П'ятірку вікових гравців відкриває, ось вже другий рік поспіль, граючий президент «Олімпіка» Владислав Гельзін (дата народження - 27 серпня 1973 року). І якщо в минулому сезоні він до зимової паузи відіграв 6 ігор, забивши 1 гол, то в поточному чемпіонаті 42-річний форвард лише одного разу вийшов на заміну - у зустрічі, яка завершилася крупною перемогою «Олімпіка» над «Металістом» - 3:0. Ще в 3-х поєдинках Ліги Парі-Матч Гельзін залишався на заміні.
Якщо Владислава Гельзіна ми називаємо найстаршим футболістом чемпіонату, то Олександра Шовковського (народився 2 січня 1975 року), який опинився на другому місці, правильніше буде називати найдосвідченішим. 41-річний голкіпер «Динамо» провів на полі 10 поєдинків у поточному сезоні. При цьому пропустив він м'ячі тільки в одному з цих матчів. З 9-ма «сухими» іграми» Шовковський є лідером серед воротарів в осінній частині сезону.
Третім за старшинством виявився голкіпер «Говерли» Дмитро Бабенко (народився 28 червня 1978 року). У своїй єдиній грі чемпіонату, до того ж виїзній, він на «0» захистив ворота від набігів гравців «Волині».
Четвертим у нашому списку виявився 36-річний захисник «Шахтаря» В'ячеслав Шевчук (дата народження - 13 травня 1979). 13-й номер «гірників» тільки 4 рази виходив на поле в чемпіонаті і виявився єдиним з п'ятірки найбільш вікових гравців сезону, який удостоївся червоної картки.
Замикає п'ятірку «динозаврів» українського футболу 36-річний голкіпер «Металурга» Максим Старцев (народився 20 січня 1980 року). На його рахунку 8 ігор у складі аутсайдера чемпіонату. Дивно, але в кожній другій зустрічі досвідчений голкіпер отримував попередження, зібравши 4 жовті картки.
Міг опинитися у цьому списку 40-річний голкіпер «Металіста» Олександр Горяїнов. Але побувавши в 7-ми зустрічах на лавці запасних, на поле він так і не вийшов.
А тепер звернемо свій погляд на протилежну сторону списку гравців, що виходили на поле. Самим юним футболістом, що грали в чемпіонаті, став грузинський легіонер «Шахтаря» нападник Гіоргі Арабідзе (народився 4 березня 1998 року). У гостьовій зустрічі проти «Зорі», яка завершилася розгромом луганчан з рахунком 7:1, Арабідзе на 74-й хвилині замінив бразильця Фреда і відкрив рахунок своїм іграм у чемпіонатах України.
На 2 місці старший нападник «Карпат» Олексій Гуцуляк (народився 25 грудня 1997 року). 97-й номер «біло-зелених» зміг не тільки провести 9 поєдинків, але й забити свій дебютний гол у ворота «Сталі». Саме після взяття воріт Юрія Паньківа тренерський штаб став випускати юного нападника у стартовому складі. До цього Гуцуляк незмінно виходив на заміни.
Третім у нашому списку виявився захисник «Металурга» Семен Ключик (дата народження - 23 грудень 1997 року). Запоріжці, що зазнавали кадровий цейтнот, наприкінці осінньої частини стали все частіше випускати своїх юніорів. Це дозволило Ключику спочатку вийти на заміну в гостьовому матчі з «Волинню». А потім відіграти весь домашній поєдинок проти «Динамо».
На 4-му місці списку - одноклубник Семена Ключика, півзахисник Єгор Клименчук (народився 11 листопада 1997 року). Клименчук, на відміну від багатьох партнерів по команді, дебютував не наприкінці осінньої частини, коли запорожці відчували найсильніші кадрові проблеми, а на початку сезону: 26 липня в Олександрії. А до зимової перерви у нього налічувалося вже 4 зустрічі.
Замикає п'ятірку самих юних футболістів, що виходили в цьому чемпіонаті на поле, ще один представник «Металурга» - півзахисник Владислав Ігнатьєв (дата народження - 25 жовтня 1997 року). Його єдиний вихід на поле припав на другий тайм зустрічі проти «Динамо».
У цьому списку могли виявитися форвард «Волині» Ярослав Деда (28 травня 1999 року), захисник «Металіста» Назар Маліновський (18 квітня 1998 року) і голкіпер «Олімпіка» Ярослав Котляров (19 листопада 1997 року). Але відзначившись перебуванням на лавці запасних, на поле вони не виходили.