«Сьогоді наші повноваження трішки розширились, вже 5 днів як «закон Павелка» вступив у силу. Будь-яка дія у спортивній діяльності, яка має ознаки кримінального злочину — є злочин. Знаково, що останній тур УПЛ пройшов під час дії “закону Павелка». Якщо дії, які були до цього закону будуьт знову — вони будуть вважатись кримінальним правопорушенням, - цитує Мадзяновського журналіст 1927.kiev.ua Олександр Ушаков.
«Найгостріше постала проблема перед футболом. Так, інших видів також це стосується, але саме у футболі більша половина матчів у вищих дивізіонах, юнацьких, молодіжних лігах були проведені з фіксувальним рахунком.
З приходом Павелка, Кочетова — чітко було окреслено: «Створити орган в структурі ФФУ, який міг би розпочати боротьбу з цим. Потрібно було розробити проект закону, який прийнятий вже у 20 країнах Європи “Про протидію договірним матчам” .
Була створена служба на Виконкомі, яку я очолив. Ми розпочали роботу у цьому напрямку. Закон був розроблений дуже швидко, адже у нас не було часу на “розкачку”. Ця біда дуже “нависла” над футболом. Це і є одним із наслідків того, що впала відвідуваність.
Враховуючи італійський, польський, турецькі закони, у нас схожі проблеми у корупційному руслі. Також брали і закони топ-5 країн футбольних у Європі. Але саме в цих трьох країнах нещодавно були найгучніші процеси над корупціонерами.
3 листопада ми отримали 286 голосів у ВР. 3 грудня — вступив у силу. Будь-яка дія у офіційних змаганях, яка буде мати ознаки підкупу — буде регулюватись ККУ. 369 стаття — новою статтею у кримінальному кодексі. Вона передбачає відповідальність за маніпулювання результатами. Суб'єктами є — спортмени, які створюють необхідний результат. Організатори, посібники — ті, хто «замовляє» результат. Мета — матеріальна винагорода», - сказав Мадзяновський.
Андрій Мадзяновський: «Закон був розроблений дуже швидко, адже у нас не було часу на «розкачку»
Екс-голова служби розслідування справ при ФФУ - про новий «закон Павелка» та розширення повноважень ФФУ.