- Грегоре, як ти особисто сприйняв результати жеребкування стикових матчів до Євро-2016? Що думаєш із цього приводу?
- На сьогоднішній день в України є краща команда, ніж у нас. Це зрозуміло хоча б із рейтингу ФІФА. Але я скажу так: для збірної Словенії у цих матчах також є хороший шанс на успіх. Це така стадія турніру, де виграти може кожен. Перед початком протистояння даю Україні 60 відсотків, а ймовірність перемоги словенців оцінюю 40 відсотками.
Скажу чесно, що десь у глибині душі хотів, щоб нам у суперники дісталася Україна. Якщо українці виграють і проб'ються на Євро, я також буду дуже радий. Мене влаштує будь-який підсумок цих стикових матчів.
- А як на жереб відреагувала сама Словенія? Що зараз кажуть ваші експерти, про що пишуть спортивні сайти?
- Вони одразу почали згадувати 1999-й рік, коли збірна Словенії виграла в України «стики» за право поїхати на чемпіонат Європи. Кажуть, що добре було б повторити цей результат. Сречко Катанец оцінює шанси обох суперників як 50 на 50. Думаю, що він досконало вивчить гру українців і серйозно підготує свою команду. Так чи інакше, повторюся: Україна - фаворит.
- Кого з гравців збірної Словенії українцям варто побоюватися?
- Звичайно, найбільша загроза буде йти від нашого 36-річного форварда Новаковіча. Але не тільки він один може створити проблеми Україні. Є ще Ілічіч, пристойний рівень демонструє Кампль. Назвав би також голкіпера Хандановіча, який зазвичай дуже надійний у воротах. А ще варто підкреслити, що у непоганій формі Бірса. Ось таких виконавців я б назвав.
- А які тоді слабкі місця у команди Катанеца?
- Я б про помилки зараз не хотів говорити. Ви напишете, а хтось зі Словенії це побачить... Не хочу про погане. У кваліфікації наша збірна не показала всього, на що здатна. От якщо вона проти України гратиме на максимумі своїх можливостей, буде дуже цікаво.
- Чи є у тебе хоча б мінімальні шанси отримати виклик із табору збірної, щоб зіграти в «стиках» з Україною?
- Ні. Після того, як ми вдома обіграли Швейцарію, тренер мене більше не викликав. Думаю, що він збере ту ж команду, яка пройшла увесь відбірковий цикл. У мене шанс буде лише в одному випадку: якщо хтось із гравців основи травмується. А де будуть грати: у Львові, чи у Києві?
- Це вирішиться завтра. До речі, чи збираєшся побувати хоча б на одному з двох матчів?
- Фух-х-х, це буде дуже важко (Зітхає). Якщо б існувала хоча б мінімальна можливість - я б обов'язково прийшов на стадіон. Насправді ж у мене не буде змоги не те що в Україну приїхати, а й навіть у Словенії переглянути цей матч. У «Партизана» дуже насичений графік матчів і тренувань - граємо ж не лише на внутрішній арені, але й у єврокубках. До того ж, у мене нещодавно була травма. Я пропустив два тижні через те, що ікра боліла. Тому перегляну матчі збірних по телевізору (Сміється).
- Яка кількість вболівальників зазвичай вирушає із збірною Словенії на виїзд?
- Важко сказати. Але я думаю, що в Україні їх не буде багато. Скоріше - дуже мало.
- Населення України - 45 мільйонів осіб, населення Словенії - 2 мільйони. Але наші збірні перебувають практично на одному рівні, а за кількістю виходів у фінальні частини Кубків світу та Європи Словенія навіть має перевагу. В чому секрет футбольних успіхів вашої маленької, але гордої країни?
- У нас існує величезний інтерес до спорту, не лише до футболу. А футбольна збірна така сильна завдяки гравцям, які виступають у престижних закордонних чемпіонатах. Якби за національну команду грали лише представники словенської першості, все було б дуже сумно. Але два мільйони - це ще дуже оптимістична цифра. Насправді, у Словенії менше двох мільйонів мешканців.
Олег Бабій, Футбол 24