«Говерла» отримала атестат і підписала Меморандум
Однією з головних інтриг перед початком нового чемпіонату був склад його учасників. У «групу ризику» по боргах і невиконанням відносин перед своїми співробітниками потрапила ужгородська «Говерла». Команда, яку спонсорує сімейство Шуфричів, опинилася в числі злісних неплатників, проте повіривши черговому «чесному слову», атестаційний комітет ФФУ пішов назустріч ужгородцям та допустив клуб до участі в чемпіонаті.
Дев'ять матчів без перемог
Склад «Говерли» в черговий раз в літнє міжсезоння формувався на ходу. Клуб покинули багато футболістів, з якими не розраховувалися довгий час. На їх місце прийшли нові виконавці, причому багато хто був «відряджений» в Ужгород київським «Динамо» на прохання головного тренера «Говерли» В'ячеслава Грозного, який пообіцяв групі молодих вихованців столичного клубу практику в Прем'єр-лізі. У підсумку, поки футболісти притиралися, «Говерла» програла три стартові матчі першого кола, в дев'яти матчах взявши лише два очки (нічиї з «Волинню» та «Чорноморцем»). Першу перемогу довелося чекати до 12 вересня, коли ужгородці в Києві обіграли «Олімпік».
Найневдалішим для ужгородців з точки зору результату вийшов матч з «Шахтарем» на своєму полі вже в рамках другого кола чемпіонату. «Говерла» зіграла з «гірниками» у відкритий футбол і отримала шість м'ячів. Три очки в одній грі ужгородці взяли лише одного разу, обігравши на виїзді «Олімпік» - 1:0. Ця перемога так і залишилася єдиною.
Цивільний суд з Севідовим
Так і не знайшовши компромісу по виплатах заборгованостей колишньому головному тренеру команди Олександру Севідову, «Говерла» пішла до суду. Причому ужгородський клуб вирішив доводити свої аргументи через суд загальної юрисдикції.
«Говерла» знову звинуватили Севідова в односторонньому розриві контракту, коли тренер прийняв пропозицію очолити «Карпати». «Говерла» намагалася подати скаргу на «Карпати» в КДК ФФУ, але отримала відмову. Після чого прийняла рішення йти до суду загальної юрисдикції. При цьому ужгородці вимагають до всього іншого від Севідова відшкодувати збиток у розмірі 4 мільйонів гривень.
Ноу-хау від Грозного
Перед початком чемпіонату і по його ходу Грозний часто нагадував через пресу своєму клубу про те, що тренерський штаб не отримує зарплату. Грозний період безгрошів'я нарахував в 17 місяців. Крім фінансів, на прес-конференціях наставник ужгородців часто говорив і про суддівські помилки в бік його команди, і про люстрацію суддівського корпусу України, який на час треба відсторонити від обслуговування матчів чемпіонату і замінити його суддями з-за кордону. Для більш об'єктивної оцінки роботи арбітрів вже по ходу матчів, тренер «Говерли» на тренерській лавці почав з'являтися з планшетом, встигаючи і повтори суперечливих моментів подивитися, і побачити недоліки в організації гри своєї команди.
«Говерла» не продається
Восени інформпростір українського чемпіонату сколихнула новина про те, що на ужгородський клуб вийшли інвестори з Німеччини, які крім будівництва заводу в Західній Україні, хочуть взяти під своє крило футбольний клуб з ліцензією на право виступу в чемпіонаті України. Вибір припав на «Говерлу». Але торги в підсумку до спільного знаменника не привели.
Як пояснив віце-президент ужгородців Олександр Шуфрич, в процесі обговорення угоди непереборним став один пункт, на який «Говерла» не могла дати принципову згоду.
«Пропозиція про продаж дійсно була, її можна було розглядати, але нас категорично не влаштовувала умова того, що клуб у такому разі переїхав би до Львова, - розповів Олександр Шуфрич. - На такий крок наші інвестори піти не могли. Не будемо забувати, що «Говерла» представляє Ужгород, весь регіон, так має бути і далі, тому не можна в одну мить перекреслити всю історію «Говерли».