Український прорив: 10 топ-подій 2015 року

Динамо Київ 23 Грудня, 22:31
Ребров і Вернидуб, Тейшейра і Шовковський, Зінченко та Коноплянка, а також унікальне досягнення Катерини Монзуль в дзеркалі подій 2015 року.

Уболівальникам українського футболу 2015 рік запам'ятається цілим рядом знакових подій - іноді довгоочікуваних, але часом і несподіваних. Десять фактів з цього списку - в добірці UEFA.com.

Путівка на ЄВРО-2016

Для збірної України дорога до Франції лежала через хвилюючий стиковий раунд. Після невдач в п'яти попередніх спробах синьо-жовті просто не мали права знову дати маху, і коли «Арена Львів» зраділа перемозі над Словенією (2:0), багато хто визнав справу зробленою. Але не тут-то було! Команду Михайла Фоменка чекала відповідна рубка (1:1), кінець якій поклав маріборський забіг Артема Кравця і гол Андрія Ярмоленка.

«Дніпро» у Лізі Європи

У весняну єврокубкову стадію дніпропетровці пробивалися не одного разу, але повсякчас сходили з дистанції в першому ж постноворічному колі. Ось чому ніхто не чекав від «Дніпра» великих чудес в Лізі Європи УЄФА-2014/15. Однак, вибивши з турніру «Олімпіакос», «Аякс», «Брюгге» і «Наполі», підопічні Мирона Маркевича дісталися до варшавського фіналу, де у впертій боротьбі поступилися «Севільї» - 2:3.

Фінали Монзуль

Першим українським футбольним арбітром, який відсудив фінальний матч чемпіонату світу, стала Катерина Монзуль. У вирішальному поєдинку жіночого мундіалю, що проходив влітку в Канаді, 34-річна харків'янка, якій асистувала киянка Наталія Рачинська, зафіксувала перемогу збірної США над командою Японії - 5:2. А роком раніше обидві у складі української бригади відпрацювали вирішальний матч жіночої Ліги чемпіонів УЄФА.

Трофеї Реброва

Свій торішній дебют на посаді тренера київського «Динамо» Сергій Ребров відзначив перемогою в Кубку України над «Шахтарем». Цей же трофей підкорився йому в червні 2015-го, а незадовго до цього прийшла перша перемога в гонці за чемпіонський титул. Таким чином, 41-річний уродженець Донбасу перервав п'ятирічну гегемонію в Прем'єр-лізі свого колишнього клубу, віддавши на відкуп Мірчі Луческу солодкість суперкубкових реваншів.

Плей-офф «Динамо»

Динамівці не долали груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА з осені 1999-го, коли їх тренував легендарний Валерій Лобановський, а його майбутній наступник справно забивав перед від'їздом до Англії. Лише через 16 років кияни змогли знову перейти Рубікон, випередивши «Порту» і тель-авівський «Маккабі». І хоча перше місце дісталося «Челсі», у Реброва є шанс все ж обійти англійців - в 1/8 фіналу йому грати з «Манчестер Сіті».

Трансфер Коноплянки

Два роки тому, в таку ж безсніжну зиму, Євген Коноплянка був за крок від переходу в «Ліверпуль», але клуби не домовилися, що на якийсь час вибило хавбека з колії. Однак після видатної єврокубкової весни 2015-го один лідер «Дніпра» все-таки знайшов розраду. Виїхавши в «Севілью», він за неповних півроку став помітною фігурою в чемпіонаті Іспанії, що, схоже, далеко не межа для 26-річного майстра.

Снайпер Тейшейра

Судячи за індивідуальними показниками, 2015 рік - кращий у кар'єрі Алекса Тейшейри. І хоча атакуючий півзахисник «Шахтаря» задовольнявся лише Суперкубком України, дорікнути себе йому точно ні в чому. Залишившись в команді на прохання тренера, він не тільки зберіг її пробивну міць, а й вийшов у бомбардири Прем'єр-ліги. Наколотивши до зими 22 м'ячі (34 за рік), він наблизився до рекорду Генріха Мхітаряна (25).

Статистика Шовковського

Голкіперу «Динамо» Шовковському 2 січня виповниться вже 41, але він як і раніше номер один в заявці клубу. І ось чому... Навесні 2015-го Олександр залишився сухим в семи матчах з дев'яти, включаючи обидві зустрічі з «Шахтарем» - в тому числі фінал Кубка України, де було три сейви в серії пенальті. А в 16 поєдинках літа-осені йому і зовсім забили тільки «Шахтар» (у двох іграх) та «Челсі». Решту 13 матчів СаШо провів на нуль, а це 1170 хвилин!

Третє місце «Зорі»

Луганчани вперше завершили першу частину чемпіонату України в межах призерів, відсунувши на четверте місце «Дніпро». Грунтовність результатів команди Юрія Вернидуба підтверджує той факт, що відразу сім його підопічних викликаються до складу національної команди. Могло бути і вісім, але Максим Малишев влітку повернувся в «Шахтар». Судячи з усього, зимові збори разом із гірниками проведуть ще чотири гравці, які перебувають в оренді у «Зорі».

Зінченко, Коваленко, Швед...

І, нарешті, нові таланти, чиї імена явив публіці 2015 рік. З «Дніпром» у Лізі Європи заявив про себе Валерій Лучкевич. Віктор Коваленко з «Шахтарем» став фіналістом Юнацької ліги УЄФА, а потім зіграв і в Лізі чемпіонів. Його колишній одноклубник Олександр Зінченко у свої 18 дебютував у збірній України і напевно відправиться з нею на ЄВРО. Ну і та ж «Севілья» виклала «Карпатам» за Мар'яна Шведа мільйон євро, поступившись ще й 30% прав з його подальшого продажу. Очевидно, не дарма...

Ігор

Лінник