Гравці «Зорі», спіймані на тоталізаторі, можуть бути амністованими

Футбол України 8 Грудня, 19:41
Після оприлюднення інформації про «договорняки» у виконанні колективів U-21 та U-19 «Зорі» та «Металіста» своє слово сказала і Федерація футболу України.

Сьогодні в Будинку футболу ФФУ була організована спеціальна зустріч, на яку завітали голова Комітету ФФУ з етики та чесної гри Ігор Кочетов, керівник Служби розслідувань ФФУ Андрій Мадзяновський і заступник голови КДК ФФУ Денис Лутюк.

В процесі розмови, яка плавно перетекла в дискусію функціонерів і журналістів, йшлося в основному про реалізацію Закону про запобігання договірних матчів в спорті і супутні нюанси. Само собою, багато часу було присвячено і недавнім «тоталізаторним справам» «Зорі» та «Металіста», - зазначає footboom.

Ось як висловилися щодо цього чиновники ФФУ.

Ігор Кочетов (про можливе покарання для футболістів):

«Ми розглядаємо питання щодо пом'якшення та амністії для футболістів, які самі зізнаються у скоєному. Звісно, що люди з молодою психологією ще не всі усвідомлюють і можуть помилятися. У будь-якому випадку треба передбачати пом'якшення або амністію, адже навіть загальним законодавством передбачено, що за щиросердне зізнання зменшується термін позбавлення волі. Так, людина має бути покарана, але всім треба давати другий шанс».

Андрій Мадзяновський (про шанси порушення кримінальної справи):

«Враховуючи, що закон вступив в дію лише третього грудня, вчинені раніше вчинки гравцями «Зорі» не підпадають під дію закону і не вважаються кримінальними. Але зараз сам клуб може стати ініціатором порушення кримінальної справи. Якщо «Зоря» сьогодні звернеться в правоохоронні органи і надасть потрібну інформацію, після цього може бути відкрито справу і розпочато розслідування. І навіть якщо розслідування не увінчається успіхом, то решта матеріалів можуть служити гарною підмогою для дисциплінарних санкцій аж до довічного відлучення від спорту».

Денис Лутюк (про можливі дисциплінарні санкції до клубу, футболісти якого брали участь у договірних матчах):

«Треба враховувати, що сам клуб провів розслідування, тому до клубу має бути мінімальне (або взагалі не повинно бути) покарання. В першу чергу санкції мають застосовуватися до фізичних осіб. До гравців, тренерів, функціонерів, які замішані в організації договірних матчів. Але якщо сам клуб співпрацює з нами, то чому ми повинні його карати?



Інша справа, коли клуб мовчить і відмовляється співпрацювати. Взяти той же приклад з «Миколаєвом». Після викриття Купрія ми запрошували представників «Миколаєва» і хотіли з ними поспілкуватися, але вони мовчать і далі пишуть відкриті листи. Якщо листи пишуть, чому ж відмовляються допомагати КДК? Я вважаю, коли клуб відмовляється співпрацювати, то треба застосовувати санкції».