Обережно - аутсайдер! Топ-5 сенсаційних невдач, коли нашим командам була потрібна тільки перемога

Динамо Київ 9 Грудня, 10:50
«Футбол 24» перед вирішальною грою Ліги чемпіонів «Динамо» - «Маккабі» застерігає киян від зайвої самовпевненості. Випадки покарання за несерйозне ставлення до суперників в історії українського футболу вже були.

Букмекери з William Hill вважають, що путівка в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів у київського «Динамо» вже в кишені. Відповідають за свої слова грошима - котируваннями на результат. На перемогу команди Сергія Реброва ставки приймаються з коефіцієнтом 1,17 (нічия - 6,50; поразка - 17,00). Це найнижчий коефіцієнт на перемогу серед всіх матчів 6-го туру, якщо не рахувати гру «Реал» - «Мальме» (1,10 - на виграш «галактікос»). Здавалося б - тож вигравай і виходь в плей-офф (нагадаємо, що перемога з будь-яким рахунком автоматично виводить «Динамо» у весняну частину Ліги чемпіонів), але історія футболу знає чимало випадків, коли явні фаворити помиляються в матчах, коли все було за них, а супернику нічого не було потрібно. На жаль, такі випадки бували і з нашими командами. Їх ми і згадуємо сьогодні. У вигляді застереження «Динамо»: ні в якому разі не розслаблятися!



1. Все той же «Маккабі»

4 роки тому «Динамо» вже грало проти того ж «Маккабі» з Тель-Авіва в Києві, але в рамках групового турніру Ліги Європи. Нам потрібна була тільки перемога, але, на жаль, не лише наша. Вкрай необхідно було, щоб в паралельному матчі у Стамбулі англійський «Сток Сіті» виграв у турецького «Бешикташа». В це вірилося менше, ніж в успіх з ізраїльтянами. Але підраховувати розклади навіть не довелося, оскільки кияни (що вважалися явними фаворитами матчу) не змогли перемогти «Маккабі» - 3:3.

«Динамо» вело по рахунку 2:0, але червоні картки Леандро Алмейди і Євгена Хачеріді змусили киян догравати удев'ятьох.

«Динамо» залишило Лігу Європи, а «Маккабі» тоді набрав лише 2 очки в 6-ти матчах -усі в іграх проти «Динамо».



2. «И мальчики шотландские в глазах…»

Чи були шотландці дійсно «напідпитку» чи це просто легенда, ми вже не дізнаємося. Але Олексію Михайличенку в роки його виступів за «Глазго Рейнджерс» цю історію пригадували часто.

На чемпіонаті Європи 1992 року збірній СНД (перша і остання її участь у цьому турнірі) після нічиїх з чинними чемпіонами світу, німцями (1:1) і чинними чемпіонами Європи, голландцями (0:0), треба було всього лише обіграти в останньому матчі групового турніру шотландців. Вже втратили шанси на продовження боротьби. Більше того, деякі учасники того матчу неохоче говорили, що британці вийшли на поле «напідпитку». На диктофон цього ніхто не говорив, що й зрозуміло: зізнатися, що програли п'яним суперникам - хто на таке зважиться? Підсумок - 0:3 - з таким рахунком програла той матч збірна СНД, за яку на поле вийшли українці Олексій Михайличенко іОлег Кузнєцов.

3. Останній матч Тараса Луценка

У сезоні-2008/2009 київське «Динамо», здавалося б, вирішило завдання проходу до раунду плей-офф Ліги чемпіонів, перемігши в гостях у першому матчі скромну ірландську «Дрогеду» - 2:1. Але у другому поєдинку підопічні Юрія Сьоміна влаштували фанатам «вирвані роки», ледь не програвши явним аутсайдерам. Матч завершився внічию 2:2, а на останніх секундах ірландці просто дивом не забили переможний м'яч у ворота воротарю Тарасу Луценку, який дуже слабо відіграв . Для нього той матч став останнім у кар'єрі.

4. Румунський кошмар «Шахтаря»

Для Мірчі Луческу поразка від земляків стала особистою драмою. Довелося замість Ліги чемпіонів відправлятися в другий за рангом турнір.

Рік по тому в аналогічній ситуації опинився донецький «Шахтар». Але, на відміну від «Динамо», він не зумів вибратися з неї без втрат. Мова про двораундову дуель з румунською «Тімішоарою» в 3-му кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів. Підопічні Мірчі Луческу вважалися незаперечними фаворитами, але програли за сумою двох матчів через гостьові м'ячі - 2:2 і 0:0.

5. Спасибі, «Марібор»!

Правда, був випадок, коли недооцінка була на руку саме нам. У сезоні Ліги чемпіонів-1999/2000 київське «Динамо» не змогло здолати на своєму полі другий склад італійського «Лаціо» (0:1). Допоміг нам скромний словенський «Марібор», який в паралельному матчі зіграв внічию з німецьким «Байєром» (0:0). Завдяки цьому саме динамівці пройшли далі, а німці залишилися з носом.



ДО РЕЧІ

Як Франція сама собі трагікомедію влаштувала



1993 рік. Франція - Болгарія - 1:2. Ерік Кантона після фінального свистка не міг повірити в те, що трапилося...

Один з найнеймовірніших випадків переоцінки своїх можливостей стався в 1993-му році з командою Франції. У двох заключних домашніх матчах відбору на ЧС-1994 команді Жерара Ульє потрібно було набрати хоча б одне очко. Але вона примудрилася програти і ізраїльтянам (2:3), і болгарам (1:2). Другий матч - один з найдраматичніших в історії футболу, адже пропустили французи за 2 секунди до закінчення основного часу. Таким чином Кантона, Жинола та інші зірки пролетіли повз Кубок світу-94, зате в США поїхали болгари і зайняли там 4-е місце.