У понеділок в складі збірної України дебютував 18-річний Олександр Зінченко. Цей футболіст не такий простий, як здавалося.
Він виховувався у системі донецького «Шахтаря», грав за юнацьку збірну України на Євро і став одним з кращих гравців турніру, вважався головним талантом України. У 2014 році втік з клубу через конфлікт з керівництвом. З ним хотіли підписати довгострокову угоду, Зінченко цього не бажав, Палкін і Ко тисли на юнака. Він не витримав і пішов, але на той час у нього був діючий контракт.
З весни 2014 до осені цього ж року Зінченко не грав. «Шахтар» влаштував розбірки, подав до суду, прагнув дискваліфікувати хлопця. У Зінченка виник варіант з російською «Уфою», де він грає і до цих пір.
Міг стати росіянином
Олександр Зінченко міг прийняти російське громадянство. З цим йому мали допомогти в клубі «Уфа». Через ліміт на легіонерів у Росії «Уфі» було вигідніше, щоб українська зірка стала російською. Сам футболіст цього не хотів, але судова тяганина з «Шахтарем», який через ФІФА до цих пір намагається дискваліфікувати футболіста за розрив контракту, могла не залишити йому вибору.
Тренерський штаб збірної України вирішив зробити важливий крок. Вони викликали Зінченка до національної збірної і заграли його в матчі відбору ЧЄ-2016 з Іспанією. Футболіст був основним у «молодіжці».
Палкін бреше
Гендиректор «Шахтаря» Сергій Палкін каже, що навіть без виклику до збірної України Зінченко не міг би отримати футбольне російське громадянство.
Це ідіотизм або непрофесіоналізм юристів «Шахтаря», які вклали це у вуста Палкіна.
«Якби вони запитали в юриста, який більш-менш розуміється у футбольній юриспруденції, то він би сказав, що, навіть не граючи за збірну України, він не зміг би отримати, скажімо так, футбольне російське громадянство».
Ми поговорили з юристами і менеджерами ФФУ. Кожен з них, як один, відповіли нам, що футболіст, який навіть грав за юнацькі збірні та українську «молодіжку», як у випадку Зінченка, може отримати футбольне громадянство іншої країни до тих пір, поки він не зіграв жодного матчу за першу команду.
Лише футболіст, що грав за першу збірну країни, не має права змінювати футбольне громадянство.
Якби Зінченко отримав російський паспорт, він спокійно міг би грати за збірну Росії.
«Наїзди» Палкіна на «Динамо»
Гендиректор «Шахтаря» Сергій Палкін заявляє, що Фоменко викликав Зінченка до збірної, бо йому так сказав Суркіс.
Мовляв, «Динамо» хоче підписати футболіста, тому його заграли у збірній.
«Не потрібно бути особливо обдарованим у футболі, щоб розуміти, що це чистої води махінація, проведена одним всім відомим клубом, який сьогодні нібито зацікавлений в Зінченку. І нібито мотивувавши тим, що збірна Росії може його вкрасти», - каже Палкін.
Чистої води провокація. По-перше, в «Динамо» немає інтересу до Зінченка. По-друге - як пов'язаний виклик до збірної хлопця з «Уфи», «Динамо» і Суркіс?
Дискваліфікація
Палкін погрожує, що ФІФА дискваліфікує Зінченка за розрив контракту з «Шахтарем». Ця людина всерйоз думає, що робить щось корисне для України та нашого футболу, позбавляючи збірну талановитого футболіста на старті кар'єри. А потім чомусь Сергій Палкін та його бос Ахметов дивуються, чому структуру «гірників» не люблять в Україні. Але то інше.
Якщо говорити про суть претензій, то вони справедливі. Зінченко розірвав контракт, клуб має отримати компенсацію. «Шахтар» наполягає на дискваліфікації і Палкін впевнений, що ФІФА таки дискваліфікує футболіста. Хочеться його засмутити і нагадати, що Матузалем свого часу теж розірвав контракт, але продовжував грати навіть з боргами. Де була дискваліфікація?
Головний принцип ФІФА - щоб футболіст грав. Сума компенсації за розірваним контрактом Зінченка не перевищує $100 тис. «Шахтар» її отримає, а всі провокації та бажання «вбити» талант у зародку розіб'ються, наче хвилі об скелястий берег.
А «Шахтарю» та особисто Палкіну хочеться побажати в майбутньому не ображатися на українців, які їх не люблять через те, що хотіли допомогти Росії вкрасти талановитого українського футболіста.
Андр
ій Коваленко