має значення хто, як і те, що я не став розглядати кілька пропозицій від англійських команд. «Динамо» спрацювало оперативно, тому я тут.

- Український уболівальник добре вас пам'ятає по іграх за «Партизан». Ви двічі приїжджали в Донецьк. Який слід залишили ті матчі?

- Незважаючи на несприятливі результати тих зустрічей, я про них згадую з задоволенням. Хоча в трьох матчах з чотирьох «Партизан» поступався, футбол він показував пристойний. Тільки одного разу ми поступилися за всіма статтями (1:4). Це було в Лізі Європи. А в другій приїзд «Партизан» потріпав нерви «Шахтарю» в Лізі чемпіонів!

- «Шахтар» вам здався сильніше лондонського «Арсеналу»?

- На той момент «Арсенал» був сильнішим, але... Саму малість. «Арсенал» і став першим у групі. «Партизан», до речі, свої кращі матчі провів не з «Шахтарем», а з «Арсеналом» (обидва рази програвши 1:3 - авт.).

- Кого особливо запам'ятали з «шахтарів»?

- Ілсіньо, Жадсона та Луїса Адріано.

- «Донбас Арена» бува не здалася найкращим стадіоном, де доводилося грати?

- Безперечно, «Донбас Арена» - прекрасний стадіон. Обидва рази на наших матчах арена заповнювалася під зав'язку, і було дуже приємно грати в настільки святковій атмосфері. Я грав на багатьох європейських стадіонах, і безумовно «Донбас Арена» одна з кращих.

- У топ-3 або в топ-5?

- Десь там. Складно визначити кращу арену, бо ультрасучасні арени схожі між собою.

- На якому рахунку в «Партизані» був Горан Гавранчич?

- Гавранчич - велике ім'я в сербському футболі. Він поважаться в нашій країні. Горан прийшов у «Партизан» як досвідчений футболіст і своєю майстерністю сильно допоміг не тільки мені, молодому, але й іншим менш досвідченим хлопцям.

- Про «Шахтар» Горан відгукувався добре чи говорив погані слова?

- Ха! Нічого поганого. Навпаки, утішно відгукувався про дербі «Динамо» і «Шахтаря», відзначаючи, що це протистояння чимось нагадує битви «Партизана» і «Црвени Звєзди». Про Україну і футбол в цілому Горан говорив з теплотою. У свою чергу, в Сербії Гавранчича теж цінували. В якості гравця «Динамо» він завоював масу титулів в Україні і гранично добре засвітився в Лізі чемпіонів, провівши там кілька сильних сезонів.

У Сербії проблеми з Албанією, але не з Хорватією

- Ви з «Партизаном» тричі грали в Європі, щоразу невдало. «Црвена Звєзда» зовсім зникла з поля зору. Що відбувається з клубним футболом у Сербії?

- Найбільша проблема сербського футболу - те, що футболісти в ранньому віці їдуть у Європу. Ну, ви зрозуміли. Якщо згадати мої виступи з «Партизаном» в Лізі чемпіонів і Лізі Європи, то у нас було тільки три або чотири досвідчених гравця, всім іншим - по 18-19 років. Молодій команді нереально проявити себе в єврокубках.

- Збірна Сербії пропустила ЧЄ-2012, ЧС-2014 і не зіграє на ЧЄ-2016. Що зі збірною не так?

- Якщо ви подивитеся на наші виступи у відбіркових турнірах, то зверніть увагу, що двічі ми ставали третіми і були в кроці від плей-офф. Я не люблю говорити про фарт, але щось нам давно не фартило. Спливли й нефутбольні моменти. Один із них - гра з Італією в Генуї у відборі Євро-2012. Нам зарахували технічну поразку. Відбір Евро-2016. Сербії зараховують 0:3 вже в грі з Албанією, знімаючи додатково три очки. За один матч ми втратили шість очок! -

цитує Петр

овича Dynamo.kiev.ua.

Валерій Пригорницький

(Далі буде)