— Все можна висловити трьома словами: триває відтік футболістів. Якщо впродовж усього 2014-го ми з вами констатували таке: з України виїжджають (тікають, інакше кажучи) іноземці, перелякані хто економічними проблемами, хто війною на Донбасі, то нині залишити вітчизняну першість хочуть майже всі. Якщо взимку 2015 року було помітно, що Прем’єр-лігу залишають переважно виконавці середньої руки, тепер констатуємо: на жаль, од торішнього літа чемпіонат почав позбуватися найсильніших кадрів. Півроку тому поїхали Луїс Адріано, Дуглас Коста, Джермейн Ленс, у січні 2016-го — Денис Бойко, Руслан Малиновський. Це триватиме доти, поки в Україні не стабілізується фінансова ситуація, отже, йдеться не про рік і, може, навіть не про два. Тобто перспективи національного футболу не райдужні й продовжують погіршуватися. Уявіть собі: на тижні спілкуюся з багатьма молодими гравцями, й усі найперше прохають знайти варіант за кордоном. Будь-де: в Казахстані, Азербайджані, Польщі, Хорватії, Бельгії… Зрозумійте: навіть молодь готова будь-якої миті податися за тридев’ять земель!..
Як сприймати відхід (нехай поки у формі оренди) з «Динамо» Артема Кравця й марокканця Юнеса Беланди? Ось у чім річ, на думку п. Кривенка:
— Коли всі економлять, кияни не стануть винятком: вони розуміють, що в нинішніх умовах тримати в запасі футболістів із такими зарплатами, м’яко кажучи, нерозумно, тому й «позбавляються баласту»…
Чим іще характерне поточне трансферне вікно, чим воно надовго запам’ятається?
— Друга важлива тенденція — велика кількість виконавців, причому хороших і майстровитих, які сидять без клубів і ризикують перебувати в такому стані мінімум до літа. Максим Фещук, Руслан Фомін… — раніше таких, як мовиться, відірвали б із руками й ногами, нині ж їм майже не надходять пропозиції, доводиться самим шукати. Як гадаєте, в усіх буде успішний пошук?..
Про ситуацію в окремих клубах:
— «Динамо» ми більш-менш розібрали. Із «Дніпром» теж, здається, очевидна колізія: звільняються від дорогих гравців із іменем, яким, окрім іншого, складно миритись із великими зарплатними боргами; натомість росте кількість українців, подекуди зі своєї школи. Цікава обстановка в «Зорі», адже багатьох здивувало, що клуб, попри життя за межами рідного міста й інформацію про фінансові труднощі, підписав двох бразильців: насправді все логічно, бо луганці усвідомлюють, що мають реальні шанси на «бронзу», котра дасть пряму перепустку в групу Ліги Європи й три мільйони доларів, тому комплектуються з огляду на літо; тим паче, Юрій Вернидуб — майстер своєї справи, зокрема як селекціонер. Щодо «Ворскли»: придбали кількох людей, чим поглибили лавку запасних, отже полтавці мають серйозні наміри на весну, де, вважаю, здатні відсунути «Дніпро» з четвертого місця. Останній клуб, вартий уваги, — «Карпати»: із львів’ян зняли заборону на трансфери, вони нікого не втратили, а головне — позбавлені тягаря боргів, тому, за умови хорошої роботи на зборах і вчасної «акліматизації» нового наставника, мають шанс стати одним із відкриттів другої частини чемпіонату. Щодо решти — суцільний морок: у найкращому випадку — запрошення вихованців своєї школи чи вільних агентів, часто — думки про те, як бодай дожити до завершення змагань…
Звичайно, «УФ» не міг не поцікавитися «справою Алекса Тейшейри»:
— Складно коментувати, оскільки правда на боці як клубу, так і гравця. Все залежало від нервів, у кого вони швидше не витримають. Ось і…
Якщо в Європі вікно переходів уже зачинилося, ми маємо ще місяць для залагодження справ. Утім, здається, це той випадок, коли чим більше часу, тим гірше: не полишає побоювання, що до 1 березня і без того знекровлена українська Прем’єр-ліга позбудеться ще кількох ключових фігур.
Володимир Баняс