Микита Каменюка
Клуб – «Зоря» (Луганськ)
Амплуа – лівий захисник
Вік – 30 років
Статистика за рік – 34 матчі, 5 голів, 5 результативних передач
Досягнення в 2015-му році – четверте місце чемпіонату України
Боєць, лідер, стальний характер – саме такі асоціації виникають при згадці нашого наступного гравця символічної збірної року українського футболу Микити Каменюки, який отримує місце на лівому фланзі захисту. Микиті лише 30, а враження таке, що він грає вічно. При цьому, коли ми говоримо «Каменюка», то розуміємо «Зорю», коли говоримо «Зоря» - згадуємо в першу чергу Каменюку.
В 2015-му році луганська команда замахнулась на принципово нову для себе вершину – по завершенні першої частини сезону саме «чорно-білі» вважаються фаворитами в бронзових перегонах з «Дніпром». Вклад Каменюки в останні успіхи «Зорі» багато в чому визначальний. Так, він не володіє такою ж філігранною технікою, як Малиновський, не забиває стільки ж голів, як Будківський та не має такого бачення поля, як, наприклад, Любеновіч. Але Микита заряджає своїх партнерів пристрастю та енергією. Його невтомні рейди лівим флангом надають атаці «Зорі» чимало переваг, особливо враховуючи те, що Каменюка суттєво додав у точності передач/прострілів/навісів, а головне – розумінні гри.
Не менш важливим є той факт, що Микита завжди на перших ролях у матчах з лідерами чемпіонату. Він успішно протистояв Ярмоленку та Матеусу, при цьому не забував активно йти вперед, що дозволило Каменюці забити по голу у ворота «Динамо» і «Шахтаря» та відзначитись результативною передачею в грі з киянами.
Мало кому в чемпіонаті вдавалось пройти до воріт «Зорі» лівим флангом, втім, не стали одкровенням для Микити і єврокубки. Саме він, нагадаємо, в 2014-му році забив перший гол «Зорі» в Лізі Європи, 2015-й обійшовся без точних ударів, проте Каменюка асистував Любеновічу у грі з «Шарлеруа» та залишив на полі усі сили в протистоянні з польською «Легією».
За весь рік Микита пропустив лише один матч своєї команди, що дозволило йому максимально наблизитись до гросмейстерської позначки в 300 поєдинків чемпіонату України. Крім того, Каменюка став в один ряд з такими відомими, а подекуди вже й легендарними для свої клубів футболістами, як Олександр Шовковський, Анатолій Тимощук, Даріо Срна, Олег Лужний, Олександр Горяїнов, Едуард Цихмейструк, Руслан Ротань. Усіх їх об’єднує той факт, що вони зіграли більше ста матчів національної першості в якості капітанів своїх команд.
Зрештою, успішна, а головне - стабільна гра Микити Каменюки не залишилась поза увагою тренерського штабу національної збірної України. Так, офіційного дебюту капітана «Зорі» на міжнародній арені ще не було, проте, враховуючи його працездатність, наполегливість, майстерність, а головне - характер, про який ми говорили на початку, Микита матиме непогані шанси вписати своє ім’я в перелік українських футболістів, які брали участь в чемпіонаті Європи 2016-го року.
Дублер: Вячеслав Шевчук («Шахтар» Донецьк). ЗМІ постійно шукають йому альтернативу, клуб купує як не юного українського таланта, то бразильського латераля, а він все одно залишається одним з найстабільніших гравців оборони «Шахтаря». Шевчук не так продуктивно грає на атаку, як на протилежному краї Даріо Срна, проте Мірча Луческу завжди може поставити перед досвідченим захисником завдання закрити лівий фланг і на 99% буде впевнений у тому, що Вячеслав з цим справиться. В поточному сезоні Шевчук втратив статус беззаперечного гравця основи донецького «Шахтаря», проте це не заважає йому користуватись безмежною довірою Михайла Фоменка в національній збірній. Сам футболіст відплачує тренеру самовідданою грою, в якій технічні чи позиційні помарки компенсуються невгамовною енергією та позитивним налаштуванням.